منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • پرداخت‌های مخفیانه با 6.4 میلیون دلار به رهبری a16z برای ساخت سیستم عامل برای پرداخت

پرداخت‌های مخفیانه با 6.4 میلیون دلار به رهبری a16z برای ساخت سیستم عامل برای پرداخت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پرداخت‌های مخفیانه با 6.4 میلیون دلار به رهبری a16z برای ساخت سیستم عامل برای پرداخت

پرداخت ها – گرفتن و پرداخت پول – یک منطقه پراکنده و پیچیده برای بازرگانان، بازارها و سایرین است که با چندین کشور تجارت آنلاین انجام می دهند و در حال رشد هستند – از 1.5 تریلیون دلار امروز به 2.9 تریلیون دلار تا سال 2030 – این پیچیدگی نیز افزایش خواهد یافت.

امروزه، یک شرکت نوپا به طور مخفیانه راه حلی ارائه می کند که معتقد است ایجاد، مدیریت و (در صورت لزوم) اصلاح این فرآیندهای پرداخت را آسان تر می کند. Payrails همان کاری را ساخت که مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران آن انجام دادند اورهان عبدالله اف آن را به عنوان یک “سیستم پرداخت عامل” توصیف می کند و دور اولیه 6.4 میلیون دلاری را به رهبری آندرسن هوروویتز جمع آوری کرده است تا برای راه اندازی رسمی در اواخر امسال آماده شود.

عبدالله یف و دو هم بنیانگذارش، امره تالای و نیکولا توزو، قبلاً در Delivery Hero، یک شرکت بین المللی تحویل غذا، با هم کار می کردند، جایی که آنها از ابتدا برای توسعه و ساخت سیستم پرداخت شرکت با یکدیگر همکاری داشتند. علاوه بر a16z، این سرمایه گذاری اولیه برای Payrails مستقر در برلین شامل تعدادی اکوسیستم دیگر برای فناوری مالی، فناوری غذایی و عرضه در شهر می شود: HV Capital. مدیر مالی تامین، امانوئل توماسین؛ بنیانگذاران Flixbus یوخن انگرت، آندره شواملین و دانیل کراوس. و دومینیک ریشتر، بنیانگذار HelloFresh نیز در این حلقه حضور دارند.

بنیانگذاران Payrails اندکی پس از آزمایش آتش، ایده پلتفرم خود را مطرح کردند. Delivery Hero کار می کند در چیزی که شما ممکن است یک هت تریک در دنیای تجارت الکترونیک در نظر بگیرید – بازار سه جانبه آن شامل رستوران‌های مستقل و بزرگ‌تر، تامین‌کنندگان و میلیون‌ها مشتری سفارش‌دهنده غذا بود. و به عنوان یک لایه سختی اضافی، همه آنها به صورت بلادرنگ، 24 ساعت شبانه روز، در ده ها بازار، ارز، روش های پرداخت ترجیحی و غیره به سیستم پرداخت و از آن تماس گرفتند.

چیزی که آنها در Delivery Hero دریافتند این بود که اگرچه امروزه تعدادی غول پرداخت در بازار وجود دارند که در حال ساخت برخی از جنبه های سیستم هستند که برای مدیریت همه آن نیاز داشتند – لیست شامل Adyen، Stripe، PayPal، WePay (اکنون بخشی از JP است. مورگان چیس)، دولا و دیگران – وقتی نوبت به راه‌حل‌هایی می‌رسید که قادر به مدیریت و مقابله با چالش جهانی در بیش از 50 بازار بودند و به سرعت و به راحتی این کار را انجام می‌دادند، ناکافی بودند.

«مشکلاتی که ما با آن مواجه بودیم به دلیل موقعیت جغرافیایی، راه‌حل‌های پرداخت مختلف در سراسر جهان بود و زمان زیادی را صرف بررسی ارائه‌دهندگان راه‌حل‌های مختلف کردیم. او به یاد می آورد که برای ما سخت بود. جهانی‌ترین راه‌حل‌ها – راه‌حل‌های شرکت‌های قدیمی – به‌سختی ارتقا داده می‌شوند و در چارچوب‌های به سبک API که Delivery Hero می‌خواهد استفاده کند، جاسازی می‌شوند، در حالی که راه‌حل‌های جدیدتر محدودیت‌های جغرافیایی بسیار زیادی دارند: در بسیاری از موارد نمی‌توان آنها را گسترش داد. همه بازارهایی که Delivery Hero در آنها فعالیت می کند و “ارکستراسیون بسیاری از مهمانی ها برای ما کافی نبود.”

آن‌ها به این نتیجه رسیدند که ساختن آنچه می‌خواهند «نیازمند منابع داخلی» است که Delivery Hero برای آن تلاش کرده است (صدها توسعه‌دهنده به تنهایی روی آن کار می‌کنند). عبدالعف گفت). این همچنین یک فرصت را نشان داد: ساخت آن به عنوان محصولی برای فروش در بازارها و سایر مشاغلی که مدل های تحویل مشابه Delivery Hero را دارند، چه در مقیاس بزرگتر یا کوچکتر.

