منو سایت

پس از انتشار گزارشی مبنی بر فروش فورد، سهام ریوین بیش از 17 درصد سقوط کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پس از انتشار گزارشی مبنی بر فروش فورد، سهام ریوین بیش از 17 درصد سقوط کرد

قیمت سهام ریویان در روز دوشنبه بیش از 17 درصد کاهش یافت که این کاهش به دلیل گزارش CNBC مبنی بر فروش 8 میلیون سهم فورد به خودروساز خودروهای الکتریکی بود.

فورد دارای 12 درصد سهام یا حدود 102 میلیون سهم در ریوین بود.

در آخر هفته، دیوید فابر از CNBC اعلام کرد که فورد 8 میلیون از سهام خود را از طریق گلدمن ساکس به ریوین خواهد فروخت. فابر روز دوشنبه دنبال کرد و فروش را “تمام” توصیف کرد. این فروش در حالی انجام شد که یک بلوک داخلی سهام در روز یکشنبه منقضی شد.

اگر فورد به درخواست نظر پاسخ دهد، TechCrunch مقاله را به روز می کند.

این خبر باعث تسریع کاهش قیمت سهام ریوین پس از عرضه اولیه عمومی سهام در سال گذشته شد. Rivian به عنوان یک شرکت سهامی عام در ماه نوامبر با قیمت اولیه 106.75 دلار شروع به کار کرد، قیمتی که آن را به یکی از بزرگترین عرضه های اولیه عمومی در تاریخ ایالات متحده تبدیل کرد و ارزش بازار خود را بر روی جنرال موتورز و همچنین فورد قرار داد. (در آن زمان، جنرال موتورز دارای ارزش بازار 86.31 میلیارد دلار بود؛ ارزش بازار فورد 78.2 میلیارد دلار بود.)

قیمت سهام ریوین یک هفته بعد قبل از بازگشت به زمین به 179.47 دلار رسید. پس از باز شدن بازار عمومی، سهام ریوین بیش از 75 درصد سقوط کرد.

این سقوط آزاد بر بزرگترین سهامداران آن، فورد و آمازون نیز تأثیر گذاشت. فورد ماه گذشته این را اعلام کرد در سه ماهه اول 3.1 میلیارد دلار در GAAP از دست داد که عمدتاً به دلیل حذف سهام آن در Rivian بود.

آمازون از سرمایه گذاری خود در Rivian 7.6 میلیارد دلار ضرر کرده است.