منو سایت

پس از بازنشانی همه گیر منجر به موجی از مازاد بر فناوری می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پس از بازنشانی همه گیر منجر به موجی از مازاد بر فناوری می شود

خوب، شاید این یک محاسبه باشد.

هفته گذشته شاهد حجم نگران کننده ای از تعدیل در اکوسیستم استارت آپی بوده ایم، از نام های بزرگ پر جنب و جوش مانند Cameo، On Deck و Robinhood گرفته تا پلتفرم های B2B مانند Workrise و Thrasio. به گفته بنیان‌گذاران، موضوع مشترک بین اکثر این اخراج‌ها این است که تغییری در بازار ایجاد شده است و نیاز به یک چرخش عمده در تجارت است. ارزشی، یعنی ارزشی که به کارکنانی که محصول شما را پس از تقاضای زیاد ساخته اند، آسیب می رساند.

برداشت ماه ها روی کارت ها بوده است. ابتدا شرکت‌های فناوری عمومی را تحت تأثیر قرار داد، سپس به آرامی به سمت معاملات در مراحل پایانی و حتی شرکای اولیه با بودجه خوب آنها رفت. در ماه فوریه، هوپین 12 درصد از کارکنان خود را با استناد به هدف رشد پایدارتر کاهش داد، در حالی که آوریل با وجود برآورد 2.9 میلیارد دلاری، Workrise، کاهش کارکنان و عمودی ها را شامل می شود.

اکنون مانند یک نقطه عطف به نظر می رسد که در آن تک شاخ های فناورانه متوجه می شوند که ممکن است بیش از حد وعده یک مسیر رشد را داده باشند، بیش از حد استخدام کرده باشند یا توانایی خود را برای افزایش این دور بعدی بیش از حد برآورد کرده باشند. آنها به تغییر در بازار اشاره نمی کنند بلکه آن را مقصر می دانند. طنز اینجا دشوار است: همان نیروی کاری که به شرکت ها کمک کرد تا با رونق تقاضای همه گیر مواجه شوند، همان نیروی کاری است که در زمان تغییر روندها با مشکل مواجه می شود.

ما در زیر فهرست کرده‌ایم که کدام شرکت‌ها اخراج‌های خود را در این هفته اعلام کردند تا روند تاسف‌آور، هرچند رو به رشد، را برجسته کنیم.

SaaS Mural ده ها کارمند را اخراج می کند

استارت‌آپ‌ها به‌عنوان نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس، اغلب به دلیل قابل پیش‌بینی بودن شهرت پیدا می‌کنند و بنابراین برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز ایده‌آل هستند. در حالی که مدل‌های کسب‌وکار جامد برای مدتی از شرکت‌های SaaS در برابر کند کردن این سرمایه‌گذاری محافظت کرده است، TechCrunch شنیده است که پلتفرم راه‌اندازی همکاری دیجیتالی Mural به سادگی ده‌ها کارمند را کاهش داده است. بر اساس منابع و انتشارات در LinkedIn توسط کارکنان اخراج شده، این اخراج پس از تجدید ساختار شرکتی SaaS صورت گرفت. فروش و موفقیت مشتری تحت تاثیر قرار گرفت. همچنین لازم به ذکر است که این کاهش کمتر از یک سال پس از آن است که Mural پس از سه برابر کردن ARR خود، 50 میلیون دلار در سری C جمع آوری کرد.

Cameo یک سال پس از دریافت وضعیت اسب شاخدار در حال کاهش است

اخراج شدن بد است وقتی مدیر عامل Bored Ape شما توییت کند که “تصمیم دردناکی برای آزاد کردن 87 عضو محبوب Cameo Fameo” گرفته است، اخراج شدن از این هم بدتر است. جهنم، حداقل در توییت خداحافظی او، نام مستعار شرکتی را از آنها دریغ نکن.