تصمیم او این است که Payrails را به عنوان نوعی سیستم عامل معرفی کند که “این همه پیچیدگی را انتزاعی می کند و حرکت را در نظر می گیرد”. عبدالعف گفت. در دراز مدت، ما خود را به عنوان یک تامین کننده زیرساخت می بینیم.

منظور او این است که در ابتدا لازم نیست خود را به عنوان یک ارائه‌دهنده نقطه فروش قرار دهید یا پرداخت‌ها را تسهیل کنید: او پلتفرمی ایجاد کرده است که ادغام و کار با هر یک از آنها را از طریق API تسهیل می‌کند تا کار با بیشتر را آسان‌تر کند. -تنوع گسترده ای از مشاغل شخص ثالث (پرداخت و برداشت)، مترجمان آزاد (پرداخت) و مصرف کنندگان (پرداخت)، و همچنین تنوع بیشتری از روش های پرداخت بسته به منطقه مورد نظر. در واقع، ارائه دهندگان خدمات پرداخت نیز می توانند مشتریان بالقوه باشند، زیرا خودشان در بازارها به عنوان مشتری ثبت نام می کنند.

حوزه هایی که در سیستم خود پوشش خواهد داد شامل مسیریابی پرداخت ها، جریان های نقدی تلفیقی و تطبیق پرداخت ها از طریق دفاتر است. امکان پیگیری پرداخت ها برای جلوگیری از تقلب در پرداخت نیز بخشی از خدمات اولیه خواهد بود.

هدف نهایی کاهش تعداد زیادی از مراحل – و تاخیرهای بعدی – است که هنگام انتقال پول از یک قسمت این سیستم به قسمت دیگر رخ می دهد، به طوری که آنچه پرداخت می شود می تواند همزمان پرداخت شود تا هماهنگی و سرعت کلی عمل بهبود یابد. کسب و کار را در زمان واقعی از پیشرفت کارها آگاه کنید.

ما یک سیستم عامل ایجاد کرده‌ایم که اساساً به شما امکان می‌دهد نرخ‌های مبادله داخلی بسازید، به شما امکان می‌دهد پرداخت‌های مبتنی بر پول و سایر پرداخت‌ها را از چندین ارائه‌دهنده خدمات انجام دهید که می‌توانند یک تراکنش را بپذیرند و اجازه دهند آن پول به مکان‌های مختلف برای پرداخت برود. او گفت. اگرچه هنوز منتشر نشده است، او گفت که خدمات اولیه بیشتر بر تراکنش های پولی متمرکز خواهد بود تا معاملات اعتباری، مانند پیش پرداخت های نقدی برای فروشندگان یا رانندگان.

این دور اولیه سیگنال دیگری از چگونگی سرمایه گذاری a16z این روزها است. به کار تهاجمی خود در فین تک به عنوان یک دسته سرمایه گذاری ادامه می دهد (منطقه ای که شامل سرمایه گذاری های متعدد آن در ارزهای دیجیتال می شود). و به طور فزاینده‌ای روی استارت‌آپ‌های امیدوارکننده در خارج از اروپا شرط می‌بندد، زیرا فراتر از سیلیکون ولی گسترش می‌یابد.

سیما امبل، یکی از شرکای سرمایه‌گذاری، گفت: «همانطور که شرکت‌ها در سطح جهانی رشد می‌کنند، به زیرساختی نیاز دارند که به آن‌ها اجازه دهد به سرعت و به راحتی درگاه‌های پرداخت و روش‌های پرداخت را برای پذیرش پرداخت‌های مشتریان خود اضافه کنند، همچنین مسیرهای پرداخت و نرخ‌های مجوز را بهینه کنند. در بیانیه آمده است که در Andreessen Horowitz که بر فین تک تمرکز دارد. تیم Payrails درک عمیقی از چالش‌های پرداختی دارد که تجار در حین رشد با آن‌ها مواجه می‌شوند. بنیانگذاران تجربه گسترده و تجربه عملکرد خوبی برای ایجاد راه حل هایی برای این دسته دارند که به مشتریان کمک می کند تا پیچیدگی را در حین رشد و مقیاس به حداقل برسانند.

باربد افزود: “با توجه به تجربه عمیق آنها به عنوان قهرمان تحویل، یکی از بزرگترین قهرمانان فناوری اروپا، تیم موسس Payrails درک منحصر به فردی از مشکلات و هزینه های تراکنش های مالی پیچیده در سطح سازمانی دارد و ارزش خود را ثابت کرده است.” شریک HV Capital در بیانیه ای. “بر اساس برتری تیم و پیشنهاد واقعا ویرانگر آنها، ما هیجان زده هستیم که از آنها در مسیر تبدیل شدن به گزینه FinOps برای شرکت های بزرگ حمایت کنیم.”