منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • پیلون مصر 19 میلیون دلار برای مقیاس نرم افزاری برای شرکت های توزیع آب و برق دریافت می کند

پیلون مصر 19 میلیون دلار برای مقیاس نرم افزاری برای شرکت های توزیع آب و برق دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پیلون مصر 19 میلیون دلار برای مقیاس نرم افزاری برای شرکت های توزیع آب و برق دریافت می کند

Pylon، یک پلت فرم مدیریت زیرساخت مصر برای شرکت های آب و برق در بازارهای نوظهور، دور اولیه 19 میلیون دلاری را جمع آوری کرد.

دایره، ترکیبی از بدهی و حقوق صاحبان سهام، توسط Endur Capital مستقر در ایالات متحده، با حمایت British International Investment (گروه CDC سابق)، موسسه توسعه مالی بریتانیا. سرمایه گذاران شرکت کننده عبارتند از Cathexis Ventures، Loftyinc Ventures، Khawarizmi Ventures و چندین سرمایه گذار فرشته ناشناس.

Pylon در حال حاضر در مصر و فیلیپین فعالیت می کند. بخشی از سرمایه گذاری اولیه به Pylon اجازه می دهد تا به سایر بازارهای نوظهور از جمله آسیای جنوب شرقی، آمریکای لاتین و آفریقا گسترش یابد. این تامین مالی اولین دور سرمایه گذاری این شرکت است. احمد آشور، مدیر عامل شرکت، گفت که او و هم بنیانگذارش، CTO عمر رادی، Pylon را در سال 2017 راه اندازی کردند.

آشور بیش از یک دهه است که در زمینه اندازه گیری و تاسیسات کار می کند و رهبری استقرار فناوری های اندازه گیری هوشمند – به ویژه سخت افزار – در آفریقا، اروپا، آسیا و خاورمیانه برای شرکت های مختلف را بر عهده داشته است.

در سال 2016، او شکافی را در بازار برای راه حل های متناسب با نیازهای توزیع کنندگان آب و برق در مصر و سایر بازارهای نوظهور باز کرد. وی گفت: این سازمان ها از نرم افزارهای طراحی شده برای اقتصادهای توسعه یافته با نیازها و چالش های مختلف مانند زیمنس، اوراکل و SAP استفاده کرده اند که نمی توانند نیازهای توزیع کنندگان را در بازارهای نوظهور برآورده کنند.

“ما آنها را دیده ایم [foreign software] مورد استفاده در پروژه های دیگر اما در نهایت شکست های بزرگی را تجربه کرد. شروع کردیم [Pylon] آشور در طی یک مکالمه به TechCrunch گفت تا آنها را جایگزین کنند زیرا تصمیم آنها در محل شکست خورد.

مدیرعامل شرکت پیلون گفت: پیلون در حال رفع چندین چالش پیش روی شرکت های آب و توزیع است. اول، آنها درصد بسیار بالایی از صورتحساب های وصول نشده را دریافت می کنند و در نتیجه درآمدهای کلان را از دست می دهند. دوم اینکه آنها هزینه های زیادی را برای سرقت برق و آب تجربه می کنند. سومتلفات فنی در شبکه و شبکه رخ می دهد – چه به دلیل عدم نگهداری یا اجرای قانون. این سه مشکل باعث می شود که این نهادها 40 درصد از درآمد خود را از دست بدهند و آخرین مشکل را ایجاد کنند – این نهادها به دلیل هزینه های بالا نمی توانند راه حل خود را ارتقا دهند یا زیرساخت هوشمند داشته باشند.

Pylon در حال ساخت راه حل هایی برای این شرکت های توزیع آب و برق است تا آنها را کارآمد کند و خونریزی را متوقف کند – این شرکت سالانه صدها میلیارد ضرر (به دلار) در بازارهای نوظهور برآورد می کند. این یک فرصت بزرگ برای افزایش است تجمیع درآمد و خط برتر این شرکت‌ها 50 درصد.

در اینجا نحوه کار آن آمده است. نرم‌افزار Pylon داده‌ها را از شبکه‌ها جمع‌آوری می‌کند، آن‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کند و محل وقوع سرقت و تلفات را در طول فرآیند تحویل تشخیص می‌دهد.. سپس فرآیندهای صورتحساب را برای شرکت ها خودکار می کند شبیه به چگونه ارائه دهندگان ارتباطات راه دور در این بازارها در طول سال ها کنار آمده اند.

