منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ایلان ماسک همچنان می خواهد آن را بخرد، سهام توییتر جهش کرد… شاید

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ایلان ماسک همچنان می خواهد آن را بخرد، سهام توییتر جهش کرد… شاید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ایلان ماسک همچنان می خواهد آن را بخرد، سهام توییتر جهش کرد... شاید

پس از کمیسیون جدید بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که تغییرات مفصلی را در مورد نحوه نزدیک شدن ایلان ماسک به خرید شرکت ارائه کرد، سهام توییتر در معاملات پس از ساعت کاری به شدت بالاتر بود.

به طور خلاصه، ماسک در ابتدا اعلام کرد که 12.5 میلیارد دلار وام حاشیه ای را علیه سایر هلدینگ ها برای کمک به تامین مالی خرید خود از پلت فرم رسانه های اجتماعی اجرا خواهد کرد. با این حال، آنها منقضی شده اند و طبق توییتر “[c]در حال حاضر با موارد فوق، [Elon Musk has] متعهد شده است که … کل مبلغ اصلی تعهد سهام خود را به 33.5 میلیارد دلار افزایش دهد.

به عبارت دیگر، ماسک اکنون قصد دارد 33.5 میلیارد دلار در پیشنهاد خود برای تصاحب توییتر ارائه دهد. به گزارش CNBC، رئیس تسلا و اسپیس ایکس در حال مذاکره با جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر و دیگران برای کمک به تامین مالی این معامله یا انتقال سهام آنها است.

پس از چت دیوانه وار ماسک در توییتر، چیزی که به نظر می رسید یک فشار برای خرید شرکت بود، با گذشت زمان از امنیت کمتری برخوردار شد. ماسک پس از خرید سهام توییتر و تقریباً پیوستن به هیئت مدیره این شرکت، به خرید مستقیم این پلتفرم روی آورد. این معامله پیچیده بود، اما قیمت سهام توییتر را 54.20 دلار تعیین کرد و ارزش شرکت را در حدود 44 میلیارد دلار تعیین کرد.

ماسک سپس تعدادی پست در رسانه های اجتماعی منتشر کرد که یا شرکت را نادیده گرفت، معامله را لغو کرد، و به طور کلی باعث شد که بازار بیشتر و بیشتر از توییتر استقبال کند، گویی این معامله یک کت بود. می توان اعتماد بازار را در معامله بررسی کرد که شرکت مورد نظر چقدر به قیمت فروش خود معامله می کند. سهام توییتر پس از دستیابی به معامله به 50 دلار افزایش یافت، اما به 37 دلار سقوط کرد زیرا تراکنش کمتر از امنیت به نظر می رسید.

اکنون با اخبار بیشتر مبنی بر اینکه ماسک همچنان در حال کار برای تامین مالی این معامله است – اگرچه تفاوت های ظریفی در ارائه وجود دارد – سرمایه گذاران با کیف پول خود شرط می بندند که معامله به پایان برسد. بنابراین، قیمت سهام توییتر پس از ارسال – بیش از 5٪ پس از ساعات کاری افزایش می یابد.

با این حال، این واقعیت که سهام در حال حاضر به سادگی به آستانه تقریباً 39 دلار برای هر سهم بازمی‌گردند، تردیدهایی را در بازار عمومی نشان می‌دهد که مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا واقعاً شرکت رسانه‌های اجتماعی را خریداری خواهند کرد. فراتر از مشکلات اقتصادی عمومی، شوک دراماتیک امروز باعث کناره گیری دورسی از توییتر شد و سهامداران توییتر به عدم انتخاب مجدد اگون دوربان، مدیرعامل Silver Lake رای دادند. در جای دیگر، توییتر با پرداخت 150 میلیون دلار موافقت کرد تا با وزارت دادگستری ایالات متحده و کمیسیون تجارت فدرال در مورد یک پرونده حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان که در آن مقامات مجری قانون این شرکت را به سوء استفاده از داده های کاربران برای چندین سال متهم کردند، تسویه حساب کند.