این کاهش ها شامل تیم هایی از همه سازمان ها، از جمله چندین عضو C-suite می شود. در بیانیه ای به TechCrunch، استفان گالانیس، مدیر عامل شرکت Cameo گفت که تعداد کارکنان Cameo از 100 به 400 نفر در طول محاصره همه گیر “منفجر شد”، اما اکنون این شرکت “اندازه مناسب کسب و کار را تعیین کرده است تا به بهترین شکل واقعیت های جدید را منعکس کند.” .

کارمندانی که به شرط ناشناس ماندن با TechCrunch صحبت کردند، گفتند که مزایایی دریافت خواهند کرد که شامل حقوق پایه هشت هفته است.

Robinhood 9 درصد از کارکنان تمام وقت را کاهش می دهد

اپلیکیشن سرمایه‌گذاری مصرف‌کننده بازی‌سازی شده Robinhood در اواخر آوریل حدود 300 کارمند خود را اخراج کرد و مانند Cameo، این شرکت به ناتوانی خود در همگام شدن با شیوع سریع همه‌گیری اولیه اشاره کرد. مدیر عامل شرکت ولاد تنف در یک پست وبلاگی نوشت که تعداد کارمندان این شرکت از سال 2019 تا 2021 از 700 به نزدیک به 3800 افزایش یافته است.

او افزود: «پس از بررسی دقیق همه این عوامل، ما به این نتیجه رسیدیم که این تعدیل‌ها در کارکنان رابین‌هود راه‌حل مناسبی برای بهبود کارایی، افزایش سرعت و اطمینان از پاسخگویی به نیازهای متغیر مشتریانمان است.»

چند روز بعد، Robinhood درآمد خود را برای سه ماهه اول سال 2022 اعلام کرد که بسیار کمتر از انتظارات بود.

Robinhood به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا سهام خود را در تلاش برای تنوع بخشیدن به درآمد رها کنند

روی عرشه 25 درصد از کارکنان را کاهش می دهد، شتاب دهنده را کاهش می دهد

On Deck، یک شرکت فناوری که مؤسسان را به هم متصل می کند، حدود 72 نفر را در این هفته اخراج کرد که حدود 25 درصد از کارکنان را تشکیل می دهند.

در ایمیلی از TechCrunch، بنیانگذاران اریک تورنبرگ و دیوید بوث به کارمندان توضیح دادند که از سال 2021، زمانی که On Deck برنامه شتاب ODX خود را راه اندازی کرد، بازار “به طرز چشمگیری تغییر کرده است”. این برنامه 125000 دلار به استارت آپ ها در مرحله اولیه در ازای 7 درصد از شرکت می دهد و تا کنون از بیش از 150 شرکت با سرمایه گذاری کل نزدیک به 19 میلیون دلار حمایت می کند. اما منابع نزدیک به این شرکت گفتند که ODX احتمالاً کاهش یافته یا حتی تعطیل می شود.

منابع TechCrunch همچنین ادعا می کنند که این شرکت در تلاش است بین 100 میلیون دلار تا 150 میلیون دلار جمع آوری کند، اما در واقع آنها سرمایه ای نزدیک به 40 میلیون دلار دریافت کرده اند و تنها 9 ماه در این مسیر باقی مانده است. از این رو، مازاد بر کارها، به ویژه در نقش های عملیاتی و سرمایه گذاری.

مزایای On Deck شامل هشت هفته حقوق اولیه پرداخت شده و 12 هفته مراقبت بهداشتی است.

تجمیع کننده آمازون تراسیو اخراج ها را آغاز می کند، مدیر عامل جدیدی را منصوب می کند

مدل کسب و کار تراسیو خرید و تجمیع فروشندگان شخص ثالث آمازون است، اما ظاهرا این استراتژی پر از فراز و نشیب است. پس از شایعاتی مبنی بر عرضه عمومی، تراسیو سال گذشته یک میلیارد دلار سرمایه جذب کرد و ارزش شرکت را 10 میلیارد دلار ارزیابی کرد.

در یادداشتی به کارمندان، این شرکت اشاره کرد که خیلی بزرگ و خیلی سریع رشد می کند.

