منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • پس از اجرایی شدن قانون جدید، طلبکاران دیجیتال در کنیا باید منبع وجوه را فاش کنند

پس از اجرایی شدن قانون جدید، طلبکاران دیجیتال در کنیا باید منبع وجوه را فاش کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پس از اجرایی شدن قانون جدید، طلبکاران دیجیتال در کنیا باید منبع وجوه را فاش کنند

ارائه دهندگان اعتبار دیجیتال (DCPs) در کنیا باید منابع وجوه خود را فاش کنند و پس از اجرایی شدن قانونی برای تنظیم این بخش، شواهدی در مورد آن ارائه کنند.

مقررات جدیدی که روز دوشنبه توسط رگولاتور مالی کشور، بانک مرکزی کنیا (CBK) منتشر شد، همچنین اعتبار دهندگان دیجیتالی را ملزم می‌کند تا از مقامات پولی کشور مجوز بگیرند یا تا سپتامبر 2022 فعالیت خود را متوقف کنند. ثبت شرکت‌ها برای شروع فعالیت در کشور.

CBK گفت که افشای منبع وجوه با هدف اطمینان از عدم دخالت طلبکاران در جرایم مالی مانند پولشویی است.

برخی از مقررات DCP می‌گوید: «ارائه‌دهنده اعتبار دیجیتال باید شواهد و منابع سرمایه‌گذاری شده یا پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار اعتبار دیجیتال را به بانک (CBK) ارائه دهد و نشان دهد که وجوه از طریق جرم به دست نیامده است.

مؤسسات توسعه مالی (DFIs)، بانک‌های تجاری، شرکت‌های سهام خصوصی و افراد دارای ارزش خالص بالا، برخی از منابع محبوب تأمین مالی، به‌ویژه بدهی هستند که برای وام‌دهی بعدی توسط طلبکاران در فضای دیجیتال استفاده می‌شود.

مقررات جدید پس از آن که رئیس جمهور اوهورو کنیاتا قانون CBK را در دسامبر گذشته تصویب کرد، به اجرا درآمد و به بانک این اختیار را داد تا مجوز وام دهندگان دیجیتالی را صادر کند و با ایجاد نظم در بخش‌هایی که خود مستقل بوده، «روش‌های بازار اعتباری منصفانه و بدون تبعیض» را تضمین کند. سالها تنظیم می کند.

کنیا بیش از صد برنامه وام دهی را در خود جای داده است که به دلیل وام های تلفن همراه بدون امنیت و فوری محبوب هستند. با این حال، نگرانی هایی در مورد نحوه کار اکثر آنها ابراز شده است – با برخی متهم به سوء استفاده از نرخ های بهره و تاکتیک های بازیابی بدهی. برنامه های محبوب عبارتند از Tala and Branch و Zenka Finance تحت حمایت Silicon Valley که متعلق به تاجر لتونی آیگارس کزنفلد است. سایرین عبارتند از Opesa، Okash و Credit Hela که با میلیاردر چینی یاهوی ژو مرتبط هستند.

با قانون جدید، وام دهندگان دیجیتال باید تمام شرایط و کارمزد وام، از جمله نرخ بهره و کل مبلغی را که باید بازپرداخت شود، افشا کنند. آنها همچنین باید قبل از تغییر مدل‌های قیمت‌گذاری، تأییدیه بانک را دریافت کنند.

علاوه بر این، آنها از به اشتراک گذاری داده های مشتری با اشخاص ثالث و استفاده از زبان تهدید، دسترسی یا تماس با مخاطبین تلفنی مشتریان خود و استفاده از “تاکتیک های وصول غیرعمدی بدهی” منع شده اند.

با توجه به رشد قابل توجه اخیر در وام های دیجیتال، به ویژه از طریق تلفن های همراه، مقررات به دنبال رفع نگرانی های ابراز شده توسط مردم است. CBK گفت: این نگرانی‌ها مربوط به اقدامات غارتگرانه ارائه‌دهندگان اعتبار دیجیتالی که قبلاً تنظیم نشده بودند، و به ویژه هزینه بالای آنها، شیوه‌های غیراخلاقی جمع‌آوری بدهی و سوء استفاده از اطلاعات شخصی مربوط می‌شود.

«مقررات، از جمله، برای مدیریت رویه‌های صدور مجوز و وام‌دهی DCP فراهم می‌شود. آنها همچنین حفاظت از مصرف کننده، به اشتراک گذاری اطلاعات اعتباری را ارائه می دهند و تعهدات DCP در برابر پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم (DPT/CFT) را تشریح می کنند.

طلبکاران دیجیتالی که مقررات جدید، از جمله به اشتراک گذاری داده های شخصی در مورد وام های ورشکسته با اشخاص ثالث، تحریم های خطرناک یا لغو مجوزها را نادیده می گیرند.