منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • چرا سرمایه گذاری خطرپذیر برای استارت آپ های بیشتر متمرکز بر یائسگی تامین نمی شود؟

چرا سرمایه گذاری خطرپذیر برای استارت آپ های بیشتر متمرکز بر یائسگی تامین نمی شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

در سال‌های اخیر، فم‌تک با ظهور ده‌ها استارت‌آپ، از برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی دیجیتال گرفته تا شرکت‌های جدیدتر پزشکی احیاکننده، توجه روزافزونی را به خود جلب کرده است. بیشتر این معاملات مربوط به ناباروری است و به راحتی می توان دلیل آن را قضاوت کرد. طبق CDC، در میان زنان بین 15 تا 49 ساله ایالات متحده بدون زایمان قبلی، 26 درصد در باردار شدن یا باردار شدن قبل از ترم مشکل دارند.

با این حال، بنیان‌گذاران و سرمایه‌گذاران به آرامی از فرصت بزرگ‌تری در دوران یائسگی بهره می‌برند، که نیمی از جمعیت را تحت تأثیر قرار می دهد و به دلیل تحریف جمعیت شناسی جهانی از جمله به دلیل تغییر خانواده های کوچکتر که در اواخر دهه 1960 شروع شد و افزایش امید به زندگی به ذهن متبادر می شود. (بین سالهای 1980 و 2016، میانگین امید به زندگی در بدو تولد از 73.7 به 78.6 سال افزایش یافت).

اعداد یک احتمال را نشان می دهد. در واقع، طبق آخرین آمار سازمان ملل، تعداد افراد مسن در جمعیت عمومی به سرعت در حال افزایش است. در سال 2020، 727 میلیون نفر در سن 65 سال و بالاتر در جهان وجود دارد. پیش بینی می شود تا سال 2050 این تعداد دو برابر شود و به 1.5 میلیارد برسد. به همین دلیل است که ما شروع به مشاهده طیف گسترده‌تری از شرکت‌ها کرده‌ایم که به جمعیت قدیمی‌تر خدمات می‌دهند، از شرکت‌های وام‌دهی معکوس وام مسکن گرفته تا استارت‌آپ‌های خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان.

با این حال، یائسگی – که به وضوح یک بازار بزرگ است – همچنان به جذب دلارهای سرمایه گذاری کاهش می یابد. بر اساس گزارش Crunchbase، تنها 12 استارت آپ یائسه در 12 ماه گذشته سرمایه جذب کرده اند.

آخرین مورد، Vira Health است که درمان‌های دیجیتال شخصی را برای زنان یائسه ارائه می‌کند و دور دوم بودجه را در این هفته (12 میلیون دلار) اعلام کرد. به دنبال این معامله، یک دور 10 میلیون دلاری در ماه گذشته برای HerMD اعلام شد، تیمی که هدف آن افتتاح مراکز آفلاین متمرکز بر سلامت جنسی و یائسگی زنان است (در حال حاضر دو مرکز در حال اجراست). گامتو، شرکتی که قصد دارد یائسگی را از طریق پزشکی احیاکننده به تعویق بیاندازد – حتی ریشه کن کند، در همین حال بودجه 20 میلیون دلاری را در ژانویه اعلام کرد.

در مقایسه با دلارهای سرمایه گذاری شده در جاهای دیگر، اغلب در شرکت هایی که من نیز هستم، این تغییر بزرگی است. با توجه به اینکه زنان قبل از یائسگی، یائسگی یا پس از یائسگی در اوج توان پرداختی خود قرار دارند، این موضوع حتی تکان دهنده تر است.

راستش را بخواهید، دلایل زیادی وجود دارد که سرمایه گذاران ممکن است مردد باشند، از جمله اینکه بسیاری از آنها مرد هستند و خودشان هرگز یائسگی را تجربه نخواهند کرد. در واقع، اکثر شرکت‌هایی که تا کنون تامین مالی شده‌اند، چک‌هایی را از سرمایه‌های خطرپذیر زنان دریافت کرده‌اند.

هیچ برند مصرفی «دستیابی به موفقیت» در خدمت زنان یائسه وجود نداشته است.

اگرچه برخی از گران‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها – توسعه درمان‌های جایگزین هورمونی – برای شرکت‌های داروسازی بسیار سودآور بوده است، اما آنها نیز با نگرانی‌های ایمنی مواجه شده‌اند و راه به سمت داروهای جدید شکست خورده است. (آستلاس، یک شرکت داروسازی چندملیتی مستقر در ژاپن، شاید آخرین شرکتی باشد که در یک مطالعه فاز 3 در آسیا مورد بررسی قرار گرفته و از دست رفته است.)

با این حال، سرمایه گذارانی که به دنبال افزایش هستند ممکن است نگاهی دقیق تر به یائسگی به عنوان یک بازار داشته باشند. پیشرفت‌های زیست‌شناسی، رایانه‌ها، اتوماسیون و هوش مصنوعی در سال‌های اخیر، علاقه فزاینده‌ای به یائسگی از سوی طیف گسترده‌ای از ذینفعان، از جمله کسانی که بر پزشکی احیاکننده تمرکز می‌کنند، که فرآیند ایجاد بافت‌های زنده و عملکردی برای ترمیم یا جایگزینی بافت یا بافت است، جلب کرده است. عملکرد اندامی که از بین می رود.

به عنوان مثال، Gameto، که توسط Future Ventures پشتیبانی می‌شود، امیدوار است از سلول‌درمانی برای طولانی‌تر کردن زمان قبل از توقف عملکرد تخمدان‌ها به عنوان یک عضو استفاده کند تا برخی از شرایط سلامت یائسگی، از جمله فشار خون بالا، بیماری قلبی و پوکی استخوان را کاهش دهد. . (مدیرعامل آن معتقد است که زنان با توجه به اینکه عمر طولانی تری دارند، سزاوار کیفیت زندگی بالاتری برای مدت طولانی تر هستند.)

شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد ممکن است گزینه های درمانی بیشتری وجود داشته باشد. به عنوان مثال، محققان تازه شروع به درک تأثیر یائسگی بر مغز زنان کرده‌اند. لیزا موسکونی، دانشیار عصب‌شناسی در پزشکی ویل کورنل، می‌گوید: «اگر به گرگرفتگی، تعریق شبانه، اضطراب، افسردگی، بی‌خوابی، مه مغزی فکر کنید، بسیاری از علائم یائسگی نمی‌توانند مستقیماً توسط تخمدان‌ها ایجاد شوند. در ماه جولای به نیویورک تایمز گفت: ابتکار او، مغز زن. “اینها علائم مغزی هستند و ما باید به مغز به عنوان چیزی نگاه کنیم که حداقل به اندازه تخمدان های شما تحت تأثیر یائسگی قرار می گیرد.

در مورد فقدان مارک‌های مصرف‌کننده جدید که به زنان یائسه خدمت می‌کنند – از جمله مارک‌هایی که علائم و نشانه‌ها را کاهش می‌دهند و به مدیریت شرایط مزمن کمک می‌کنند – ممکن است در گوشه و کنار باشند.

یک چیز قطعی به نظر می رسد. این یک بازار کم بهره است که به سرعت در حال رشد است و ثروتمندان را هدف قرار می دهد. این فرصت را اضافه کنید که پشت سر برندهایی قرار بگیرید که دسته‌ها را تعریف می‌کنند، و جای تعجب است: چرا سرمایه‌گذاران خطرپذیر – و از این نظر بنیان‌گذاران – کمتر بر یائسگی تمرکز دارند؟