منو سایت

چنین ارتفاعات بزرگی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چنین ارتفاعات بزرگی

صندوق ورودی قدیمی جیمیل مملو از پیشنهادات agtech است، و صادقانه بگویم، من تنها پس از بیرون آوردن آن در دو خبرنامه گذشته مقصر هستم (ههههههههههههههههههههه دوباره انجامش دادم). در مورد اینکه کل این ماجرا از کجا شروع شد؟ من این واقعیت را مقصر می دانم که بهار رسماً در ساعت 11:33 صبح به وقت شرقی در نیمکره خانه من آمد. گل ها شکوفه می دهند، پرندگان آواز می خوانند و همه ما به این فکر می کنیم که چگونه از روبات ها برای مدیریت همه اینها استفاده کنیم.

همچنین (احتمالا یک واقعیت مرتبط) وجود دارد که اجلاس جهانی نوآوری در فناوری کشاورزی این هفته در سانفرانسیسکو آغاز شد، که حداقل تا حدی مقصر این است که زمین مانند بسیاری از دانه های گرده هوا را پر می کند. نه اینکه تحریک شده باشم یا هیچ چیز دیگری (اگر بگویم، به معنای واقعی کلمه گرده است که تقریباً نیمی از مغز من را پوشانده است). در واقع، اگر هیچ چیز دیگری نباشد، ایده جالبی از روندهای بزرگ در این دسته ارائه می دهد.

در ابتدا گفتم که رباتیک agtech هنوز سطح جذبی را که خیلی ها انتظار دارند را ندیده است و هنوز هم همینطور است. اما این به دلیل عدم تجربه نیست. بزرگترین چیز در این دسته در حال حاضر بررسی است – به ویژه نظارت بر محصولات برای مشکلات احتمالی. من اغلب به آماری اشاره می کنم که میانگین سنی یک کشاورز در ایالات متحده 57.5 سال و در ژاپن حدود یک دهه بیشتر است. در اینجا در ایالات متحده، حدود چهار دهه است که سن در حال افزایش است.

اشاره می‌کنم که از آنجایی که کشاورزی می‌تواند شغل بسیار دشواری باشد، حتی در سنی که بسیاری (حداقل در تئوری) به این فکر می‌کنند که بازنشستگی چگونه است، هنگام طلوع خورشید در این زمینه حضور دارند. ژئودزی سنتی بسیاری از ساعات آزاردهنده را در طول روز در انحصار خود دارد. و اگر به درستی انجام نشود، گرفتن مناطق مشکل قبل از تبدیل شدن به مشکلات واقعی دشوار است.

چنین ارتفاعات بزرگی

اعتبار تصویر: Growmark / Solinftec

چهار روش کلیدی که من در حال ظهور می بینم، تصاویر ماهواره ای، دستگاه های IoT، نظارت بر هواپیماهای بدون سرنشین و روباتیک هستند، مانند این دستگاه بی نام از Growmark و Solinftec. این مطالعه اولین گام مهم در معرفی ربات‌ها به مزارع خواهد بود، اگرچه یک مدل به مراتب قانع‌کننده‌تر این عملکرد را با سایر وظایف ترکیب می‌کند، چه چیدن میوه، علف‌های هرز یا شخم زدن. با توجه به اینکه بسیاری از این دستگاه‌ها به طور مؤثر توسط شرکت‌ها اجاره می‌شوند، حدس می‌زنم کشاورزان بیشترین هزینه را برای پول خود خواهند داشت.

خوب، این هفته به اندازه کافی در مورد مزرعه صحبت کنید. بیایید یک دقیقه در مورد آینده ربات ها در همه جا بحث کنیم. در اواخر سال گذشته، با مدیر رباتیک جدید CMU درباره نقش جدیدش صحبت کردم. او در پایان مصاحبه به من گفت: «اگر به کارخانه یا چند جای دیگر بروید، می توانید یک ربات را ببینید. شاید شما یک ربات جاروبرقی داشته باشید، اما من می‌خواهم لحظه‌ای باشد که به بیرون از پنجره نگاه کنید و یک ربات را ببینید.

بیایید یک دقیقه در اینجا فوق العاده تحت اللفظی صحبت کنیم و درباره Skyline Robotics (با فلفل دلمه ای عجیب و غریب منطقه ای به همین نام اشتباه نگیریم) بحث کنیم. همانطور که در مقاله اخیرم اشاره کردم، تمیز کردن پنجره را در اولویت اول لیست مشاغل اتوماسیون قرار می دهم. تا زمانی که این هفته به آن نگاه کردم، تصور می‌کردم که با توجه به خطرات نسبی چنین حرفه‌ای می‌توان خراش بزرگی ایجاد کرد، اما اعدادی که من دیده‌ام واقعاً این را منعکس نمی‌کنند.

