منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • پی‌موب فین‌تک مصری 50 میلیون دلار به رهبری PayPal Ventures و Kora Capital جمع‌آوری می‌کند.

پی‌موب فین‌تک مصری 50 میلیون دلار به رهبری PayPal Ventures و Kora Capital جمع‌آوری می‌کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
پی‌موب فین‌تک مصری 50 میلیون دلار به رهبری PayPal Ventures و Kora Capital جمع‌آوری می‌کند.

فین‌تک پی‌موب مصر که به خرده‌فروشان اجازه می‌دهد پرداخت‌های دیجیتال را به صورت آنلاین و در فروشگاه‌ها بپذیرند، امروز اعلام کرد که 50 میلیون دلار بودجه سری B جمع‌آوری کرده است.

PayPal Ventures، بازوی شرکتی جهانی پی پال، سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در نیویورک، Kora Capital و Clay Point مستقر در لندن در صدر فهرست قرار گرفتند.

سرمایه گذاران جدید شرکت کننده عبارتند از Helios Digital Ventures، British International Investment (گروه CDC سابق) و Nclude، یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر که توسط Global Ventures و سه بانک مصری راه اندازی شده است. سرمایه گذاران موجود در 18.5 میلیون دلار سری A در آوریل گذشته – A15، FMO و Global Ventures – دو برابر شدند.

این دایره که یکی از بزرگ‌ترین حلقه‌ها در حال حاضر در مصر و MENA است، مجموع بودجه Paymob را به بیش از 68.5 میلیون دلار می‌رساند.

Paymob با شرکت ها و بازرگانان در هر اندازه کار می کند. زیرساخت پرداخت همه‌کانالی آن به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق روش‌های مختلفی پرداخت‌ها را بپذیرند، که مدیرعامل، اسلام شوکی می‌گوید که بزرگترین روش‌ها در مصر هستند. این گزینه های مختلف شامل کارت های بانکی، کیف پول موبایل، پرداخت QR، پرداخت با کارت بانکی، BNPL و گزینه های پرداخت مالی مصرف کننده است. Paymob همچنین یک راه حل POS برای بازرگانان آفلاین دارد که می توانند پرداخت های کارت را در فروشگاه دریافت کنند.

شاوسکی که Fintech مستقر در قاهره را در سال 2015 به همراه آلن الحاج و مصطفی منسی راه اندازی کرد، گفت: “مأموریت ما کمک به رشد خرده فروشان است.” بنابراین، ما با هم به خرده‌فروشان، چه شرکت‌های کوچک و متوسط ​​یا یک برند بین‌المللی، این فرصت را می‌دهیم که همه این روش‌های پرداخت را بپذیرند، بنابراین احتمال خرید و افزایش احتمال خرید را افزایش می‌دهند و امیدواریم درآمد خود را افزایش دهند.»

Paymob مصر 18.5 میلیون دلار در سری A برای گسترش خدمات پرداخت در خاورمیانه بسته است

در سال گذشته، Paymob بیش از 35000 تاجر داخلی و بین المللی داشت که از درگاه های پرداخت خود مانند Swvl، LG، Breadfast و Homzmart استفاده می کردند. این تعداد خرده‌فروشی که اکنون شامل Vodafone، LG، Virgin، Chalhoub Group و Decathlon می‌شود، سه برابر شده و به بیش از 100000 رسیده است. شوکی می‌گوید Paymob قصد دارد در چند سال آینده به یک میلیون SME برسد.

با توجه به اینکه مصر بیش از 3 میلیون شرکت کوچک و متوسط ​​دارد، این یک تخمین بزرگ است. با این حال، استراتژی Paymob برای رسیدن به این رقم با عرضه محصول جدید با همکاری Mastercard پشتیبانی می شود: پرداخت های بدون تماس با فشار دادن تلفن.

برای خرده فروشان خرد و کوچک، هزینه تهیه دستگاه در محل و سخت افزار همراه آن می تواند بسیار زیاد باشد. این یک مانع بزرگ برای مقیاس است، زیرا آنها باید حجم زیادی را در یک دوره زمانی طولانی پردازش کنند تا این هزینه ها را جبران کنند.

Tap-on-phone از فناوری پرداخت بدون تماس استفاده می کند تا این تاجران بتوانند با دانلود یک برنامه مبتنی بر Paymob، تلفن های هوشمند NFC خود را – شخصی یا تجاری – به POS تبدیل کنند.

