منو سایت

چرا ثروتمندان وب 3 به جای پول، کریپتو اهدا می کنند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چرا ثروتمندان وب 3 به جای پول، کریپتو اهدا می کنند؟

با اوج گرفتن جنگ روسیه و اوکراین، ارزهای دیجیتال به ابزاری جدایی ناپذیر برای اهداکنندگان خارج از کشور در حمایت از اوکراین تبدیل شدند. موفقیت کمپین‌های محلی برای جمع‌آوری سرمایه ارزهای دیجیتال در این زمینه نشان‌دهنده روند گسترده‌تری است که امسال عمدتاً در میان دارندگان ارزهای دیجیتال که سکه‌های خود را برای حمایت از اهداف خیریه اهدا می‌کنند، ایجاد شده است.

موسسات خیریه در سراسر جهان در حال جمع آوری کمک های مالی به ارزهای دیجیتال برای کمک به اوکراین هستند. این می گوید Endaoment، یک پلت فرم محبوب برای ارائه ارزهای دیجیتال بیش از 2 میلیون دلار جمع آوری کرد برای موسسات خیریه حمایت کننده از اوکراین از زمان شروع جنگ در اواخر فوریه. یکی دیگر از پلتفرم‌های غیرانتفاعی کریپتو، The Giving Block، همچنین در حال حاضر 1.5 میلیون دلار گرفته است با کمک های مالی ارزهای دیجیتال و دیروز کمپینی را برای جمع آوری 20 میلیون دلار ارز دیجیتال برای صندوق پاسخ اضطراری خود در اوکراین اعلام کرد که از گروه های غیر دولتی معتبر مختلف از جمله United Way Worldwide و Save the Children پشتیبانی می کند. صفحه وب کمپین.

این تنها سازمان‌های غیرانتفاعی نیستند که به دنبال استفاده از رمزارز به عنوان ابزار کمک مالی هستند. طبق گفته دولت اوکراین خود بیش از 54 میلیون دلار در بیت کوین، اتریوم، تتر، پولکادوت و سایر ارزهای رمزپایه جمع آوری کرده است که عمدتاً برای تأمین مالی ارتش خود است. وب سایت جدید شراکت خود با تعدادی از صرافی های بزرگ رمزنگاری را به تفصیل شرح می دهد. به گفته این وب سایت، وزارت تحول دیجیتال دولت اوکراین تلاش هایی را برای ارائه کمک های مالی از طریق ارزهای رمزنگاری شده رهبری کرده است و شرکت های شریک جدید به تبدیل این کمک ها به ارز فیات و ارسال آنها به بانک مرکزی اوکراین کمک خواهند کرد.

اگرچه تهاجم به اوکراین مطمئناً به عنوان یک کاتالیزور برای اهداکنندگان برای توزیع ارزهای دیجیتال عمل کرده است، اما این مکانیسم در سال گذشته محبوبیت خود را در انواع اهداف خیریه افزایش داد.

Endaoment، که کمک‌های مالی هر 501 (c) 3 سازمان غیرانتفاعی مستقر در ایالات متحده را تسهیل می‌کند، خاطرنشان کرد که حجم کمک‌های مالی در پلتفرم آن در سال گذشته 100 برابر افزایش یافته است و از 253000 دلار به 28 میلیون دلار رسیده است. . . بر اساس گزارش سالانه او، در بخش Giving Block نیز کمک‌ها به بیش از 69 میلیون دلار در سال 2021 افزایش یافت – افزایشی 1558 درصدی نسبت به سال قبل.

همه اینها این سوال را ایجاد می کند – چرا اهداکنندگان به جای پول، ارزهای دیجیتال را توزیع می کنند؟

جیمز دافی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل The Giving Block، به TechCrunch گفت که مشوق های مالیاتی یک عامل انگیزشی کلیدی هستند.

دافی گفت: «اگر کسی هستید که می‌خواهید یک کار خیریه انجام دهید و یک ارز دیجیتال ارزشمند دارید، این ارز دیجیتال ارزشمند، مشمول مالیات شما برای دادن است.

برای اهداکنندگان مستقر در ایالات متحده، بین اهدای ارز رمزنگاری شده به یک سازمان تاسیس شده 501 (c) 3 در مقایسه با اهدا به هر دلیل دیگری، مانند یک دولت خارجی در مورد اوکراین، تفاوت اساسی وجود دارد. اولی اغلب منجر به معافیت های مالیاتی سودآور برای اهداکننده می شود، در حالی که دومی اینطور نیست.