“اکنون، همانطور که استراتژی خود را برای مسیر پیش رو ارزیابی می کنیم، باید زمانی را برای تسلط و رشد کسب و کاری که به دست آورده ایم اختصاص دهیم، مطمئن شویم که فرآیندها و کنترل های دقیقی داریم و سپس به دنبال جهت گیری مجدد تیم خود به مناطق بهینه باشیم. رشد، “در یادداشت آمده است.

با این حال، آشفتگی داخلی تراسیو با اخراج خاتمه نیافت – جمع کننده همچنین گرگ گریلی را به عنوان مدیرعامل جدید خود منصوب کرد. گریلی قبلاً رئیس Airbnb و مدیرعامل قدیمی آمازون بود.

چند تک شاخ تازه سنجاق شده اند، پر از آب نبات های تاریخ مصرف گذشته؟

اخراج‌های نتفلیکس تنها پنج ماه پس از انتشار به سرمقاله Tudum رسید

سال گذشته در روزنامه نگاری توییتر، به نظر می رسید که هر روز یک گزارشگر فرهنگی بزرگ، سایت هایی مانند BuzzFeed و Vice را ترک می کند تا برای Tudum، یک پروژه سرمقاله پر رونق در نتفلیکس، کار کند. منطقی است که چرا. یکی از کارمندان به BuzzFeed گفت که آنها در نتفلیکس سه برابر بیشتر از شغل قبلی خود درآمد دارند.

کارکنان رسانه‌ها با اخراج‌ها بیگانه نیستند، و شاید کار برای یک شرکت فناوری بزرگ پایدارتر از کار در جایی به نظر می‌رسید که اخیراً در یک جلسه زوم کارکنان خود را با رمز عبور “spr! NgisH3r3” اخراج کردند. اما گاهی اوقات صنعت فناوری می تواند به همان اندازه وحشیانه باشد.

این پروژه توسط مدیر بازاریابی Bozoma St. John، که ماه گذشته نتفلیکس را در کمتر از دو سال ترک کرد، حمایت شد. این خروج تودوم را در یک پایه ناپایدار قرار داد. علاوه بر این، نتفلیکس اعلام کرد که 200000 مشترک را در سه ماهه اول سال 2022 از دست داده است – اولین از دست دادن مشترکین خود در بیش از یک دهه است. انتظار می‌رود که این ضررها ادامه پیدا کند، زیرا نتفلیکس پیش‌بینی کرده است که برای سه ماهه دوم 2 میلیون مشترک جهانی از دست رفته است.

بر اساس گزارش ها، این اخراج ها در مجموع ۲۵ نفر را در بخش بازاریابی نتفلیکس تحت تاثیر قرار داده است. طبق یک توییت از یک نویسنده کوتاه شده، به کارکنان فقط دو هفته غرامت پیشنهاد شد.

کیک است نه، این کاهش مشترکین نتفلیکس است

فین‌تک مین استریت حدود 30 درصد از کارکنان خود را با اشاره به «بازار فوق‌العاده ناهموار» کاهش می‌دهد.

مین استریت، استارت آپی که به دیگر استارت آپ ها کمک می کند اعتبارات مالیاتی به ارزش 500 میلیون دلار در سال گذشته را کشف کنند، حدود 30 درصد از کارکنان خود را کاهش داده است. توییت توسط مدیر عامل داگ لودلو مدیرعامل گفت که «بازار فوق‌العاده خشن امروز» رو به وخامت خواهد گذاشت و ممکن است برای ماه‌ها، شاید سال‌ها ادامه یابد. مانند بسیاری از شرکت‌های فین‌تک، MainStreet یک استارت‌آپ است که به رشد استارت‌آپ‌های دیگر وابسته است و آن را به ویژه در برابر هر نوع انحراف آسیب‌پذیر می‌کند.

جمع بندی فین تک: گرفتن سریع و خشمگین می تواند استارتاپ شما را خراب کند

اگر تحت تأثیر استارت آپ های شغلی قرار گرفته اید، با ناتاشا ماسکارنیاس یا آماندا سیلبرلینگ از طریق ایمیل یا DM توییتر تماس بگیرید: @nmasc_ یا @asilbwrites.