مدیرعامل شرکت گفت: برای ما، این یک تغییر در بازی معاملات رو در رو است زیرا بازار را به روی ما باز می کند و به رشد فوق العاده ما کمک می کند. وی همچنین خاطرنشان کرد: محصولی که باید برای خرده فروشان جدید عرضه شود، ضمن اینکه علاوه بر دستگاه های سنتی فروش، به Paymob این امکان را می دهد که از رقبای مانند Fawry و PayTabs جلوتر بماند. شرکت های مشابه در سایر مناطق آفریقا عبارتند از CinetPay، Ozow و Flutterwave.

پورتال پرداخت آفریقای جنوبی Ozow 48 میلیون دلار از سری T به رهبری Tencent جمع آوری می کند

بسته محصول گسترده Paymob چیزی است که سرمایه گذار پیشرو Kora Management را جذب کرد. به گفته نیتین سایگال، موسس این شرکت، Paymob در حال اجرای نوآوری‌های مقیاس بزرگ در خریدهای تجاری آفلاین و درگاه‌های پرداخت آنلاین است، زیرا مصر و خاورمیانه از معاملات عمدتاً مبتنی بر پول نقد به معاملات سنگین دیجیتالی تغییر می‌کنند. از دیگر برنامه های او برای تجار می توان به معرفی یک پلتفرم پرداخت جدید و راه اندازی کارت هایی اشاره کرد که امکان تراکنش های B2B را فراهم می کند.

از سال گذشته، شرکت‌های مختلف فین‌تک در مصر از ابتکارات برای گنجاندن مالی بانک apex (بانک مرکزی مصر) تمجید کرده‌اند و Paymob نیز از این قاعده مستثنی نیست. شوکی می‌گوید این ابتکارات – از جمله صدور بیش از 20 میلیون کارت Meeza و 25 میلیون کیف پول و صدور مجوز شرکت‌ها برای توزیع و راه‌اندازی دستگاه‌های POS – برخی از دلایلی است که Paymob رشد چشمگیری داشته است.

Paymob مجموع پرداخت های خود را در سال گذشته 5 میلیارد دلار گزارش کرد. درک این عدد در حال حاضر غیرممکن بود. اما در سایر شاخص‌های اشتراک‌گذاری شده توسط این شرکت، او گفت که حجم ماهانه آن تا دسامبر 2021 به صورت سالانه چهار برابر شده است. براساس اطلاعات موجود در وب‌سایت، Paymob بیش از 120 میلیون تراکنش را انجام داده است.

گسترش در پاکستان می تواند منجر به رشد سریعتر Paymob تا پایان سال شود. بر اساس بیانیه ای، فین تک مصر قصد دارد طی دو سال آینده 100000 معامله گر را از این کشور جنوب آسیا که محل سکونت بیش از 4 میلیون شرکت کوچک و متوسط ​​است، اضافه کند.

Paymob ادعا می کند که به خرده فروشان در بازارهای دیگر، از جمله کنیا و فلسطین خدمات ارائه می دهد. با این حال، هنوز در این مناطق ضروری خواهد بود. در عوض، شرکت به a تعداد کمی از بازارهای شورای همکاری خلیج فارس و آفریقای شمالی، زیرا این بودجه رشد، قدرت آتش لازم را برای راه اندازی آنها فراهم می کند. Paymob همچنین به دنبال سهم بیشتری از بازار در مصر خواهد بود و همچنین پیشنهادات بیشتری را در مجموعه محصولات خود از جمله نرم افزار مدیریت هزینه و سرمایه در گردش معرفی خواهد کرد.

آشیش آگاروال، مدیر سرمایه‌گذار اصلی PayPal Ventures، گفت: «Paymob در ماموریت و جاه‌طلبی ما برای تشویق به پذیرش پرداخت‌های دیجیتال سهیم است – این شرکت گام‌های چشمگیری در حمایت از رشد و موفقیت SME‌های ضعیف برداشته است.

این اولین سرمایه گذاری PayPal در MENA است و به نظر می رسد دومین سرمایه گذاری CVC در آفریقا از زمان استارت آپ استارت آپ استیچ آفریقای جنوبی باشد. علیرغم کاهش سرعت جهانی در سرمایه گذاری خطرپذیر (هنوز در آفریقا منعکس نشده است)، مشارکت PayPal به روند سال گذشته ادامه می دهد که در آن سرمایه گذاران جهانی اولین معاملات خود را انجام دادند، به ویژه در بخش فین تک، بخشی که 60٪ از کل بودجه VC را تامین کرد.