اهدای پول به یک سازمان غیرانتفاعی شناخته شده قانونی به عنوان کسر مالیات برای اهداکنندگان واجد شرایط است، که به آنها اجازه می دهد تا میزان مالیاتی را که بدهی دارند با مبلغی که به امور خیریه اهدا می کنند کاهش دهند. اهدای دارایی‌ها، مانند ارز دیجیتال یا سهام، می‌تواند حتی سودمندتر از اهدای پول نقد باشد، زیرا فراهم می‌کند. یکی دیگر از مشوق های مالیاتی مهم در مورد حذف

به طور معمول، اگر دارندگان ارزهای دیجیتال، سکه‌های خود را پس از افزایش ارزششان بفروشند تا به سود خود دست یابند، باید تا 37 درصد از آن سود را به عنوان مالیات بر عایدی سرمایه بپردازند. اگر به جای آن سکه اهدا کنند، معمولاً اصلاً مجبور به پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه نیستند. مشوق مالیات مضاعف به توضیح این موضوع کمک می کند که چرا دارندگان ارز دیجیتال، که معمولاً می خواهند تا حد امکان ارز دیجیتال خود را حفظ کنند – به این امید که ارزش آن همچنان به رشد خود ادامه دهد – در واقع مایلند به جای اهدای پول نقد، آن را به مؤسسات خیریه بدهند. .

وجوه توصیه شده توسط اهداکنندگان یک ابزار محبوب اهدای دارایی است – آنها به افراد اجازه می دهند هنگام واریز ارزهای دیجیتال، سایر دارایی ها یا پول به حساب خاصی که می تواند ارزش آن در طول زمان افزایش یابد، فوراً از مالیات کسر کنند. صاحب حساب ممکن است در نهایت وجوه موجود در حساب را به تشخیص خود در بین مؤسسات غیرانتفاعی توزیع کند و نیازی به استفاده فوری از تمام سرمایه نیست. اهداکنندگان خیریه از Fidelity، Endaoment و The Giving Block وجوهی را ارائه می‌کنند که توسط اهداکنندگانی که می‌توانند ارزهای دیجیتال را بپذیرند، توصیه می‌کنند.

دافی گفت، در حالی که مشوق‌های مالیاتی ممکن است معامله برای اهداکنندگان برای توزیع ارزهای دیجیتال شیرین شود، اما این تنها انگیزه پشت انسان‌دوستانه کریپتو نیست. به طور کلی اهداکنندگان رمزارز امکان پذیرتر هستند او افزود که مبالغ بیشتری نسبت به اهداکنندگانی که سهام یا پول می دهند، اهدا کنند.

دافی می‌گوید: «اگر در حوزه کریپتو هستید، مخصوصاً در ابتدای کار رمزنگاری، احتمالاً فقط علاقه مند هستید که در اوج باشید و بخواهید بخشی از چیزی باشید که دنیا را تغییر می‌دهد.

مانند بسیاری از گرایش‌ها در فضای کریپتو، احساس هویت و جامعه نقش اصلی را در تحریک مشارکت بازی می‌کند. خیریه های معقول از این پدیده فرهنگی بهره می برند، اگرچه اکثر آنها در نهایت ارزهای دیجیتال اهدایی را که دریافت می کنند قبل از اجرای آن به فیات تبدیل می کنند.

دافی گفت: «هر سازمان غیرانتفاعی که فضایی برای کاربران ارزهای دیجیتال ایجاد کند، برتر از دیگران است.

اگرچه برخی از سازمان‌های غیرانتفاعی بزرگ مانند Save the Children با توجه به منابع و مقیاس خود توانسته‌اند برنامه‌های اهدای کریپتو بسازند، بسیاری از خیریه‌های متوسط ​​و کوچک از این گزینه استفاده نکرده‌اند. کمک های مالی رمزارز بخش کوچکی از کمک های خیریه را به طور کلی تشکیل می دهد – فقط خیریه های ایالات متحده دریافت می کنند در مجموع بیش از 470 میلیارد دلار برآورد شده است طبق Giving USA از اهداکنندگان در سال 2020.

سازمان‌های غیرانتفاعی ممکن است در میان نگرانی‌ها در مورد ارتباط بین رمزنگاری و کلاهبرداری تمایلی به دخالت نداشته باشند. این مورد اشاره شده است توسط رگولاتورها، از جمله گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده. دیگران به سادگی فناوری یا زیرساختی برای پشتیبانی موفقیت آمیز از پذیرش کمک های مالی در ارزهای دیجیتال ندارند.

