منو سایت

پروژه Bored Apes NFT یک توکن رسمی ApeCoin دریافت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پروژه Bored Apes NFT یک توکن رسمی ApeCoin دریافت می کند.

حتی در میان استارت‌آپ‌های کریپتو که سریع‌ترین رشد را داشتند، آزمایشگاه‌های یوگا سال انفجاری خاصی را پشت سر گذاشت.

این استارت آپ پشت پروژه NFT Bored Apes Yacht Club (BAYC) قرار دارد که تنها در آوریل سال گذشته شروع به کار کرد، اما به سرعت با ارزش بازار به با ارزش ترین پروژه NFT تبدیل شد. هزینه دسترسی برای خرید ارزان ترین تصویر از بین 10000 تصویر در حال حاضر حدود 240000 دلار برای ارز دیجیتال اتریوم است. از آنجایی که طبق گزارش ها، استارت آپ به دنبال تامین مالی 5 میلیارد دلاری از بانک بود (سخنگوی شرکت از اظهار نظر خودداری کرد)، آزمایشگاه های یوگا با تشریح یک مشارکت بازی جدید برای ایجاد یک توکن بسیار رایج به نام ApeCoin، به آینده نگاه می کند.

عکس‌های میمون‌ها با میلیون‌ها دلار و پول میمون‌ها احتمالاً آینده‌ای نیست که انتظار داشتید توجه بی‌نظیر شرکت‌های سرمایه‌گذاری سیلیکون ولی را به خود جلب کند، اما آزمایشگاه‌های یوگا امیدوار است که بازی و توکن جدید الهام‌بخش اقتصاد رمزنگاری عظیمی باشد که حول آدرس IP آنها ساخته شده است. پس از اینکه یوگا دارایی هایی را از Larva Labs به دست آورد، هفته گذشته بیشتر گسترش یافت و شامل مجموعه های بسیار تحسین شده CryptoPunks و Meebits NFT شد.

ایجاد این اقتصاد مستلزم برخی مانورهای قانونی بسیار خاص برای اطمینان از انطباق با الزامات نظارتی است. SEC تا حد زیادی فاصله خود را با پروژه های NFT حفظ کرده است – البته نه به طور کامل – اما استارت آپ های رمزنگاری که توکن هایی را می فروشند که به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده عمل می کنند، حوزه ای بوده است که آنها در شکستن آنها هوشیارتر بوده اند.

در نتیجه، آزمایشگاه‌های یوگا بسیار مراقب است تا خود را به طور عمومی از راه‌اندازی توکن منزوی کند، که در عوض توسط نهادی به نام ApeCoin DAO، متشکل از اعضای هیئت مدیره که در پروژه NFT مشارکت دارند، راه‌اندازی می‌شود، اما هیچکدام از آنها درگیر نیستند. کارمندان یا مدیران آزمایشگاه یوگا. سازمانی به نام بنیاد APE نیز برای مدیریت راه حل های ApeCoin DAO راه اندازی خواهد شد. علاوه بر این، DAO نام تجاری رسمی پروژه BAYC را که آزمایشگاه‌های یوگا از طریق 1/1 NFT از لوگوی آبی Bored Apes به او “هدیه” کردند، خواهد داشت.

اگر همه اینها کمی گیج کننده به نظر می رسد، به ارز دیجیتال در سال 2022 خوش آمدید.

اعضای هیئت مدیره ApeCoin DAO عبارتند از الکسیس اوهانیان، بنیانگذار Reddit، امی وو از FTX، ماریا باجوا از ساوند ونچرز، یات سیو از Animoca و دین استاین بک از Horizen Labs.

یک سخنگوی گفت: دارندگان توکن می توانند در مورد تصمیمات در DAO رأی دهند، در حالی که شورای ویژه “تصمیمات جامعه را اجرا خواهد کرد.” اگرچه یوگا رسما توکن مبتنی بر اتریوم را منتشر نخواهد کرد، استارتاپ و بنیانگذاران پروژه BAYC تقریباً یک چهارم از کل عرضه توکن را در اختیار خواهند داشت، در حالی که دارندگان Bored Apes و Mutant Apes NFT مجموعاً 15 درصد از کل توکن های توزیع را دریافت خواهند کرد. .

سخنگوی Yuga Labs گفت انتظار می رود توکن Ape به زودی در صرافی های بزرگ از جمله Coinbase، FTX، eToro، Kraken، OKX، Gemini، FTX، Binance و Binance US معامله شود. این استارتاپ هیچ مدیر اجرایی را برای مصاحبه در دسترس قرار نداد و از ارائه جزئیات بیشتر در مورد رابطه بین ApeCoin DAO و Yuga Labs خودداری کرد.

