پوینت 115 میلیون دلار را می بندد تا به صاحبان خانه راهی برای پول نقد از حقوق صاحبان سهام در خانه هایشان بدهد.

پوینت 115 میلیون دلار را می بندد تا به صاحبان خانه راهی برای پول نقد از حقوق صاحبان سهام در خانه هایشان بدهد.

از لحاظ تاریخی، مالکان خانه تنها می توانستند از طریق استقراض برای سهام یا تامین مالی مجدد از سهام خانه خود بهره مند شوند. اما در سال‌های اخیر، دسته جدیدی از استارت‌آپ‌ها ظهور کرده‌اند که به صاحبان خانه فرصت‌های بیشتری را می‌دهند تا در ازای سهمی از ارزش آتی خانه‌هایشان، از خانه‌هایشان پول نقد کنند.

یکی از این استارت آپ ها مستقر در پالو آلتو نقطهامروز اعلام کرد که پس از یک سال رشد سریع، 115 میلیون دلار سرمایه از سری C جمع آوری کرده است. این شرکت از افشای ارزیابی خود خودداری کرد.

جالب اینجاست که این استارت آپ توسط سه نفری تاسیس شد که شامل الکس رامپلاو که اکنون شریک عمومی در Andreessen Horowitz (a16z) است و همچنین یکی از بنیانگذاران buy now است، بعداً به غول Affirm پرداخت کرد. او با ادی لیم شریک شد و Eoin Matthews قبل از پیوستن به a16z، پوینت را در سال 2015 راه اندازی می کند. رامپل در هیئت مدیره شرکت است، اما در عملیات روزانه شرکت شرکت نمی کند.

بنابراین پوینت دقیقاً چه کار می کند؟ مدیر عامل لیم در مصاحبه ای با TechCrunch، این استارتاپ را بازاری توصیف کرد که صاحبان خانه را با سرمایه گذاران نهادی گرد هم می آورد. محصول شاخص این شرکت، Home Equity Investment، به گونه ای طراحی شده است که به صاحبان خانه اجازه می دهد در ازای درصدی از ارزش گذاری آتی خانه خود پول دریافت کنند. پوینت می گوید که سال گذشته، او بیش از 1 میلیارد دلار تعهدات سرمایه جدید از سرمایه گذاران در املاک و اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن (MBS) دریافت کرد.

روش کار به این صورت است که پوینت ابتدا وضعیت مالی نامزدها را ارزیابی می کند و یک پیشنهاد موقت ارائه می دهد. سپس پوینت خانه را ارزیابی می کند – اغلب با ارزیابی خانه – و پیشنهاد نهایی را به روز می کند. هنگامی که تمام شرایط برای بسته شدن برآورده شد، پوینت می گوید سرمایه گذاری را ظرف چهار روز کاری تامین می کند. میانگین میزان سرمایه گذاری در سهام خانه (HEI) که پوینت انجام می دهد 15 تا 20 درصد ارزش ملک خانه است.

میانگین سرمایه گذاری او حدود 100000 دلار است. و میانگین ارزش مسکن در بازار آن به گفته لیم حدود 700000 دلار است. سرمایه گذاران معمولاً حدود 15 تا 20 درصد از ارزش مسکن را سرمایه گذاری می کنند. بنابراین، اگر یک خانه حدود 1 میلیون دلار قیمت داشته باشد، آنها 150000 دلار یا 200000 دلار سرمایه گذاری خواهند کرد.

لیم گفت که صاحبان خانه از این پول برای انجام کارهای مختلفی مانند بازسازی خانه، راه اندازی یک کسب و کار کوچک، تامین مالی تحصیلات کودک یا پس انداز برای دوران بازنشستگی استفاده می کنند.

لیم گفت: “ما خانه هایی به ارزش 250000 دلار در بازار خود داریم، همچنین خانه های چند میلیون دلاری و همه چیز در این بین.” “این می تواند یک راه بسیار قانع کننده برای به دست آوردن پول باشد.”

لیم به TechCrunch گفت: «صاحب خانه مجبور نیست 30 سال به ما پول بدهد. البته، بیشتر مردم 30 سال پیش رویدادی برگزار می‌کنند یا خانه‌شان را می‌فروشند یا بودجه‌ی زیادی را تامین می‌کنند.»

اعتبار تصویر: نقطه(در یک پنجره جدید باز می شود)

قوه مجریه این فرآیند را به یک سرمایه گذار خطرپذیر تشبیه کرد که از یک استارتاپ حمایت می کند.

“این شبیه است [an investor] لیم گفت: با VC در خانه سرمایه گذاری می کند. “ما در خانه شما سرمایه گذاری می کنیم و قدردانی و افزایش آینده آن را به اشتراک می گذاریم.”

از زمان آغاز به کار، پوینت در بیش از 5000 خانه سرمایه گذاری کرده است. به گفته لیم، در حالی که پوینت چندین سال است که وجود داشته است، لیم گفت که “بیشتر این” رشد را در سال گذشته داشته است. به ویژه گفت بودجه Point در سه ماهه اول سال 2022 نسبت به سه ماهه اول 2021 بیش از پنج برابر افزایش یافته است.

«به همین دلیل استلیم به TechCrunch گفت: “ما در نقطه عطفی در بازار مسکن ایالات متحده هستیم و احتمالاً یک یا دو سال گذشته است، جایی که سهام هرگز به این وفور و در عین حال غیرقابل دسترس نبوده است.”

در واقع، الف گزارش اخیر نشان می دهد که «آمریکایی ها روی 26 تریلیون دلار سهام نشسته اند.