دافی گفت، سازمان‌های غیرانتفاعی کوچک بدون حضور قوی در اینترنت، گاهی اوقات فکر می‌کنند که پذیرش ارزهای دیجیتال می‌تواند چیزی شبیه به «بلیت قرعه‌کشی» برای آنها باشد. او نسبت به این طرز تفکر هشدار داد و گفت که سازمان‌های غیرانتفاعی بدون حضور آنلاین گسترده باید قبل از ایجاد یکپارچه‌سازی رمزارزها «به مهره‌ها و پیچ‌ها پایبند باشند».

بر اساس گزارش‌های سالانه این گروه، اتریوم سال گذشته محبوب‌ترین ارز دیجیتالی بود که برای کمک‌های مالی در هر دو پلتفرم Endaoment و Giving Block استفاده شد. این ارز دیجیتال سال گذشته از دیگر ارزهای رمزنگاری شده سبقت گرفت و بالاتر از ارزهای رمزنگاری شده قبلی، بیت کوین و چین لینک، به بیشترین میزان اهدایی در هر دو پلتفرم تبدیل شد.

با این حال، اهدای ارزهای دیجیتال به سکه محدود نشد – پروژه های خیریه NFT نیز در بین اهداکنندگان محبوبیت پیدا کرده است. برای مثال، Pplpleasr، هنرمند محبوب NFT، از پلتفرم Endaoment برای اهدای درآمد هنری خود به Stand with Asian Community Fund استفاده می‌کند. براساس گزارش‌های سالانه این دو شرکت، Endaoment و The Giving Block به تنهایی نزدیک به 20 میلیون دلار کمک مالی NFT روی پلتفرم‌های خود دیده‌اند.

به طور خاص، NFT ها این پتانسیل را دارند که جریان های کمک مالی بلندمدت به سازمان های غیرانتفاعی را باز کنند. بازار متاپلکس مبتنی بر Solana NFT به سازندگان پلتفرم خود اجازه می‌دهد تا از طریق فروش NFT خود، از طریق ادغام با راه‌اندازی Change Donation API، از خیریه‌ها با پرداخت‌های مکرر حق امتیاز حمایت کنند.

سونیا نیگام، یکی از بنیانگذاران Change، به TechCrunch گفت، سازندگان Web3 کمک های مالی NFT را فرصتی برای “به جای گذاشتن میراثی از طریق کار خود” می دانند.

«این در مورد سودمندی سازندگان است، نه بشردوستی سنتی. نیگام گفت: «فناوری قرارداد هوشمند اجازه می دهد تا تأثیر آن در خود محصول باقی بماند و سپس برای همیشه باقی بماند».

“ما شاهد راه اندازی مجموعه های NFT خواهیم بود و آنها هدفی را تعیین می کنند. [for example] از تمام فروش های ثانویه، 2٪ صرف مبارزه با تغییرات آب و هوایی مادام العمر می شود. اکنون، با هر فروش مجدد فردی، قصد اصلی سازنده هرگز از بین نمی رود، که واقعا آنها را هیجان زده می کند. و برای سازمان‌های غیرانتفاعی، باز کردن کانال‌های ارائه مکرر همیشه هدف شماره یک است.

اگرچه کمک‌های ارزهای دیجیتال طی سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است، به ویژه بسیج سریع بودجه برای حمایت از اوکراین در این ماه، می‌تواند کاتالیزوری برای جامعه کریپتو برای حمایت از اهداف دیگر باشد.

چرا ثروتمندان وب 3 به جای پول، کریپتو اهدا می کنند؟

ویتالیک بوترین (بنیاد اتریوم) در TechCrunch Disrupt SF 2017

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم که متولد روسیه است، در مورد پتانسیل های بازگشایی شده توسط کمپین های اخیر برای حمایت از کشور صحبت می کند. مکالمه در فضاهای توییتر هفته گذشته توسط تیم سرمایه گذار کریپتو کیتی هاون برگزار شد.

“من فکر می کنم بسیاری از مردم واقعاً ابتدایی هستند [the blockchain and crypto space] بوترین گفت: “آنها در فضا هستند زیرا می خواهند از آزادی حمایت کنند، از روش های دموکراتیک تر سازماندهی و به طور کلی از توانایی مردم برای داشتن یک زندگی شخصی و مالی اساسی، صلح آمیز حمایت کنند.”

او گفت که نظارت بر نقض این حقوق در اوکراین توجه جامعه کریپتو را برانگیخته است و بخشی از افزایش آگاهی را به این واقعیت نسبت می دهد که بسیاری از افرادی که در پروژه های رمزنگاری برجسته کار می کنند خود اوکراینی هستند.

بوترین افزود، موفقیت کمپین‌های اهدای ارز دیجیتال در حمایت از اوکراین نشان داده است که کریپتو می‌تواند «محیط بسیار خوبی برای جمع‌آوری سرمایه بسیار سریع باشد».