از نظر آماری، این ممکن است خطرناک‌ترین شغل در جهان نباشد، اما احتمالاً یکی از دردناک‌ترین شغل‌ها است، فقط روی سکویی در آسمان، صدها فوت بالاتر از سطح خیابان آویزان شده است. Skyline اواخر سال گذشته مقداری جوهر دریافت کرد و سیستم Ozmo خود را به نمایش گذاشت که عملاً شامل دو بازوی روباتیک Kuka بر روی یک پلت فرم معلق است. دیروز او 6.5 میلیون دلار بودجه اعلام کرد که مجموع او را به 9 میلیون دلار رساند.

مایکل براون، مدیر عامل شرکت، گفت: “این دور موفقیت آمیز تامین مالی و اولین استقرار Ozmo نشان می دهد که تقاضا برای محصولات و خدمات ما فقط توسط سرمایه گذاران قابل لمس و احساس نیست، بلکه Skyline یک فرصت تجاری عالی دارد.” اعتقاد تیم ما توسط جامعه سرمایه گذاری ترکیب شده است.

چنین ارتفاعات بزرگی

اعتبار تصویر: OTO

در مورد مشاغل خطرناک، همانطور که هفته گذشته اشاره کردم، لیفتراک ها می توانند به طرز فریبنده ای خطرناک باشند. به طور طبیعی، شرکت های بیشتری از جمله OTTO مستقر در انتاریو به دنبال خودکارسازی فرآیند هستند. این شرکت کانادایی این هفته در دسترس بودن موتور پالت مستقل جدید خود، OTTO Lifter را اعلام کرد.

چنین ارتفاعات بزرگی

اندرو جاب، بنیانگذار و مدیر عامل Plotlogic. عکس سارا کیز / The Photo Pitch

در همین حال، دوین داستان افزایش 18 میلیون دلاری Plotlogic را تعریف کرد. استارت‌آپ بریزبن از تصویربرداری فراطیفی برای شناسایی عناصری که به سختی قابل تشخیص هستند در خاک استفاده می‌کند.

مدیر عامل اندرو جاب می گوید:

ما سه نوع مزیت را می بینیم: مالی، پایداری زیست محیطی و امنیت. این عملیات می تواند سنگ معدن بیشتر و ضایعات کمتری را پردازش کند و مقرون به صرفه تر شود. آنها می توانند دقیق تر باشند و سنگ های بیشتری را در جای خود باقی بگذارند و سوخت و گازهای گلخانه ای که زباله ها را جابجا می کنند مصرف نکنند. در نهایت باعث کاهش ساعات مواجهه افراد در معدن می شود.

چنین ارتفاعات بزرگی

اعتبار تصویر: Nvidia

این هفته در GTC، انویدیا با راه اندازی Jetson AGX Orin به سفر خود به دنیای توسعه ربات ادامه داد. کیت توسعه دهنده 2000 دلاری نسبت به نسخه قبلی خود افزایش قابل توجهی در محاسبات ارائه می دهد. در همین حال، واحدهای تولیدی در سه ماهه چهارم وارد می شوند.

اتوماسیون آماده است تا صنعت ساخت و ساز 10 تریلیون دلاری را در چند سال آینده متحول کند، بنابراین Rugged Robotics برای اتوماسیون بیشتر تلاش می کند. این شرکت اعلام کرد که در تلاش است تا چاپگرهای میدانی خود برای استفاده بالقوه 24 ساعته کاملاً مستقل باشند. این سیستم ها چیدمان ساختمان را روی زمین چاپ می کنند تا به کارگران ایده دقیقی از محل ساخت و ساز بدهند.

دریک مورس، مدیر عامل شرکت، دریک مورس می‌گوید: این شرکت در این هفته 9.4 میلیون دلار جمع‌آوری کرد، پس از دور 2.5 میلیون دلاری در سال 2019. «هدف ما مدرن‌سازی صنعت ساخت‌وساز و ساخت راه‌حل‌های عملی است که به دردسرهایی که پیمانکاران هر روز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، رسیدگی می‌کند.» “ما معتقدیم که چیدمان نقطه شروع عالی است. طرح یک سکوی پرشی برای اتوماسیون ساختمان است. در تقاطع دنیای دیجیتال و فیزیکی قرار دارد، یک مشکل بزرگ را حل می‌کند و توانایی پیاده‌سازی روباتیک در محل‌های کاری را به روشی بسیار معنادار باز می‌کند.»

اوه، و هی، قبل از اینکه یک هفته شما را ترک کنم، تولد 10 سالگی مبارک برای باز کردن رباتیک من هنوز مطمئن نیستم که برای پشتیبان سیستم عامل Robot، که همه چیز دارد، چه چیزی را انتخاب کنم، بنابراین باید فضای ستونی ایجاد کنم.

چنین ارتفاعات بزرگی

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

چند ماه دیگه تولدم نزدیکه چرا به من هدیه نمی دهید تا در خبرنامه مشترک شوم؟