منو سایت

چرا Broadcom سازنده تراشه به VMware علاقه مند است؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چرا Broadcom سازنده تراشه به VMware علاقه مند است؟

در آخر هفته، شایعاتی مبنی بر اینکه سازنده تراشه Broadcom علاقه مند به خرید VMware است، منتشر شد، شرکتی که بیشتر به دلیل تجاری سازی مفهوم ماشین مجازی که محاسبات ابری را ایجاد می کند، شناخته شده است. بلومبرگ اولین بار در روز یکشنبه این قرارداد احتمالی را اعلام کرد.

VMware ارزان نخواهد بود. قبل از اعلام معامله احتمالی، ارزش بازار آن حدود 40 میلیارد دلار بود، رقمی که امروز حدود 20 درصد افزایش یافت و به حدود 48 میلیارد دلار رسید، زیرا سرمایه گذاران شرط می‌بندند که Broadcom حق بیمه سنگینی برای شرکت کوچکتر بپردازد. برعکس، Broadcom بیش از 2 درصد کاهش یافته است.

VMware طی سال‌ها به فناوری‌های مبتنی بر ابر گسترش یافته است و کسب‌وکار متنوعی دارد که بیشتر آن مربوط به ابر است. از طرف دیگر، Broadcom چندان درگیر چیزی نیست که آن را یک مسابقه بد به نظر می‌رساند. احتمالاً به این دلیل است.

Broadcom نیمه هادی ها را می سازد. با ارزش بازار بیش از 220 میلیارد دلار، این شرکت در سال‌های اخیر با خرید شرکت‌های نرم‌افزاری به دنبال تنوع بخشیدن به آن بوده است تا از درآمد مجوزهای نرم‌افزاری مانند پوشش ریسک در برابر هجوم‌های بازار سخت‌افزار، درست مانند سایر شرکت‌های متمرکز بر سخت‌افزار، استفاده کند. سیسکو

او بیش از 18 میلیارد دلار در سال 2018 برای خرید شرکت نرم‌افزار سازمانی قدیمی CA Technologies و 11 میلیارد دلار دیگر یک سال بعد برای تجارت امنیتی قدیمی سیمانتک هزینه کرد. اینها حیوانات بسیار متفاوتی از VMware هستند، که هنوز هم یک شرکت قابل دوام است، نه دایناسورهایی با مجموعه ای از معاملات کتاب دارای مجوز که شرکتی مانند Broadcom بتواند از آنها استفاده کند.

پس چرا با توجه به عدم تناسب ظاهری از منظر سطح بالا، معامله پیش رو است؟

میخ های مربعی، سوراخ های گرد

پاتریک مورهد، بنیانگذار و تحلیلگر ارشد Moor Insights & Strategies، گفت که این فقط به خاطر کمبود تخیل ما نیست: واقعاً بافت پیوندی زیادی بین این دو شرکت وجود ندارد. اما یک چیز است که بسیاری از شرکت های فن آوری انجام دادن امروز نقدینگی مالی وجود دارد. از این منظر، معامله بالقوه با VMware شامل سرمایه گذاری پول Broadcom برای کار بر روی چیزی غیر از تراشه است.