منو سایت

چرا بنیانگذاران باید همین الان با بانکداران و خریداران بالقوه صحبت کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چرا بنیانگذاران باید همین الان با بانکداران و خریداران بالقوه صحبت کنند

بنیانگذاران یادداشتی دریافت کرده اند که زمین در حال جابجایی زیر پای آنها است. سوال این است که در مورد آن چه باید کرد. تیم ها در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای کاهش هزینه ها برای صرفه جویی در سرمایه هستند. آنها در حال کاهش دردناک کارکنان برای رسیدن به همان هدف هستند – یا ایجاد توقف در استخدام.

دو وکیل می گویند که آنها باید سخت تر در مورد ایجاد روابط با بانکداران و شرکت های بزرگتر که ممکن است علاقه مند به خرید استارتاپ آنها باشند فکر کنند. شرکت های پشتیبانی شده با بیش از 20 سال سابقه.

در واقع، برای درک بهتر برخی از گزینه‌هایی که ممکن است بنیانگذاران داشته باشند، اوایل امروز با دنی کوون و اسکات آنتونی، که هر دو نماینده شرکت حقوقی Covington & Burling White Shoes (جایی که اریک هولدر، دادستان کل سابق ایالات متحده نیز وکیل است) صحبت کردیم. آنها به تعدادی سوال پاسخ دادند که ما فکر می کردیم ممکن است در حال حاضر استارت آپ ها از آنها سوال کنند. چت ما کمی از نظر طولانی ویرایش شد.

TC: جهان در چند هفته گذشته چقدر تغییر کرده است؟

DK: مطمئناً با توجه به اینکه در حال حاضر نوسانات زیادی در بازار وجود دارد و آنها نمی دانند خریداران چگونه می توانند به کاهش قابل توجه قیمت سهام خود واکنش نشان دهند، فشار بیشتری بر فروشندگان برای بستن معاملات در سریع ترین زمان ممکن وجود دارد. . شرکت های کوچکتر نیز با چشم انداز بازار جذب سرمایه کمی چالش برانگیزتر روبرو هستند، بنابراین گزینه های جایگزین در حال محدود شدن هستند.

TC: با توجه به اینکه سهام عمومی در حال حاضر بسیار نوسان است، آیا خریداران کم و بیش مایل به ارائه سهام به عنوان جزئی از معامله هستند؟

DK: معاملات قیمت با بخش مهمی از سهام در این بازار بسیار چالش برانگیزتر است. با هر گونه بی ثباتی، شما ایده روشنی از ارزش ذاتی سهام ندارید، بنابراین تمام معاملات نقدی برای این هدف بسیار مطلوب تر هستند.

TC: آیا اهداف در حال حاضر قادر به ارائه درخواست هستند؟ واقعاً شروع با گزینه های در حال کاهش چقدر اهرم دارد؟

DK: هر زمان که شاهد بازارهای نوسانی هستیم که در آن رتبه‌بندی فوق‌العاده بالا بوده است [and are] هنگام تنظیم مجدد، همیشه زمان می برد تا انتظارات فروشندگان نیز بازنشانی شوند، بنابراین اگرچه ممکن است موقتی باشند. [lull in activity] با توجه به بازار، اگر “عادی سازی” در راه باشد، احتمالاً شاهد فعالیت های ادغام و اکتساب خواهیم بود، به خصوص زمانی که انتظارات ارزش گذاری توسط خریدار و فروشنده کاهش یابد.

حس من [right now] این است که خریداران ممکن است اصلاح بازار را بالقوه فرصت طلبانه ببینند، اما فروشندگان ممکن است انتظارات مشابهی نداشته باشند زیرا می توانند به بهبود در آینده نزدیک امیدوار باشند. از آنجایی که انتظارات فروشندگان کاهش می یابد و آنها همچنان از سرمایه گذاران خطرپذیر می شنوند که ممکن است منابع مالی به اندازه 6 تا 12 ماه قبل در دسترس نباشد، آنها حتی برای رد پیشنهادات آتی تحت فشار بیشتری قرار خواهند گرفت.

TC: آیا خریدارها به دنبال ارزیابی مجدد توافقات قبلی به نفع خود هستند؟

DK: معاملات آتی که روی آنها کار می کنم به سرعت پیش می روند.

