منو سایت

پس از اخراج، Flockjay یک چشم انداز جدید SaaS-y برای فروش فناوری دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پس از اخراج، Flockjay یک چشم انداز جدید SaaS-y برای فروش فناوری دارد

ماه‌ها پس از کاهش نیمی از کارکنان خود، استارت‌آپ edtech Flockjay دیدگاه جدیدی در مورد چگونگی ایجاد اختلال در فروش فناوری به دست آورده است: شروع از درون، از بیرون. این استارت‌آپ در حال ساخت Flockjay Elevate است، پلتفرمی که تیم‌های فروش می‌توانند از آن در شرکت‌های خود برای بهتر شدن در کار خود استفاده کنند.

پلتفرم Elevate دارای ویژگی‌های بسیار متفاوتی است، از پخش زنده که برنده‌ها و باخت‌ها را برجسته می‌کند، تا کتابخانه‌ای از بهترین شیوه‌ها، تا لایه‌ای تحلیلی که تأثیر را منتقل می‌کند. این مکانی طراحی شده است که رهبران فروش، مدیران فروش و نمایندگان فروش بتوانند ارتباطات داخلی خود را جمع آوری کنند.

محصول جدید Flockjay، ابزار B2B SaaS، می تواند مانند یک جهش بزرگ از جایی که در دنیای edtech شروع شده است احساس شود. مدیر عامل شان هاتیرمانی معتقد است که این یک تعهد ایمان است که او راه سختی را آموخته است: حمایت از فارغ التحصیلان – و نگه داشتن فارغ التحصیلان بوت کمپ در مشاغل فروش که آنها را شکسته اند – یکی از بزرگترین مسئولیت ها برای پاسخگویی به بوت کمپ فنی است.

Flockjay که در سال 2019 از Y Combinator فارغ التحصیل شد، به عنوان یک مزدور شروع به کار کرد که مردم می توانند از آن برای ورود به حرفه های فناوری استفاده کنند. محصول شاخص یک کمپ آموزشی 10 هفته ای فروش بود که سپس فارغ التحصیلان را برای کار در فروش استخدام کرد. در یک مقطع، تقریباً 40٪ از دانشجویان Flockjay مدرک دانشگاهی چهار ساله نداشتند. نیمی از دانش آموزان زن یا غیر باینری و نیمی از دانش آموزان شرکت سیاهپوست یا اسپانیایی بودند.

طبق گزارش Crunchbase، این شرکت اخیراً 11 میلیون دلار سرمایه پرخطر سری A در ژانویه 2021 جمع آوری کرده است. در پایان، هاتیرامانی گفت، نرخ رشد باعث شد که فلاکجی احساس کند “حدود شش یا هفت تجارت را در یک زمان اداره می کند.” وی ادامه داد که این تیم یک کسب و کار استخدام، یک کسب و کار آموزشی، یک کسب و کار آموزشی و استخدامی و یک جامعه فارغ التحصیلان را اداره می کند، چیزی که باعث فرسودگی یک تیم زیر 100 نفر شده است.

شاید مشکل سازتر این واقعیت بود که Flockjay “به آن سرعتی که شما می خواهید رشد نمی کرد.” به ویژه، Flockjay در راه‌اندازی افراد برای موفقیت اولیه خوب بود، اما زمانی که آنها در یک شرکت مستقر شدند، در نیروی کار پراکنده رشد نکردند. حتیرامانی افزود: نقش فروش بیشتر به فرسودگی بالا مربوط می شود.

“ما باید استراحت می‌کردیم و من باید تصمیمات بسیار دشواری در مورد آنچه که فکر می‌کردم آینده کسب‌وکار را تضمین می‌کند، می‌گرفتم، و می‌خواستم این کار را در زمانی از کسب‌وکارمان انجام دهم که از این نیروها غافل نبود، اما در اوایل کار. . «اخراج‌های بعدی شرکت نه تنها به ضرر 30 تا 45 نفر از افرادی است که شغل خود را از دست داده‌اند، بلکه به دلیل مشتریان متنوعی است که Flockjay سال‌ها صرف ساختن آن کرده است.

شکست به خصوص در دنیای استارتاپ ها پیچیده است

اسکرول به جلو؛ حتیرامانی گفت که هیئت مدیره او در هیئت مدیره پشتیبانی احتمالی قرار دارد – حتی اگر این یکی از غیرعادی ترین گفتگوهایی باشد که او تاکنون با آنها داشته است.

او گفت: “اگر واقعاً مأموریت را جدی می گیرید، عاشق راه حل نباشید، بلکه عاشق مشکل شوید.”

کسب‌وکار جدید Flockjay می‌خواهد سیلوهایی را که تیم در زمان حضور در بوت‌کمپ درباره آن‌ها یاد گرفته بود، مختل کند، مانند سطوح پایین مشارکت در ماژول‌های آموزشی و عدم تأثیرگذاری در گفتگو در Slack، جایی که هاتیرامانی می‌گوید «ایده‌های بزرگ می‌میرند». با همکاری بیشتر تیم‌های فروش در رسانه‌ها، او معتقد است که می‌تواند به کسانی که حمله می‌کنند اجازه دهد بیشتر بمانند. به عبارت دیگر، او می‌خواهد نقاط قوت همه را در یک تیم متمرکز کند، بهترین روش‌ها را ایجاد کند و فضای امن‌تر و مفیدتری نسبت به سایر ابزارهای ارتباطی ایجاد کند.

پس از اخراج، Flockjay یک چشم انداز جدید SaaS-y برای فروش فناوری دارد

اعتبار تصویر: فلاکجی

او گفت: “اگر من تازه وارد یک سازمان هستم، چه مدیر حساب یا SDR باشم، یا اگر برای یک برنامه بهبود عملکرد آماده باشم، قبلاً کدهای تقلب را دارم.” اکنون می توانم از آن بهره ببرم و به گونه ای از آنها برگردم که ممکن نبود.»

رقابت بین ابزارهای فروش شرکتی B2B شدید است. در ژانویه، اتریوم میلیون‌ها دلار دریافت کرد تا به تیم‌های فروش کمک کند تا از طریق تجزیه و تحلیل داده‌های بهتر، سهمیه‌های خود را برآورده کنند. پس از جمع آوری 16 میلیون دلار سرمایه از سری A در آوریل گذشته، Databook که توسط شرکت مشاوره هوش فروش هوش مصنوعی پشتیبانی می شود، در ماه فوریه 50 میلیون دلار بودجه سری B دریافت کرد. Apollo.io نرم افزاری را برای هوشمندی فروش و تعامل برای شرکت های تجاری به کسب و کار توسعه می دهد.

هاتیرامانی ادعا می کند که مشتریان می گویند که حتی Salesforce و مایکروسافت ابزارهای همکاری واقعی برای کمک به تیم های فروش ندارند، بنابراین او متقاعد شده است که فضای کافی حتی در یک بازار آشکارا پراکنده وجود دارد. با این حال، مرزبندی واقعی که من می بینم، حمایتی است که از یک بررسی دشوار واقعیت و یک دیدگاه تغییر یافته در مورد چگونگی ساخت ناشی می شود.

به ده ها هزار نفری بپیوندید که در خبرنامه هفتگی استارت آپ من مشترک می شوند. برای دریافت آن در صندوق پستی خود اینجا ثبت نام کنید.