منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • پورشه به سهام 400 میلیون دلاری باتری‌های لیتیوم سیلیکونی می‌پیوندد تا خودروهای الکتریکی آینده را تازه کند.

پورشه به سهام 400 میلیون دلاری باتری‌های لیتیوم سیلیکونی می‌پیوندد تا خودروهای الکتریکی آینده را تازه کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پورشه به سهام 400 میلیون دلاری باتری‌های لیتیوم سیلیکونی می‌پیوندد تا خودروهای الکتریکی آینده را تازه کند.

پورشه اتاق را خواند.

این خودروساز آلمانی با اولین خودروی الکتریکی خود، که اکنون از خودروهای اسپورت معمولی 911 پیشی گرفته است، با افزایش سهام خود در خودروهای الکتریکی، تا حدودی از طریق سرمایه گذاری قابل توجه در توسعه دهنده باتری های لیتیوم-سیلیکونی Group14 Technologies، پاسخ می دهد.

پورشه در حال تزریق 100 میلیون دلار به گروه 14 به عنوان بخشی از دور سرمایه گذاری بزرگتر 400 میلیون دلاری سری C است. سرمایه‌گذاران دیگری که به آن ملحق شده‌اند عبارتند از صندوق بازنشستگی کانادا OMERS، شرکای Decarbonization، شرکت سهام خصوصی Riverstone، Vsquared Ventures و Moore Strategic Ventures.

فناوری کلیدی Group14 پودر سیلیکون کربن است که می تواند آندهای گرافیت را جایگزین یا افزایش دهد. گرافیت در بیشتر باتری‌های لیتیوم یون امروزی استفاده می‌شود و آند معقولی است زیرا پایدار است و می‌تواند مقدار معقولی انرژی را ذخیره کند.

با این حال، از آنجایی که خودروسازان برای چگالی انرژی بالاتر تلاش می کنند، گرافیت به حد خود رسیده است. سیلیکون یک جایگزین جذاب است، زیرا قادر است لیتیوم بسیار بیشتری را در خود نگه دارد – از نظر تئوری تا 10 برابر بیشتر. اما همین مزیت پاشنه سیلیکونی آشیل است. از آنجایی که سیلیکون مقدار زیادی لیتیوم را جذب می کند، انبساط و انقباض مقیاس مولکولی می تواند ساختار آند را تخریب کند و منجر به آسیب زودرس شود.

Group14 یکی از بسیاری از استارتاپ‌هایی است که برای توسعه آندهای مبتنی بر سیلیکون رقابت می‌کنند که می‌توانند چندین بار بدون آسیب‌دیدگی شارژ و دشارژ شوند. برای انجام این کار، شرکت گاز حاوی سیلیکون را در داربست کربن متخلخل ریخت. نتیجه نهایی یک ترکیب کربنی است که با ذرات سیلیکون در مقیاس نانو ساخته شده است. این ذرات برای حفظ یون های لیتیوم عمل می کنند، در حالی که داربست کربن به عنوان یک ساختار پایدار عمل می کند تا آند در حین استفاده تجزیه نشود.

گروه 14 می گوید که مواد کربن-سیلیکون آن را می توان با آندهای گرافیت نیز مخلوط کرد و می توان آن را با چندین اصلاح در خط تولید باتری موجود قرار داد.

این استارت آپ ادعا می کند که ماده SCC55 آن می تواند 50 درصد انرژی بیشتری نسبت به آندهای گرافیت سنتی ذخیره کند. در حال حاضر یک کارخانه باتری آنلاین و دو کارخانه دیگر در دست کار است، یک سرمایه گذاری مشترک با SK Group که اواخر امسال آنلاین خواهد شد، و دیگری که تولید آن در سال 2023 آغاز می شود. به نظر می رسد Group14 بر روی تولید تمرکز دارد. باتری های پورشه در سال 2024.

برای خودروسازی مانند پورشه که شهرت خود را بر روی خودروهای اسپرت سبک و با کارایی بالا ساخته است، چشم انداز باتری کوچکتر و قدرتمندتر باید جذاب باشد.

به گفته صلح سبز، بهبود باتری ها کلید کربن زدایی صنعت خودرو است که 9 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی در سال 2018 را تشکیل می دهد. با این حال، این معامله بالقوه پرسود هیچ چیز برای پاک کردن تجربه کثیف برخی از سرمایه گذاران گروه 14، که برخی از آنها حامیان پرکار سوخت های فسیلی هستند، انجام نمی دهد.

برای مثال، Decarbonization Partners یک سرمایه گذاری مشترک بین BlackRock و Temasek است. این زوج از برخی شرکت‌های جذاب متمرکز بر پایداری، مانند شرکت استارت‌آپ قارچ MycoWorks حمایت کرده‌اند، اما BlackRock اخیراً نیز قول داده است که «به سرمایه‌گذاری و حمایت از شرکت‌های سوخت فسیلی ادامه دهد». غول سرمایه گذاری 97.3 میلیارد دلاری تمایل دارد از هر دو طرف صحبت کند. پرتفوی OMERS همچنین شامل چندین شرکت نفت خام و گاز است، اگرچه صندوق بازنشستگی قول داده است تا سال 2050 به انتشار خالص صفر از سرمایه گذاری های خود برسد.

برای گروه 14، قرارداد جدید یک گام بزرگ است – تقریباً 10 شانس. قبل از این افزایش، استارت آپ مستقر در واشنگتن مجموعاً 41.5 میلیون دلار یا بیشتر به دلارهای پرخطر و یارانه های دولتی ارائه می کرد.