منو سایت

چرا نیجریه رهبری YC را در آفریقا دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چرا نیجریه رهبری YC را در آفریقا دارد؟

تصادفی نیست که TechCrunch در سال گذشته بیش از هر دوره دیگری در تاریخ ما استارت آپ های آفریقایی را پوشش داده است. بسیاری از این شرکت‌ها نیجریه‌ای هستند و وقتی به داده‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر نگاه می‌کنیم، می‌توانیم دلیل آن را بفهمیم. این کشور در سال 2021 به عنوان فعال ترین صحنه سرمایه گذاری خطرپذیر در آفریقا، با کسب بیش از 1.8 میلیارد دلار یا 34 درصد از 5 میلیارد دلار جمع آوری شده در سراسر قاره، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر پان آفریقایی که همچنین پیگیری می کند، یک شگفت انگیز داشت. سرمایه گذاری ها

این کشور در طول سه سال گذشته به عنوان بازار پیشرو استارت آپ آفریقا پیشرفت ثابتی داشته است. استارت آپ های مستقر در نیجریه 747 میلیون دلار در سال 2019 یا 37 درصد از کل سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر در آفریقا جذب کردند.. این ارقام در سال آینده به 307 میلیون دلار یا 21 درصد از کل قاره کاهش یافت، اگرچه سال 2020 سال سرمایه گذاری خطرپذیر بود که به شدت تحت تأثیر نیروهای خارجی بود.

YC W22 24 استارت آپ آفریقایی، از جمله 18 شرکت نیجریه را گرد هم می آورد

تا حدی به لطف رونق جهانی سرمایه گذاری خطرپذیر در سال گذشته، نیجریه به اولین کشور آفریقایی تبدیل شد به طور مستقل از مرز میلیارد دلار عبور کنید در حالی که به عنوان یک مقصد مورد علاقه برای سرمایه گذاران بزرگی مانند تایگر گلوبال و سافت بانک، حقوق لاف زدن را جمع آوری می کنید.

Y Combinator توجه می کند

خوش بینی زیاد در جامعه فناوری نیجریه و اعتقاد به اینکه روزهای بهتری در راه است، تعجب آور نیست. سوالاتی در مورد دقت نظر سرمایه گذاران و ارزیابی های هیجان انگیز برخی از استارت آپ های کشور.

صحبت از ارزیابی ها شد، هیچ شرکتی که با فاز اولیه در کشور سروکار دارد، قیمتی بهتر از شرکت های کلوپ Y Combinator ندارد. دیروز، شتاب دهنده اولین دسته پرتاب خود را به پایان رساند، از جمله شرایط به روز شده اخیر. “معامله استاندارد” جدید YC اکنون شامل سرمایه بیشتری می شود و قیمت ها برای فارغ التحصیلان Y Combinator بالاتر از همیشه است. (توجه داشته باشید که تنها 10٪ از حساب فعلی Y Combinator زمانی که در برنامه پذیرفته شدند درآمد ماهانه بیش از 50000 دلار داشتند.)

علاوه بر آستانه درآمد، شتاب دهنده یک آمار جالب دیگر در مورد نیجریه به اشتراک گذاشت. با 18 استارت آپ، اولین کشور آفریقایی است که سومین دفتر بزرگ را در طبقه بندی کشورها دارد. بله، این یک نقطه عطف برای نیجریه است، اما همچنین نشان می دهد که صحنه استارتاپ آفریقا با چه سرعتی در مدت زمان کوتاهی توسعه یافته است.