TC: همه ما در حال شنیدن – و خواندن – در مورد کاهش بسیار شدید در رتبه‌بندی هستیم. آیا هیچ ایده ای دارید که مشتریان شما در هفته های اخیر چقدر از ارزش خود را از دست داده اند یا اینکه آیا بخش های خاصی بیشتر از سایر بخش ها آسیب دیده اند؟

SA: البته فشار روی ارزیابی وجود دارد، اما ارزیابی آن دشوار است. البته ما شرکت هایی داریم که برای تکمیل ارزیابی ها با هم رقابت می کنند [before Russia invaded Ukraine] و [that period since] انتظارات همه را تغییر داد فکر می‌کنم این نگرانی از سوی شرکت وجود دارد که سرمایه‌گذاران در آنجا نشسته‌اند و این باعث کاهش رتبه‌ها می‌شود.

شرکت هایی با درآمد و چشم انداز خوب در برابر هر رکود بهتر مقاومت می کنند – آنها همیشه این کار را انجام داده اند. از نظر بخش، به آن بستگی دارد، اما کل سکه پایدار [debacle] به چیزهای رمزنگاری کمک نکرد.

TC: تنظیم کننده های ضد تراست چقدر برای مشتریان بزرگتر شما نگران هستند؟

DK: این اولین مورد برای همه تمرین‌کنندگان است، اما یک دوگانگی وجود دارد که برخی از تراکنش‌ها گزارش می‌شوند و برخی دیگر گزارش نمی‌شوند. برای کسانی که پاسخگو هستند – آستانه تقریباً 100 میلیون دلار است – ما زمان باورنکردنی را صرف تجزیه و تحلیل پتانسیل مشکلات نظارتی می کنیم.

TC: روند ادغام و تملک چقدر طول می کشد و در چه مقطعی دو طرف بر سر قیمت توافق می کنند؟

DK: از این رویکرد اولیه توسط خریدار، دوره زمانی می تواند از چند هفته در صورت یکسان سازی فوری، تا چند ماه در صورتی که شرکت هدف بخواهد ببیند که آیا علاقه دیگری وجود دارد یا خیر، متغیر است. خیلی به این بستگی دارد که این پیشنهاد اول چقدر قانع کننده به نظر می رسد. هنگامی که در ارزیابی به دست دادن رسیدید، معمولاً شش تا هشت هفته طول می کشد تا توافق نهایی امضا شود.

SA: اگر [startup] کسی است که تصمیم می گیرد خریدار پیدا کند، سپس فرآیند – شاید بانکداران را استخدام کند، شاید از ارتباطات اعضای هیئت مدیره برای ارائه استراتژی ها استفاده کند – فرآیند و زمان می تواند بسته به سرعت و چگونگی نیاز آنها به پول بسیار متفاوت باشد. به سرعت خریداران بالقوه می توانند علاقه مند شوند. . . و اندازه شرکت، اما خریداران همچنان فرآیند تأیید را انجام خواهند داد.

TC: فرض کنید M&A عامل مهمتری با توجه به محیط خنک کننده برای تامین مالی است. اگر بخواهید به یک شرکت نوپا در مورد مزایا و معایب ادامه راه مشاوره بدهید، به چه نکاتی اشاره می کنید؟

DK: بسیاری از شرکت‌ها در نقطه عطفی که نیاز به جمع‌آوری پول برای تامین مالی رشد یا توسعه خود دارند، باید تصمیم دشواری اتخاذ کنند، که یا تصمیم‌گیری دور جدیدی است که در آن ارزیابی ممکن است انتظارات آنها را برآورده نکند یا [where they see a lot of dilution]یا راهی برای ادغام و تملک، جایی که آنها اکنون درآمد می بینند اما ضرر می کنند [potential] بالا

TC: آیا استارت آپ هایی که برای فروش باز هستند باید به کسی مراجعه کنند یا باید منتظر بمانند تا ببینند چه کسی به آنها مراجعه می کند؟ برخی ممکن است نگران باشند که به محض اینکه تمایل به فروش نشان دهند، ارزش استارتاپ آنها کاهش می یابد.

DK: من به استارت‌آپ‌ها توصیه می‌کنم با بانکداران صحبت کنند و با افراد شرکت‌های بزرگ‌تری که می‌شناسند در تماس باشند، فقط به این دلیل که ممکن است تعدیل بلندمدتی در پیش داشته باشیم، جایی که تامین مالی حتی از ماه‌های اخیر چالش‌برانگیزتر است.

SA: داشتن رابطه با بانکداران منطقی است، بنابراین اگر نیاز به بررسی بازار دارید، از قبل این رابطه را دارید. همچنین، حفظ ارتباط با مشتریان و شرکای استراتژیک بزرگتر که خریداران طبیعی شرکت خواهند بود، می تواند بعداً منجر به اتصال کوتاه هر نوع فرآیند فروش شود.