منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • پرنده مسیر خود را تغییر می دهد، فروش وسایل نقلیه را به دنبال سودآوری کاهش می دهد

پرنده مسیر خود را تغییر می دهد، فروش وسایل نقلیه را به دنبال سودآوری کاهش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پرنده مسیر خود را تغییر می دهد، فروش وسایل نقلیه را به دنبال سودآوری کاهش می دهد

Bird سود سه ماهه اول سال 2022 را در روز دوشنبه پس از زنگ اعلام کرد.

از زمانی که این شرکت از طریق ادغام با هدف ویژه در نوامبر گذشته، به سهامی عام تبدیل شد، درآمدها به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. در نتیجه برد به دنبال منطقی کردن منابع است تا بتواند در سال جاری سودآور باشد. ابتکارات برد شامل تمرکز بر سودآورترین بازارها، خروج احتمالی از بازارهای کم سود و کاهش سرعت گسترش فروش وسایل نقلیه، مانند دوچرخه الکترونیکی که این شرکت تابستان گذشته راه اندازی کرد، یا اسکوترهای خرده فروشی که در ماه دسامبر راه اندازی شد، است.

سهام پرنده در روز دوشنبه 7.4 درصد سقوط کرد، اما سپس چرخشی شدیدی در معاملات پس از بازار ایجاد کرد و بیش از 36.5 درصد افزایش یافت.

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

سه ماهه اول Bird درآمدی معادل 38 میلیون دلار داشت که در سه ماهه چهارم سال 2021 کاهش 54 میلیون دلاری داشت و نشان دهنده کاهش مداوم درآمد در سه فصل گذشته است – سه ماهه سوم سال 2021، زمانی که Bird برای اولین بار سود خود را به صورت عمومی گزارش کرد. این شرکت در سه ماهه با 65.4 میلیون دلار بسته شد. با وجود این روند نزولی، Bird از انتظارات درآمدی خود بین 34 تا 36 میلیون دلار و همچنین انتظارات وال استریت 35.7 میلیون دلار فراتر رفت.

حاشیه سود ناخالص و درآمد سفر نیز در این سه ماهه به ترتیب 9 درصد از 15 درصد در سه ماهه گذشته و 13 میلیون دلار از 23.8 میلیون دلار در سه ماهه گذشته کاهش یافته است. با این حال، Bird توانست درآمد خالص 10.4 میلیون دلاری را در مقایسه با ضرر خالص 39.6 میلیون دلاری در سه ماهه چهارم سال 2021 نشان دهد. این عمدتاً به دلیل درآمد 140.1 میلیون دلاری از تأمین مالی سهام ممتاز، ترکیب تجاری با Switchback Corporation II و سرمایه گذاری عمومی خصوصی آن است. اگرچه این به عنوان درآمد در ترازنامه نشان داده می شود، اما وجه نقد استفاده شده توسط شرکت در نظر گرفته نمی شود.

مدیر عامل شرکت تراویس واندر زندن در سخنرانی روز دوشنبه در مذاکرات درآمد Bird گفت که عملکرد در ابتدای سه ماهه تحت تأثیر آب و هوای بد (که همیشه در پایان و ابتدای سال وجود دارد) و افزایش موارد Omicron بود. این در تراز منعکس شده است، زیرا سفرهای کمتر در سه ماهه اول به 7.3 میلیون سفر می رسد، که کمتر از 9.4 میلیون در سه ماهه آخر است، و میانگین سفرهای کمتر در روز با اسکوتر.

همانطور که در سه ماهه گذشته، سفرهای مشترک بخش عمده ای از درآمد پرنده را به خود اختصاص دادند، به طوری که فروش اسکوتر و دوچرخه تنها کسری از پای را به خود اختصاص داد. در واقع، برای سه ماهه، درآمد فروش از حدود 9 میلیون دلار به 4 میلیون دلار کاهش یافت که ممکن است بخشی از دلیل خروج شرکت از بخش تجاری تجارت خود باشد.

در سایر هزینه های عملیاتی، Bird نزدیک به 85 میلیون دلار در هزینه های عمومی و اداری در سه ماهه اول هزینه کرد که شامل 44.7 میلیون دلار هزینه غرامت بر اساس موجودی است. این امر، همراه با سایر هزینه ها، باعث شد که Bird در عملیاتی نزدیک به 97 میلیون دلار ضرر کند.

