منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • پشتیبانی شده توسط Y Combinator fintech Pebble از سکه های پایدار برای ارائه 5٪ بازده نقدی استفاده می کند

پشتیبانی شده توسط Y Combinator fintech Pebble از سکه های پایدار برای ارائه 5٪ بازده نقدی استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پشتیبانی شده توسط Y Combinator fintech Pebble از سکه های پایدار برای ارائه 5٪ بازده نقدی استفاده می کند

از آنجایی که معاملات سهام از اوج های اخیر ادامه می یابد، سرمایه گذاران به دنبال بازدهی بالاتر هستند. برخی به حوزه مالی غیرمتمرکز مبتنی بر کریپتو (DeFi) روی آورده‌اند، جایی که بازده وام‌دهی و شرط‌بندی روی ارزهای دیجیتال می‌تواند از 1% تا 15% برای پروژه‌های ریسک‌پذیر متغیر باشد.

برخی دیگر حساب‌های پس‌انداز با بازده بالا را در نظر می‌گیرند، مانند حساب‌های شرکت فین‌تک Pebble که توسط Y Combinator اداره می‌شود، که درصد سود سالانه 5% (APY) را در تمام سپرده‌های نقدی ارائه می‌دهد. Pebble توانست این درآمدهای نسبتاً بالا را از طریق استفاده از استیبل کوین‌ها ارائه دهد، که اخیراً پس از سقوط UST Terra در کانون توجه قرار گرفت و منجر به بی‌ثباتی بیشتر در اکوسیستم کریپتو شد.

آرون بای، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، در مصاحبه ای با TechCrunch گفت، اما رویکرد Pebble شامل ریسک بسیار کمتری نسبت به افرادی است که شروع به ارتباط با استیبل کوین ها کرده اند.

بای گفت که کاربران Pebble ابتدا ارز فیات را در حساب های خود واریز می کنند. سپس این استارت‌آپ این پول را به USDC تبدیل می‌کند، یک استیبل کوین دیجیتال که توسط ذخایر پول سنتی و اوراق بهادار دولتی پشتیبانی می‌شود – رویکردی کاملاً متفاوت از استیبل کوین الگوریتمی UST، که از یک سیستم بسیار پیچیده‌تر برای حفظ تعهد خود به دلار آمریکا استفاده می‌کند. سایر ارزهای دیجیتال، نه ارزهای فیات را به عنوان ذخیره نگه دارید.

پس از اینکه Pebble پول را به USDC تبدیل کرد، وجوه را به “موسسات بسیار نظارتی” مانند شرکت های رمزنگاری Coinbase و BlockFi و همچنین به نهادهای مالی سنتی، از جمله صندوق های تامینی، که مایل به پرداخت حق بیمه برای دسترسی به سکه های پایدار هستند، پرداخت کرد. بای گفت: کارایی و سهولت استفاده آنها. وقتی از بای پرسیدم که آیا نگران است که مصرف کنندگان پول خود را در صورت عدم بازپرداخت وام ها از دست بدهند، بای توضیح داد که Pebble 150٪ اوراق بهادار اضافی وام می دهد – به این معنی که وام گیرندگان دارایی هایی به ارزش 150٪ ارزش وام را به عنوان وثیقه باقی می گذارند.

تصویر محصول از اپلیکیشن فین تک Pebble

تصویر محصول از اپلیکیشن فین تک Pebble اعتبار تصویر: سنگریزه

“اگر وام بدون وثیقه بدهید، خطر بزرگی وجود دارد، زیرا [the borrower’ is not putting down an asset,” Bai said. “Fortunately, because [Pebble’s borrowers] 1500 دلار سرمایه گذاری کنید، مثلاً با سپرده 1000 دلاری به مصرف کننده، دارایی وجود دارد. بنابراین حتی اگر وام گیرنده پرداخت نکند، می توانیم دارایی او را نقد کنیم.

بای گفت Pebble با دو موسسه اعتباری برای کاهش بیشتر ریسک علاوه بر ارائه‌دهنده ارزهای دیجیتال API Prime Trust همکاری کرده است.

علاوه بر ویژگی 5% APY، Pebble همچنین با 55 شریک تجاری خود، 5% بازپرداخت نقدی را برای تمام تراکنش‌ها ارائه می‌دهد که شامل بای گفت: Uber، Amazon، Chipotle، Airbnb و Adidas. او افزود اما پبل یک کارت اعتباری نیست. بای گفت، رابط کاربری آن به عنوان یک برنامه کاربردی واحد عمل می کند، که در آن 5 درصد سود پول به همه سپرده های انجام شده اعمال می شود و 5 درصد بازپرداخت نقدی به همه هزینه ها از طریق برنامه ایجاد شده از طریق این بازرگانان اعمال می شود.

