منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • چرپی 1 میلیون دلار برای کمک به کسب و کارها در هماهنگی و مدیریت پرداخت ها در آفریقا جمع آوری می کند

چرپی 1 میلیون دلار برای کمک به کسب و کارها در هماهنگی و مدیریت پرداخت ها در آفریقا جمع آوری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چرپی 1 میلیون دلار برای کمک به کسب و کارها در هماهنگی و مدیریت پرداخت ها در آفریقا جمع آوری می کند

چرپی، یک استارت‌آپ فین‌تک مستقر در کنیا، به دنبال گسترش به آفریقا است و مراکزی را در مصر، نیجریه و آفریقای جنوبی برای رشد برنامه‌ریزی‌شده در سرتاسر قاره راه‌اندازی می‌کند که با کمک ۱ میلیون دلار سرمایه اولیه که به تازگی جمع‌آوری کرده است.

راه‌اندازی اتوماسیون حساب‌های دریافتنی با هدف تغییر روشی که شرکت‌ها از طریق محصول SaaS خود به مشتریان خود بدهی‌های مشتریان خود را مدیریت می‌کنند، که فرآیندهای تطبیق پرداخت‌های دریافتی و صورت‌حساب‌ها را خودکار می‌کند، فرآیندی پر زحمت است که هنوز هم غالب است، تغییر دهد. اکثر شرکت های محلی

راه‌اندازی با برخی از بزرگترین بانک‌های منطقه – از جمله Citibank، Sidian، Stanbic و NCBA – از طریق API خود مرتبط است، که به کسب‌وکارهایی که از محصول SaaS خود استفاده می‌کنند، امکان دسترسی به صورت‌های زمان واقعی و داده‌های تراکنش را می‌دهد که می‌توانند برای تطبیق معاملات آتی استفاده شوند. فاکتورهای سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) – برای جذب فعالیت های روزانه شرکت مانند حسابداری و عملیات زنجیره تامین استفاده می شود.

ما افراد بیشتری را استخدام می کنیم زیرا قصد داریم وارد مصر، نیجریه، آفریقای جنوبی شویم که مراکز آنها هستند. [respective] مناطق جان کیپتوم، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت چرپی، به TechCrunch گفت: ما همچنین در حال سرمایه گذاری در توسعه محصول هستیم زیرا قصد داریم پیشنهاد خود را افزایش دهیم.

بانک‌های شریک چرپی در سرتاسر آفریقا حضور دارند، که کیپتوم گفت این امر برای استارت‌آپ‌ها آسان‌تر می‌کند تا فعالیت‌های خود را گسترش دهند.

کیپتوم سال گذشته چرپی را به همراه کندی موکونا، که یک سال پیش از آن در برنامه شتاب دهنده آنتلر شرق آفریقا ملاقات کرد، تأسیس کرد. موکونا و کیپتوم هر دو تجربه گسترده ای در تجزیه و تحلیل داده ها، بانکداری و مدیریت ریسک دارند و برای سازمان هایی مانند بانک جهانی و سیتی بانک کار می کنند. آنها گفتند که تجربه آنها در بخش بانکی آنها را با دردسر مشتریان در این بخش آشنا کرد. از آن زمان، جیمز کانیانگی، که تجربه زیادی در تراکنش‌های پرداخت، هوش مصنوعی و روباتیک دارد، به تیم موسس پیوست.

«واقعاً باز کردن بسیاری از ایده‌ها، محصولات، نوآوری‌ها و فناوری‌ها در صنعت مالی برای ما دشوار نبود. ما آنجا بوده‌ایم، دیده‌ایم که چگونه کار می‌کند یا چرا کار نمی‌کند، چرا کند است، چرا ناکارآمد است، و چرا مشتریان راضی نیستند. بنابراین، آنچه ما می سازیم از تجربیات واقعی الهام گرفته شده است.

این استارت آپ در حال اجرای یک برنامه آزمایشی با برخی از شرکت های تولیدی و خدماتی بزرگ کنیا، از جمله Unga Limited و Chandaria Industries است.

این شرکت‌ها در تابلو می‌توانند ببینند چه کسی به آنها بدهکار است، چقدر در جمع‌آوری کارآمد هستند و چقدر نقدینگی دارند و همچنین سایر شاخص‌های عملیاتی. این به مدیران مالی مالی و تیم‌های حسابداران آنها اجازه می‌دهد تا نقش‌های استراتژیک‌تری را در کسب‌وکار به عهده بگیرند و کسانی را که پولی پرداخت نکرده‌اند، ردیابی کنند.

محصول مالی تعبیه شده برای SMEها

چرپی همچنین آماده راه اندازی یک محصول تامین مالی سرمایه در گردش با هدف کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​است که به مشتریان شرکتی که برای محصول SaaS این استارت آپ ثبت نام کرده اند، تحویل می دهد.

شرکت‌های کوچک و متوسط ​​به‌جای اینکه منتظر مدت زمان معمول – حداکثر تا دو ماه – برای دریافت پول خود باشند، از پرداخت فوری برای کالاهای تحویل داده شده به این مشاغل بهره می‌برند.

شرکت‌های کوچک و متوسط ​​کمبود بودجه زیادی دارند. آنها تامین کنندگان این شرکت های بزرگ هستند و برای ادامه تامین مواد اولیه به سایر مشتریان خود نیاز به سرمایه دارند. آنها معمولا نیاز به دسترسی به وام های بانکی دارند و منتظر تایید دسترسی به سرمایه برای ادامه کسب و کار خود هستند. کاری که ما انجام می دهیم این است که اطمینان حاصل کنیم که آنها به زودی پس از تحویل کالا به شرکت های شریک برای مالیات مبدا 0.5٪ پرداخت می شوند. موکونا گفت: «زمانی که فاکتور آن‌ها بیفتد، ما پول می‌گیریم.

این استارت آپ با تعدادی از بانک ها شریک شده است تا این سرویس را به عنوان بخشی از استراتژی خود برای باز کردن سایر خدمات پیرامون تطبیق حساب ها به کار گیرد. برای شروع تامین مالی به SMEها، بانک توسعه تجارت 15 میلیون دلار به چرپی (که باید از طریق شرکای بانکی خود بازپرداخت شود) برای وام های بعدی ارائه کرد.

استارت‌آپ اخیر او توسط Unicorn Growth Capital با بازی Antler East Africa (به دنبال آن یک پیش‌سفارش 100000 دلاری)، شبکه نایروبی Business Angels و برخی از LPs Rally Cap، از جمله مدیران ارشد Stripe، رهبری شد.

باربارا ایایی، بنیانگذار و مدیر عامل Unicorn Growth Capital، گفت: «روشن است که تراکنش‌های پرداخت B2B به میزان قابل توجهی کمتر از حد مجاز هستند و برای مدرن‌سازی و اختلال در سراسر جهان آماده هستند. ما هیجان زده هستیم که با تیم Churpy به عنوان اولین موتور موجود در بازار همکاری کنیم.

چرپی تنها پلتفرم سرتاسر موجود است که اتوماسیون مطالبات، بازار صورتحساب و هماهنگی با پرداخت‌های B2B یکپارچه مخصوص بازارهایش را فراهم می‌کند. آنها در موقعیت خوبی قرار دارند تا شریکی حیاتی برای کسب و کار و اعتباردهندگان در آفریقا باشند و می توانند به طور موثر با شکاف اعتباری قابل توجهی که SME ها در تامین مالی تامین کنندگان و سرمایه در گردش با آن مواجه هستند، مقابله کنند.