این شرکت سه ماهه را با 35 میلیون دلار نقد به پایان رساند.

راهنمای اصلاح شده پرنده

واضح است که تداوم غیرقابل پیش‌بینی بودن همه‌گیری و دیگر بادهای مخالف، برد را از نظر پیش‌بینی درآمد برای کل سال هوشیار کرده است. این شرکت راهنمایی های به روز شده ای ارائه کرد و انتظار داشت که درآمد سال مالی 2022 بین 275 تا 325 میلیون دلار باشد. در پایان سال 2021، Bird انتظار داشت درآمد کل سال حداقل 350 میلیون دلار باشد.

علیرغم کاهش مداوم درآمد از زمانی که Bird عمومی شد، این شرکت انتظار دارد مسافران بر اساس “افزایش قابل توجه تقاضا از اوایل ماه مارس به دلیل کاهش برخورد کلان، بهبود آب و هوا و روی آوردن مصرف کنندگان به جایگزین های حمل و نقل مانند پرنده” افزایش پیدا کنند. واندر زاندن گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین.

با این گفت بر نرمی زود که در بر ربع نتیجه که در کوتاه استفاده کنید سال-بر فراز-سال که منفی متأثر، تحت تأثیر، دچار، مبتلا اصلاح شده EBITDA برای بر مدير اجرايي ادامه داد.

VanderZanden گفت Bird انتظار دارد سه ماهه اول EBITDA تعدیل شده مثبت خود را در سه ماهه سوم سال جاری و اولین سال کامل EBITDA با تعدیل مثبت EBITDA در سال 2023 تضمین کند. این شرکت در نظر دارد 80 میلیون دلار صرفه جویی در هزینه سالانه برای سال 2022 داشته باشد. هزینه عملیاتی تعدیل شده سالانه بیش از 160 میلیون دلار نیست.

ایبو لینگ، مدیر ارشد مالی برد گفت: «ما اکثر خودروهایی را که قصد داریم در سال 2022 مستقر کنیم، دریافت کرده‌ایم. “به این ترتیب، ما بر این باوریم که برای تحویل خودروهای خود برای تعادل 22th موقعیت خوبی داریم و رویکردی منظم برای توزیع خودرو حفظ خواهیم کرد.”

برای قرار گرفتن در مسیر سودآوری، Bird کمربند خود را محکم می کند، وزن مرده خود را از دست می دهد و بر تجارت اشتراک گذاری تمرکز می کند. یا همانطور که Bird می گوید، این شرکت قصد دارد “منابع خود را با تجارت اصلی خود منطقی و یکپارچه کند.”

به عبارت دیگر … آنها به احتمال زیاد تعدادی از مردم را اخراج می کنند، به خصوص در بازارهایی که Bird درآمدی ندارد یا محیط نظارتی نامطلوبی دارد.

برد تایید نکرد که آیا این اخراج ها در آینده شرکت خواهد بود یا خیر.

واندر زاندن گفت: «ما تصمیم گرفته‌ایم تا سرعت گسترش سبد فروش محصولات خود را کاهش دهیم. “ما اراده علاوه بر این بودن تنظیم مجدد مال ما منابع به اولویت بندی کنید اشتراک گذاری عملیات در داخل مال ما موجود ایالات متحده آمریکا و EMEA مناطق که دارند ثابت شده است سرمایه گذاری برمی گرداند در حالی که ساخت آ اندازه گیری شده نزدیک شدن به به علاوه از نظر جغرافیایی گسترش و ما اراده بودن باز کن به ترک مقداری بازارها که انجام دادن نه ملاقات مال ما سودآوری اهداف داده شده جاری بازار شرایط.”

این تنها یک سال پس از آن اتفاق می افتد که Bird وعده 150 میلیون دلاری برای توسعه در اروپا را داده بود.

وقتی تحت فشار قرار گرفت، واندر زندن گفت که برد احتمالاً بر بهبود و احتمالاً گسترش تجارت اشتراکی خود در ایالات متحده و اروپا تمرکز خواهد کرد. اگر این شرکت در نظر دارد از بازارهای خاصی خارج شود، می‌توان انتظار داشت که این اتفاق در مکان‌هایی مانند کانادا یا خاورمیانه در ماه‌های آینده رخ دهد.