بازده 5 درصدی Pebble بیشتر از آن چیزی است که معمولاً کارت های اعتباری سنتی ارائه می دهند، زیرا ارائه دهندگان کارت اعتباری سنتی برای پردازش تراکنش های خود به واسطه هایی مانند Visa و Mastercard و همچنین خدمات محافظت از تقلب و سایر اشخاص ثالث متکی هستند و پول کمتری را برای پاداش باقی می گذارند. بای توضیح داد مشتری. او گفت که در مقابل، Pebble به عنوان یک برنامه وابسته با هر بازرگان ایجاد شد، با Pebble به عنوان کانالی برای جذب مشتریان به تاجر و اعطای جوایز به مشتریان خود در قالب کارت های هدیه برای آن تاجر، نه جوایز نقدی مستقیم، او گفت. . .

به گفته بای، این سیستم به بازرگانان اجازه می دهد تا 7 درصد در هر تراکنش صرفه جویی کنند، و به گفته بای، ارائه پاداش از طریق Pebble به جای ارائه دهنده کارت اعتباری برای آنها سودآورتر است.

هر بار که مشتری از طریق اکوسیستم Pebble یک کارت هدیه خریداری می کند، آن پول مستقیماً به خرده فروشان می رسد. بای گفت: معامله گران دوست دارند در واقع سود خود را به دست آورند و به این واسطه های ناکارآمد پرداخت نکنند و می خواهند این چرخه را ادامه دهند.

کارت های هدیه در برنامه Pebble ظاهر می شوند، یا به عنوان یک کد QR که می تواند شخصاً در هر تاجری اسکن شود، یا به عنوان یک کد الفبایی که می تواند به صورت آنلاین استفاده شود، بای نشان داد که من را از طریق برنامه ترجمه می کند. بای گفت، به طور خاص، Pebble با MasterCard کار می کند تا این ویژگی را از طریق یک کارت مجازی با نام تجاری Pebble (و یک کارت فیزیکی برای مشتریان خاص) ارائه دهد.

این شرکت که یکی از اعضای گروه Y Combinator Winter 2022 است، از مخفی کاری خارج شد و دور شروع خود را با قیمت 6.2 میلیون دلار امروز اعلام کرد. سرمایه گذاران این حلقه عبارتند از Y Combinator، Lightshed Ventures، Eniac Ventures، Global Founders Capital، Montage Ventures و Soma Capital، و همچنین سرمایه گذاران فرشته Odell Beckham Jr.، مدیرعامل Quantstamp، Matthew Bellamy و دیگران.

Aaron Bai و Sahil Fadnis از بنیانگذاران Fintech Pebble

بنیانگذاران برنامه Fintech Pebble، Aaron Bai و Sahil Fadnis هستند اعتبار تصویر: سنگریزه

آنها به من گفتند که بای و هم بنیانگذارش / CTO Sahil Fadnis با دو عضو دیگر تیم خود برای توسعه ویژگی های دیگری کار می کنند که به کاربران کمک می کند تا امور مالی شخصی خود را به صورت روزانه مدیریت کنند. بای توضیح داد که Pebble اکنون دارای ویژگی است که به کاربران امکان می دهد با گرفتن عکس از آنها و آپلود آنها در برنامه و توسعه بیشتر یکپارچه سازی حقوق و دستمزد، پرداخت، ردیابی و مدیریت حساب های خود را انجام دهند.

مانند بسیاری از کارآفرینان فین‌تک، بنیان‌گذاران از بی‌اعتنایی خود به بانک‌های سنتی، کارمزدها و رابط‌های فناوری اغلب قدیمی آگاه هستند. پس چگونه Pebble خود را از یک بانک متمایز می کند؟

بای در این مورد کمتر روشن بود. او گفت که مشتریان می‌توانند برای فعالیت‌های خود در اپلیکیشنی به نام “Pebbles” امتیاز جایزه کسب کنند، اما از ارائه جزئیات زیادی در مورد آنچه که این Pebbles واقعاً اجازه می‌دهند یا نشان می‌دهند، خودداری کرد، به جز اینکه آنها به نوعی به ارزهای دیجیتال مرتبط خواهند شد.

بای گفت: «اگر برای ارز دیجیتال اینجا هستید، سنگ‌ریزه‌ها کلیدی هستند و با توسعه این پلتفرم و حرکت به مرحله‌ای متفاوت، قدرت بیشتری خواهید داشت.

با این حال، او توضیح داد که کاربران برای استفاده از Pebble نیازی به دانش رمزنگاری ندارند.

بای گفت: «ما می‌خواهیم این پل، از کاربر web2 تا web3 از طریق یک برنامه مالی بسیار ساده و جذاب باشیم که در آن افراد می‌توانند اولین دارایی‌های دیجیتال خود را بدون اینکه بدانند نگهداری کنند.»