تفکیک کامل توزیع توکن 1 میلیارد سکه APE به شرح زیر است:

  • 8 درصد به بنیانگذاران Bored Apes Yacht Club تعلق خواهد گرفت.
  • 16٪ به تیم Yuga Labs تعلق خواهد گرفت (بخشی از آن، معادل 1٪ از کل ارائه توکن، به بنیاد میراث جین گودال اهدا خواهد شد).
  • 14 درصد به «استارت آپ ها» تعلق می گیرد که قرار است از شرکای یوگا و سرمایه گذاران تشکیل شوند.
  • 15 درصد به صاحبان مجموعه Bored Apes و Mutant Apes تعلق خواهد گرفت.
  • 47٪ به مرور زمان به عنوان بخشی از “صندوق اکوسیستم” DAO منتشر می شود.

پروژه Bored Apes NFT یک توکن رسمی ApeCoin دریافت می کند.

اعتبار تصویر: BAYC

در مورد اینکه توکن واقعاً چه خواهد کرد، دامنه کامل در حال حاضر نامشخص است، اما واضح است که ApeCoin به عنوان ارز درون بازی برای برخی از عناوینی که Yuga Labs در دست توسعه دارند، از جمله عنوانی که قبلا اعلام نشده بود، استفاده خواهد شد. با استودیوی بازی nWay مستقر در سانفرانسیسکو توسعه یافته است. این سازنده قبلاً تعدادی بازی مبارزه ای منتشر کرده است که مجوز IP را از سازمان ها، از جمله Power Rangers و WWE می دهد.

این عنوان بدون نام از مکانیک بازی رمزنگاری به نام play to-earn استفاده می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد بر اساس زمان و تلاشی که برای عنوان بازی صرف می‌کنند، توکن‌هایی کسب کنند. مکانیک تا حدی در بازی Axie Infinity ارتقا یافت، که در سال گذشته تراکنش‌های چند میلیارد دلاری انجام داد و باعث شد شرکت مادر Sky Mavis برآوردی بالغ بر 3 میلیارد دلار کسب کند.

یوگا لبز می گوید عنوان جدید امسال منتشر خواهد شد.

جالب اینجاست که این عنوان علاوه بر عنوان برنده بازی که قبلا اعلام شده بود، خواهد بود که با مشارکت برندهای Animoca منتشر خواهد شد. این شرکت همچنین اشاره می کند که ApeCoin در عنوان موجود Animoca به نام Benji Bananas مفید خواهد بود.

دیروز گزارشی در The Block نشان داد که این شرکت همچنین در حال برنامه‌ریزی عنوان بازی جداگانه‌ای به نام MetaRPG است که با تعدادی از پروژه‌های NFT سازگار خواهد بود و برنامه‌ریزی بیشتری برای تنوع بخشیدن به فروش در سال جاری دارد، تلاش‌هایی که طبق گفته یوگا، این شرکت را تقویت خواهد کرد. در سال جاری به 455 میلیون دلار درآمد خالص رسید. آزمایشگاه یوگا از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرد.

NFT سال موفقیت آمیزی داشت و اکنون از شرکت های بزرگ فناوری پشتیبانی می کند. توییتر پشتیبانی محدودی از عکس‌های پروفایل NFT راه‌اندازی کرده است، فیس‌بوک اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد NFT را در اینستاگرام ادغام کند، و Stripe به تازگی پشتیبانی رمزنگاری NFT را راه‌اندازی کرده است.

NFT همچنین واکنش پر جنب و جوشی را در بین مصرف کنندگان، به ویژه گیمرها، برانگیخته است، آنها نگران هستند که NFT در واقع مالکیت بازی را دموکراتیزه نکند و در عوض معاملات خرد را افزایش دهد. دیگران در مورد تأثیر زیست محیطی حفاری NFT بر روی بلاک چین های انرژی بر ابراز نگرانی کرده اند.

هجوم یوگا به بازی به وضوح یک عنصر کلیدی در برنامه های آن برای رشد نام تجاری BAYC است، اما بازی های بلاک چین هنوز هم قطعاً یک امر خاص هستند و امیدوار است که باز شود.

من نمی‌دانم Bored Ape Yacht Club چقدر می‌تواند بزرگ باشد، این بدان معنا نیست که فکر نمی‌کنم بزرگ باشد، اما فکر می‌کنم – امیدوارم – یوگا بزرگ باشد و ما بتوانیم چیزهای زیادی خلق کنیم که نیکول مونیز، مدیرعامل یوگا در مصاحبه ای با شبکه D3 در ماه گذشته گفت: منحصر به فرد و خاص هستند و با جامعه بزرگتر به طرق مختلف صحبت کنید.

سازنده Bored Apes Yuga Labs مجموعه CryptoPunks NFT را خریداری کرد