منو سایت

پروژه Envoy Gateway می خواهد انوی را به توده ها برساند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پروژه Envoy Gateway می خواهد انوی را به توده ها برساند

بنیاد محاسبات بومی ابری (CNCF) این هفته میزبان کنفرانس نیمه سالانه Kubecon + CloudNativeCon خود است، بنابراین جای تعجب نیست که در چند روز آینده اخبار زیادی در مورد پروژه های زیرساخت منبع باز بشنویم. اما حتی یک روز قبل از رویداد، CNCF خبر کمی دارد: پروژه جدیدی را راه‌اندازی می‌کند که پیرامون Envoy، پراکسی محبوب، که در ابتدا توسط Lyft در سال 2016 توسعه‌یافته و منبع باز ساخته شده است. Envoy Gateway جدید هسته Envoy را با یک مدل استقرار ساده‌شده در اختیار می‌گیرد. و لایه API را برای کاربران جدید آسان تر می کند تا با Envoy به عنوان یک دروازه API شروع کنند.

علاوه بر این، CNCF همچنین دو پروژه دروازه CNCF API موجود، Contour و Emissary را با Envoy Gateway ادغام می‌کند. هر دو پروژه قبلاً ویژگی‌های دروازه API را برای Envoy ساخته‌اند، اما CNCF می‌گوید این رویکرد جدید به جامعه اجازه می‌دهد تا پیرامون یک هسته دروازه API با نام تجاری Envoy گرد هم آیند. این سازمان در اطلاعیه امروز توضیح می دهد که پروژه جدید برای «رتلاش های مضاعف را از نظر ایمنی، کنترل فنی هواپیما و سایر مسائل مشترک ترویج می کند و به تامین کنندگان اجازه می دهد تا به جای تلاش برای اختراع چرخ، بر ساخت Envoy و این پروژه جدید تمرکز کنند.

Envoy API اساساً Kubernetes Gateway API با پسوندهای خاص Envoy خواهد بود و هدف پروژه کلی کاهش پیچیدگی اجرای Envoy به عنوان یک دروازه API است.

نقطه ضعف موفقیت Envoy به عنوان جزئی از انواع مختلف معماری ها و راه حل های فروشنده این است که ذاتا سطح پایینی دارد. CNCF توضیح می دهد که Envoy یک نرم افزار آسان برای یادگیری نیست. “در حالی که این پروژه موفقیت بزرگی با سازمان های مهندسی بزرگ در سراسر جهان داشته است، اما فقط اندکی برای استفاده های کوچکتر و ساده تر استفاده می شود. nginx و HAProxy آنها همچنان مسلط هستند.»