Pylon می‌گوید بدون پیش سرمایه‌گذاری می‌تواند به شرکت‌های برق کمک کند تا تلفات خود را تا 8 درصد کاهش دهند، علاوه بر این، خط اصلی خود را بهبود بخشد. این شرکت گفته است که هیچ هزینه ای از مشتریان خود برای پیش خرید سخت افزار خود دریافت نکرده است. با این حالمدل اندازه‌گیری سرویس هوشمند (SMaaS) آن را برای شرکت‌های خدماتی که به پول نقد اهمیت می‌دهند، اجرای راه‌حل خود را در مقیاس بزرگ آسان می‌کند.

ما معتقدیم که بخش برق راه صنعت مخابرات را دنبال می کند و منحنی شروع به خودنمایی می کند. پس ما فقط این نشان دهنده تصمیم در مورد صورتحساب است و با کشف داده ها می توانیم دقیقاً متوجه شویم که چه کسی برق را می دزدد و از کجا تلفات وارد می شود.

«علاوه بر این، چون این ابزارها از نظر پولی محدود هستند و قابل ارتقا نیستند، ما این راه حل را به عنوان یک مدل اشتراک به آنها پیشنهاد می کنیم.. بنابراین این یک مدل با هزینه سرمایه کم است که در آن مشترک ما می شوند، حدود 10-12٪ از قیمت اصلی تصمیم قبلی خود را پرداخت می کنند و می توانند درآمد را بازیابی کنند. آره فقط با امضای قرارداد با ما، آن‌ها شروع به کسب درآمد بیشتر و افزایش سود اولیه و نهایی خود می‌کنند.”

بیش از 12 شرکت مختلف (هفت در بخش خصوصی و پنج مورد در بخش دولتی) از Pylon استفاده می کنند. آنها بیش از 1 میلیون نقطه پایانی را در 26 مدل متر جداگانه در مصر و فیلیپین ارائه می دهند..

Pylon درآمد خود را 3.5 برابر در سال 2021 افزایش داده است و ادعا می کند که سودآور است. اما علاوه بر ایجاد یک تجارت پر رونق، بنیانگذاران به ویژه در مورد چگونگی ارتقای پایداری محیط زیست توسط شبکه‌های برق هوشمند Pylon اهمیت دارند.

ما معتقدیم مدیر عامل شرکت گفت: ما در نقش خود برای کمک به محیط زیست و کمک به چالش هایی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم، زمان بسیار خوبی داریم.. انتشارات بخش برق یکی از بزرگترین منابع CO2 است2 انتشار در این سیاره. ما می توانیم برق را کارآمد کنیم و آن را کاهش دهیم [emissions] 25 درصد زمانی که شرکت های آب و برق کاهش می یابدمشترک ما شوید.»

یکی از اهداف آن دستیابی به 1 گیگاتن کل CO است2 کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2035. از سوی دیگر، تلفات آب در بازارهای نوظهور همچنین به بیش از 45 میلیون متر مکعب در روز می رسد. “Pylon می تواند این را تا 22٪ کاهش دهد. به طور بالقوه این شرکت گفت: تامین آب کافی برای خدمات رسانی به بیش از 40 میلیون نفر.

استارتاپ تحت حمایت Y Combinator معتقد است بیش از 20 میلیارد دلار فرصت بازار در فضای توزیع آب و برق در 10 بازار نوظهور دارد.. با این حال، او در حال حاضر روی یک چهارم این رقم متمرکز است که مصر، فیلیپین، برزیل و آفریقا را در بر می گیرد.. در نهایتآشور گفت که برنامه این است که استارتاپ مصری در طول زمان سهم بیشتری از بازار را به دست آورد. گسترش به آسیای جنوب شرقی، یکی دیگر از بازارهای پراکندهدر کارت ها است.

اما اینها همه پیش بینی های بلندمدت هستند. عاشور در آینده نزدیک و به طور دقیق تر در سال آینده گفت که پایلن قصد دارد به 3 میلیون متر در بازارهای خود برسد که 4 برابر رشد سال است. استارت آپ در حال حاضر با آن کار می کند چندگانه شرکت هایی در دو قاره که بیش از 2 میلیون نقطه پایانی شبکه هوشمند Pylon را در 15 شرکت توزیع پیاده سازی کرده اند.

فناوری مناسب در این مرحله بعدی رشد ضروری خواهد بود. بنابراین، تامین این بودجه در مراحل اولیه – یکی از بزرگترین ها در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا – به Pylon فرصتی برای پیشرفت در مهندسی و توسعه محصول خود می دهد.