منو سایت

چرا نباید رونق عمیق تکنولوژی در اروپا را نادیده بگیرید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چرا نباید رونق عمیق تکنولوژی در اروپا را نادیده بگیرید


اگر با هوش مصنوعی مسابقه جهانی را دنبال کنید، به خاطر این که فکر می کنید فقط دو ملت برای رهبری می جنگند بخشیده خواهید شد. اما چین و ایالات متحده از تنها بازارهای فناوری با استارت‌آپ‌های توسعه‌یافته و گروه‌های فعلی، سرمایه‌های مخاطره‌آمیز قوی و بازارهای سرمایه که می‌توانند ایده‌ها را در مراحل اولیه به شرکت‌های عمومی تبدیل کنند، فاصله زیادی دارند.

مسابقه هوش مصنوعی بخشی از یک رقابت بزرگتر با فناوری عمیق است که شامل مواردی مانند تولید تراشه، نقطه اشتعال دیگری است که اغلب به عنوان مشکلی بین ایالات متحده و چین مورد بحث قرار می گیرد. واقعیت این است که بسیاری از کشورها بر فناوری‌های عمیق تکیه می‌کنند – چیزی که The Exchange آن را سرمایه‌گذاری در فناوری‌های پیچیده می‌داند که ممکن است کاربرد تجاری فوری نداشته باشند، یا بر پایه‌گذاری محصولات دیگر و بازار پسندتر متمرکز شده‌اند.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


ما کنجکاو هستیم که آیا اروپا می تواند سومین مرکز مستقل یا گروهی از مراکز را برای سرمایه گذاری عمیق فناوری، IP و ایجاد شرکت هایی جدا از چین و ایالات متحده تشکیل دهد.

ما در دو بخش به این موضوع می پردازیم: امروز گزارش Angular Ventures را در مورد سرمایه گذاری های VC در شرکت ها و فناوری های عمیق در اروپا و اسرائیل تجزیه و تحلیل می کنیم. سپس، اوایل هفته آینده، نظرات سرمایه‌گذاران و بنیان‌گذاران برجسته اروپایی را در مورد این موضوع جمع‌آوری خواهیم کرد تا دیدگاه‌های موجود را بهتر درک کنیم.

افزایش مقادیر

برای شروع، چند هشدار. گزارش Angular Ventures شامل داده‌هایی از اسرائیل، یک بازار فعال برای فناوری‌های عمیق است. و آنچه که شرکت سرمایه گذاری گرد آورده است شامل مقداری سرمایه گذاری شرکتی (SaaS، فین تک، تجارت الکترونیک و غیره) است. بنابراین ما باید تجزیه را انجام دهیم، اما هیچ مجموعه ای از داده ها کامل نیست، و آنچه Angular منتشر کرده است بسیار مفید است.

اولین نقطه داده ای که باید در نظر بگیریم تمرکز است. Angular کسب و کار سرمایه گذاری خطرپذیر را به دو سطل تقسیم می کند که برای مقایسه های گسترده مفید هستند. اگر به بازار سرمایه خطرپذیر در اروپا از منظر شرکت و فناوری عمیق در برابر مصرف کننده نگاه کنیم، داده ها نشان می دهد که این قاره به طور اساسی تمرکز سرمایه گذاری خود را از تعادل به غلبه کار غیر مصرف کننده تغییر داده است.

برای مثال، از سال 2014 تا 2017، این دو دسته کلی تقریباً با هم مقایسه شدند که هر کدام حدود 50 درصد از فعالیت های ریسک در اروپا را داشتند. اما در سال 2018 تا به امروز، این برابری تقریباً به دو سوم / یک سوم تغییر کرده است، زیرا فناوری عمیق اروپایی و سرمایه گذاری در شرکت ها بیشتر جریان معاملات را در اختیار گرفته است.

این واگرایی اخیر و شدید در تمرکز ریسک ها در اروپا به توضیح اینکه چرا موضوع ما بیش از حد خالی است کمک می کند. اروپا از بازاری که تقریباً به طور مساوی بین سرمایه‌گذاری مصرف‌کننده و غیرمصرف‌کننده تقسیم شده بود، به بازاری تبدیل می‌شود که به‌شدت به نفع فناوری‌های پشتیبان نسبت به محصولات مصرف‌گرا متمایل است.