این شرکت بر این باور است که مزیت مالک خانه برای استفاده از پوینت، برخلاف دریافت وام سهام یا تامین مالی مجدد، این است که “بدون پرداخت ماهانه، بدون نیاز به درآمد و عدم نیاز به اعتبار کامل.”

لیم پوینت را به عنوان “فین تک با دارایی های سبک برای سهام” توصیف می کند.

او توضیح داد: “ما هیچ دارایی نداریم و مالکان خانه را با سرمایه گذاران مرتبط می کنیم.” “به عنوان یک بازار، ما از هر دو طرف معامله کارمزد دریافت می کنیم. ما همچنین هزینه های مدیریت دارایی را از سرمایه گذار دریافت می کنیم.”

این شرکت در حال حاضر در 16 ایالت از جمله کالیفرنیا، نیویورک، فلوریدا، ماساچوست، نیوجرسی، واشنگتن، کلرادو، پنسیلوانیا، ایلینوی، مریلند، میشیگان، کارولینای شمالی، آریزونا، مینه سوتا، اورگان و ویرجینیا و همچنین واشنگتن فعالیت می کند. این کشور قصد دارد تا پایان سال به 11 ایالت دیگر از جمله اوهایو و نوادا وارد شود.

اعتبار تصویر: بنیانگذاران ادی لیم و ایون متیوز / پوینت

افزایش نرخ وام مسکن تأثیر منفی بر استارت‌آپ‌ها در فضای دیجیتال وام مسکن داشته است، زیرا تعداد سرمایه‌گذاری‌های جدید و خرید خانه‌های جدید در حال کاهش است. اما در این مورد، در واقع می تواند به عنوان یک باد مخالف برای پوینت و شرکت هایی مانند آن عمل کند، اگرچه لیم تاکید می کند که برای مثال پوینت نمی خواهد جایگزین ریفاینانس شود.

او به TechCrunch گفت: «مردم هنوز هم می‌توانند از Point استفاده مجدد کنند.

از دیگر شرکت‌های موجود در این فضا می‌توان به HomePace اشاره کرد که هفته گذشته آن را انتخاب کرد 7 میلیون دلار سری A توسط Lennar Home Builder Corporate Enterprise، LENX اداره می شود. HomeTap در ماه دسامبر بیش از 60 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرد. اکتبر گذشته، پوینت اعلام کرد اوراق بهادار به ارزش 146 میلیون دلار. و در فوریه، Unison یک اوراق بهادار 443 میلیون دلاری را تکمیل کرد.

WestCap رهبری سری C Point را بر عهده داشت که شامل مشارکت حامیان موجود a16z، Ribbit Capital، وام مسکن REIT Redwood Trust، Atalaya Capital Management و DAG Ventures بود. سرمایه گذاران جدید عبارتند از Deer Park Road Management، The Palisades Group و Alpaca VC.

این سرمایه گذاری کل سرمایه استارتاپ را که تاکنون جمع آوری کرده است، به بیش از 170 میلیون دلار می رساند.

پوینت قصد دارد از منابع جدید خود برای افزایش عرضه خود استفاده کند تا بتواند از رشد بیشتر حمایت کند و همچنین محصولات جدید را عرضه کند و حضور ملی خود را گسترش دهد. علاوه بر این، البته، او می خواهد “دایرکتوری های” بیشتری را استخدام کند، همانطور که لیم کارکنان شرکت را نامیده است. در حال حاضر این استارت آپ 210 کارمند دارد.

“که در لیم به TechCrunch گفت: «از راه‌های بسیار زیادی، ما تازه داریم شروع کرده‌ایم، از نظر تعداد صاحب خانه و میزان سهام». ما ultدر اصل، من می خواهم این را برای هر صاحب خانه در ایالات متحده بیاورم.”

لارنس توسیموسس و شریک مدیریت WestCap، در واقع یک فرشته سرمایه گذار در شرکت قبل از هدایت این حلقه از طریق شرکت برای مشارکت سهام در رشد بود. او برای اولین بار در سال 2018 از این شرکت حمایت کرد.

او به TechCrunch گفت: “WestCap این حلقه را در پوینت رهبری می کند زیرا آنها بهترین و کاربرپسندترین راه حل را برای مصرف کنندگان با بیشترین انعطاف و کمترین بار مالی ایجاد کرده اند.” پوینت مالکان خانه را قادر می‌سازد تا با خیال راحت ثروت خود را مدیریت کنند و در آینده خود سرمایه‌گذاری کنند، حتی در صورت بروز شرایط پیش‌بینی نشده.

توسی – یکی از مدیران ارشد مالی سابق Airbnb و Blackstone – معتقد است که پیشنهاد پوینت از رقبا متمایز است زیرا با تنظیم‌کننده‌ها کار می‌کند، گزینه‌های اوراق بهادار و “بهترین پایگاه سرمایه‌گذاری در کلاس” را دارد و در عین حال “به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌دهد که بیش از حد ریسک را تعدیل کنند. بازده بیش از حد بازار.”

رامپل به نوبه خود – که دورهای سری A شرکت را رهبری می کند و در سری B آن سرمایه گذاری می کند – در بیانیه ای گفت که “قدرت و عمق تیمی که ادی لیم در پوینت گرد هم آورده و رویکرد نوآورانه او برای تامین مالی به صاحبان خانه است. واضح. ”

خبرنامه هفتگی فین‌تک من، The Interchange، در اول ماه مه راه‌اندازی می‌شود! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

Point در حال جمع آوری 8.4 میلیون دلار برای خرید یک سهام در خانه شما است