منو سایت

چرا استارت آپ ها ممکن است بخواهند سخت افزار را به جای خرید آن استخدام کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چرا استارت آپ ها ممکن است بخواهند سخت افزار را به جای خرید آن استخدام کنند


توانایی استخدام انواع چیزها گامی منطقی در تکامل اقتصاد اشتراک است، اما استخدام سخت‌افزار لزوماً مهمترین چیز برای استارت‌آپ‌ها نیست تا زمانی که به COVID-19 برسد.

قبل از همه‌گیری، یک گام متداول در فرآیند استقرار در بسیاری از استارت‌آپ‌هایی که توسط سرمایه‌های مخاطره‌آمیز در منطقه خلیج‌فارس تأمین مالی می‌شوند، از کارمندان جدید می‌خواست با کارت اعتباری شرکت به نزدیک‌ترین فروشگاه اپل مراجعه کنند تا یک لپ‌تاپ جدید تهیه کنند.

این عمل با بسته شدن دفاتر متوقف شد و با خالی ماندن ساختمان‌ها، تمام این لپ‌تاپ‌ها، دسکتاپ‌های بلااستفاده، مانیتورهای عریض و صندلی‌های Aeron شروع به استفاده نادرست از پول ارزشمند کردند. در همان زمان، مشخص شد که کار از راه دور باقی مانده است – و تحویل دستگاه ها به کشور دیگر گران است.

کار از خانه در طول همه‌گیری باعث ایجاد باد مخالف برای شرکت‌های اجاره سخت‌افزار شد. اما حتی با چشم انداز بازگشت ترکیبی به دفتر، باید موردی برای اجاره نه تنها نرم افزار، بلکه برای اجاره لپ تاپ، تلفن یا حتی مبلمان نیز ایجاد شود. استارتاپ شما در مراحل اولیه چه کاری باید انجام دهد؟

OPEX در برابر CAPEX

بروشور Emendu، استارت آپی که اخیراً در یک رویداد با بنیانگذارانش آشنا شدم، گفت: «نخرید، اجاره کنید. اما از آنجایی که SaaS اکنون گسترده شده است، چرا باید گفته شود؟ زیرا Emendu اشتراک نرم افزار را نمی فروشد. سخت افزار را به تعدادی از مشتریان از جمله استارتاپ ها اجاره می دهد.

از نقطه نظر مالی، یک تفاوت اساسی بین خرید و اجاره وجود دارد: اولین مورد، هزینه سرمایه است. دومی یک هزینه عملیاتی است. در برخی جاها، این تفاوت بزرگی در مورد میزان مالیات بر ارزش افزوده که یک شرکت تازه تاسیس می تواند کسر کند، ایجاد می کند.

گزینه هایی مانند اعتبار و BNPL را اضافه کنید و به نظر می رسد که مزیت اصلی اجاره سخت افزار ممکن است مالی نباشد.

کشور اصلی Emendu، اسپانیا، یکی از مکان‌هایی است که استخدام سخت‌افزار از نظر مالی برای استارت‌آپ‌ها سودمند است. پل بیانکو، یک حسابدار رسمی، به TechCrunch گفت که این جنبه در ایالات متحده کمتر مرتبط است. او گفت: «من ندیدم که این گفتگو از نظر مالیاتی در اینجا افزایش یابد.

بیانکو مدیرعامل Graphite Financial است که به استارت‌آپ‌ها پشتیبانی حسابداری خارجی و CFO ارائه می‌کند. اما اکثر مشتریان او به دلیل استارت‌آپ‌های تحت حمایت VC، «مالیات کمی بدهکار هستند یا اصلاً مالیات ندارند». [are] در حالت رشد [and] آنها هنوز سودآور نیستند، “او گفت. اگر اجاره سخت افزار برای آنها منطقی است، بحث معافیت های مالیاتی نیست.

بیانکو می‌گوید اگر دلایل مالی برای عدم خرید سخت‌افزار استارت‌آپ وجود داشته باشد، این امر بیشتر برای مدیریت جریان نقدی است. اما کاهش سرمایه تنها یک نگرانی اصلی «برای شرکت‌هایی است که در مراحل اولیه هستند، جایی که پول منبع کمیاب است» یا «اگر مقدار سخت‌افزار خریداری‌شده برای شرکت مهم باشد».

گزینه هایی مانند اعتبار و BNPL را اضافه کنید و به نظر می رسد که مزیت اصلی اجاره سخت افزار ممکن است مالی نباشد. برای شرکت‌هایی که پول جمع‌آوری کرده‌اند، قطعاً بیشتر برای آن‌ها است [saving] بیانکو گفت: زمان

ساده نگه داشتن آن

بهره وری یک عامل کلیدی موفقیت برای استارت آپ ها است و همچنین چارچوبی است که از طریق آن می توانند به استخدام سخت افزار نگاه کنند.

به گفته رئیس بخش دیجیتال Emendu، فرانسیسکو چاوز، اجاره سخت افزار در حدود 10 نفر کارمند شروع به اهمیت می کند. زیر این آستانه، خرید سخت افزار برای استارت آپ ها آسان تر است.

چاوز گفت که همه چیز با رشد تیم تغییر می کند، به خصوص اگر گسترش یابد، و افزود که Emendu دستگاه ها را در سراسر اروپا تامین می کند.