منو سایت

پلیس بریتانیا دو نوجوان را به هک کردن دلار لاپسوس متهم کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پلیس بریتانیا دو نوجوان را به هک کردن دلار لاپسوس متهم کرده است

تنها یک هفته پس از دستگیری هفت نفر به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد یک سری حملات سایبری توسط گروه هکری Lapsus $، مقامات بریتانیا دو نوجوان را به جرایم سایبری متعدد متهم کردند.

در بیانیه روز جمعه، بازرس کارآگاه مایکل اوسالیوان از پلیس لندن گفت که این دو نوجوان 16 و 17 ساله به سه فقره دسترسی غیرمجاز به رایانه به قصد شکستن قابلیت اطمینان داده ها، یک اتهام کلاهبرداری از طریق ارائه نادرست متهم شدند. و شمارش دسترسی غیرمجاز به رایانه به قصد مسدود کردن دسترسی به داده ها. این پسر 16 ساله همچنین به یک اتهام رانندگی با رایانه برای دسترسی غیرمجاز به یک برنامه متهم شده است.

اوسالیوان گفت که این دو همچنان در بازداشت به سر می برند و قرار است اواخر روز جمعه در دادگاه عالی هایبری حاضر شوند.

پلیس لندن در تماس با TechCrunch هویت این نوجوانان را که نامشان فاش نشده است، تایید نکرد، زیرا آنها در معرض محدودیت هایی برای گزارش بریتانیا از خردسالان هستند. با این حال، گزارش اخیر بلومبرگ فاش کرد که یک نوجوان مستقر در آکسفورد، بریتانیا، مظنون است که مغز متفکر گروه هکر Lapsus $ باشد. خبرنگاران این جوان 16 ساله را دنبال کردند که پس از انتشار اطلاعات شخصی وی توسط هکرهای رقیب، از نام مستعار آنلاین “White” یا “Breachbase” استفاده می کند.

این گزارش تنها چند ساعت پیش از آن منتشر شد که پلیس شهر لندن اعلام کرد که هفت نفر بین 16 تا 21 سال را به اتهام ارتباط با گروه هکری Lapsus $ دستگیر کرده است. یک روز پس از انتشار خبر دستگیری ها، Lapsus $ به بیش از 50000 دنبال کننده خود در تلگرام گفت که برخی از اعضای خود به “تعطیلات” رفته اند. این گروه بعداً دستگیری اعضای خود در ماه مارس را تکذیب کرد.

گروه هکری Lapsus $، که برای اولین بار در دسامبر 2021 ظاهر شد، این هفته با قربانی جدیدی از نقض اطلاعات بازگشت: شرکت مشاوره توسعه نرم‌افزار مستقر در لوکزامبورگ Globant. این گروه یک فایل تورنت 70 گیگابایتی را در کانال تلگرام خود منتشر کرد که حاوی اطلاعاتی است که گفته می شود از این شرکت به سرقت رفته است و هکرها می گویند که شامل کد منبع مشتریان شرکتی است.

سایر قربانیان Lapsus دلار شامل Okta، Microsoft، Nvidia و Samsung هستند.

اوکتا می گوید صدها شرکت تحت تأثیر این نقض امنیتی قرار گرفته اند