منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • پس از جمع آوری 4 میلیون دلار، Emtech از بانک های مرکزی در آفریقا، کارائیب برای اجرای جعبه های ماسه ای نظارتی حمایت می کند.

پس از جمع آوری 4 میلیون دلار، Emtech از بانک های مرکزی در آفریقا، کارائیب برای اجرای جعبه های ماسه ای نظارتی حمایت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پس از جمع آوری 4 میلیون دلار، Emtech از بانک های مرکزی در آفریقا، کارائیب برای اجرای جعبه های ماسه ای نظارتی حمایت می کند.

برای اینکه شرکت‌های فین‌تک به گونه‌ای رشد کنند که مرتبط با اقتصاد باقی بماند، هم افزایی بین آنها و تنظیم‌کننده‌ها اجتناب‌ناپذیر است. با این حال، چالش همیشه برقراری ارتباط با بانک‌های مرکزی بوده است، که تا حد زیادی سفت و سخت باقی می‌مانند و به آرامی با تغییرات در فضای فناوری مالی پیش می‌روند.

این حلقه مفقوده است که Emtech، ارائه‌دهنده زیرساخت دیجیتال بانک مرکزی، به دنبال پر کردن پلتفرم نظارتی دیجیتال خود است که هدف آن تسریع دسترسی به بازار محصولات فین‌تک است.

Emtech بر بازارهای نوظهور متمرکز است، جایی که زیرساخت های پرداخت باید با نوآوری دیجیتال همسو شود – برای بهبود کارایی، معرفی محصولات و خدمات جدید که احتمالاً مشارکت مالی را ارتقا می دهند و جریان پول ایمن را تضمین می کند. راه حل های Emtech همچنین همکاری بین تنظیم کننده های متعدد را برای یک محیط نظارتی یکپارچه که کلید باز کردن نوآوری ها و فرصت های فرامرزی است، امکان پذیر می کند.

این استارت آپ که یک پروژه آزمایشی موفق را در آفریقا انجام داده است، پنج قرارداد با بانک های مرکزی در این قاره و کارائیب امضا کرده است. Emtech در حال حاضر تولید را پس از یک پروژه آزمایشی موفق در سال گذشته در غنا آغاز کرده است. این مرحله بعدی رشد در بحبوحه تامین مالی اولیه اخیر 4 میلیون دلاری از سوی چندین سرمایه گذار صورت می گیرد.

ما در سال 2021 با یک بانک مرکزی شروع کردیم و با پنج نهاد نظارتی که به عنوان پایلوت و قابل استقرار ثبت نام کردند، به پایان رسید. در سال 2022، ما به طور رسمی پلتفرم تنظیم مقررات دیجیتال را راه اندازی کردیم، “بنیانگذار و مدیر عامل Emtech Carmelle Cadet به TechCrunch گفت.

سرمایه گذاران در این حلقه عبارتند از Noemis Venture، Octerra Capital، Consonance Invest، XFactor ventures، 500 Global، Canaan Partners و Andrew Lundsten (سابق از Stripe)، که همچنین به عنوان مشاور استارت آپ ایفای نقش می کند.

پلتفرم نظارتی دیجیتال Emtech شامل یک مرکز نوآوری است. که به فناوری‌های مالی کمک می‌کند تا الزامات تنظیم‌کننده‌ها و/یا کشورها متعدد را آماده و آزمایش کنند تا API را برای گزارش‌دهی نظارتی آزمایش کنند. برای ادغام فنی قبل از بازار و محیط شن و ماسه نظارتی؛ سکوی پرتاب فین‌تک بر اساس محدودیت‌های کنترل‌کننده و خواندن داده‌های زنده. پنجره شنی به تنظیم کننده ها کمک می کند تا پاسخ خود به نوآوری را بر اساس نتایج آزمایش های زنده قرار دهند.

کادت، کارمند سابق IBM، Emtech را در سال 2019 تاسیس کرد، با انگیزه اشتیاق خود برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای بازارهای مالی قوی تر از طریق بستن شکاف در محرومیت مالی و کمک به مردم برای ایجاد ثروت.

«اگر بتوانیم زیرساخت های مالی خود را مدرن کنیم، بانک مرکزی جایی است که می توانیم بیشترین تأثیر را داشته باشیم. و اینجاست که اشتیاق و مهارت‌های من با هم ترکیب می‌شوند… تا با همکاری با بانک‌های مرکزی، فناوری‌های نوآورانه را برای مقابله با مشمولیت مالی گرد هم بیاورم.»

برنامه آزمایشی بانک مرکزی غنا (CBG) مشاغل دیجیتالی جدید و غیرقانونی و فناوری‌های خدمات مالی دیجیتال جدید و نوآورانه را با پتانسیل مقابله با چالش‌های گنجاندن مالی و اقتصادی پوشش می‌دهد.

همکاری Emtech مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی دفتر فناوری مالی و نوآوری در غنا در ماه می 2020 صورت گرفت، زیرا تنظیم‌کننده به دنبال “درک و کنترل است. [the sector] این پس از ظهور راه‌حل‌های فین‌تک است که پیچیدگی قابل‌توجهی را برای صنعت به ارمغان آورده است.

اما ام‌تک چگونه محیط بوروکراتیکی را که اکثر بانک‌های مرکزی در آن فعالیت می‌کنند، هدایت می‌کند؟

ما از آنها نمی خواهیم تصمیم جدیدی یا چیزی را که نمی دانند تایید کنند. ما وارد می شویم و می گوییم که اکوسیستم شما در حال تغییر است. کادت گفت: بازار مالی درست جلوی چشمان شما در حال تغییر است و نوآوری نظارتی کلید حفظ حمایت از مصرف کننده است.

تا پایان سال، Emtech قصد دارد با حداقل 10 بانک مرکزی همکاری کند. او همچنین قصد دارد با استفاده از موج رو به رشد ارزهای دیجیتال، اولین نسخه خود از پلتفرم ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به رگولاتورها ارائه کند.

کادت گفت: “ما یک شراکت واقعا قوی با یک شرکت فناوری ثبت دیجیتال به نام Hadera Hashgraph داشته ایم که برای ایجاد یک شرکت با عملکرد بالا و یک پلت فرم CBDC کارآمد با انرژی شریک شده ایم.”

CBDC ها در حال حاضر در آفریقا در حال توسعه هستند و زامبیا و کنیا آخرین کشورهایی هستند که قابلیت حیات خود را آزمایش کردند. سال گذشته، نیجریه اولین کشور آفریقا بود که ارز دیجیتال خود (E-naira) را معرفی کرد، در حالی که گفته می شود غنا در مراحل پایانی راه اندازی E-cedi است.

کادت گفت: “با نگاهی به آینده، می بینیم که هر بانک مرکزی به یک سندباکس نظارتی دیجیتال نیاز دارد که به آنها امکان می دهد نه تنها با فناوری های فین تک و اکوسیستم خود به نوآوری ادامه دهند، بلکه به نوآوری نیز ادامه دهند زیرا CBDC ها به یک پلت فرم ارز دیجیتال نیز نیاز دارند. برای این.