منو سایت

چه زمانی یک شرکت تازه تاسیس باید یک وکیل تمام وقت استخدام کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چه زمانی یک شرکت تازه تاسیس باید یک وکیل تمام وقت استخدام کند؟

اکثر استارت آپ های با رشد سریع، قبل از استخدام اولین وکیل داخلی خود، برای مدت طولانی مدیریت می کنند. نه اینکه استارت آپ ها کار حقوقی مهمی برای انجام دادن نداشته باشند. اما در مراحل اولیه رشد، تقریباً همیشه منطقی است که تمام کارهای قانونی را برون سپاری کنیم. این موضوع مربوط به تخصیص منابع کمیاب است و بیشتر استارت آپ ها در مراحل اولیه فقط می توانند با یک مشاور خارجی سروکار داشته باشند.

پس چه زمانی برای استخدام وکیل داخلی مناسب است؟ در راه حل هم هنر هست و هم علم. بیایید عمیق تر کاوش کنیم و به برخی از عوامل کلیدی نگاه کنیم.

آیا کار حقوقی کافی برای مشغول نگه داشتن یک وکیل تمام وقت وجود دارد؟

ممکن است به نظر برسد که استارتاپ شما کارهای حقوقی زیادی انجام می دهد، اما به دقت فکر کنید که آیا کار کافی است (30 تا 40 ساعت در هفته) برای مشغول نگه داشتن یک وکیل تمام وقت. و حتی اگر در حال حاضر کار زیادی وجود دارد، تعیین کنید که آیا این به دلیل یک شرایط غیر معمول (مانند یک دعوی قضایی) است که منجر به هزینه های زیاد اما موقت برای وکلای خارجی می شود یا خیر.

بهترین کار این است که اولین وکیل داخلی خود را زمانی استخدام کنید که کمی دردناک است – زمانی که شروع به کاهش وزن کردید – به جای اینکه در چرخه حیات کسب و کارتان خیلی زود باشد.

بهترین کار این است که اولین وکیل داخلی خود را زمانی استخدام کنید که کمی دردناک است – زمانی که شروع به کاهش وزن کردید – به جای اینکه در چرخه حیات کسب و کارتان خیلی زود باشد. برخلاف برخی از نقش‌های دیگر که ممکن است نیاز به پر کردن داشته باشند، می‌توانید وکلای خارجی با صلاحیت بالا را برای پر کردن شکاف پیدا کنید زیرا نیاز به پشتیبانی تمام وقت دارید. اما خیلی منتظر نمانید – مسائل حقوقی می‌توانند بر اثربخشی سازمان تأثیر بگذارند و باری که به شدت توسط بنیانگذار و مدیران اجرایی مهم احساس می‌شود.

به‌عنوان یک قاعده کلی، زمانی برنامه‌ریزی کنید که هزینه‌های حقوقی خارجی شما تقریباً دو برابر مبلغی باشد که برای استخدام یک وکیل داخلی خوب هزینه می‌کند، که باید بتواند بسیاری از کارهایی را که در حال حاضر برون‌سپاری می‌شود و بیشتر بر عهده بگیرد، استخدام کنید. پشتیبانی قانونی

هنگام ارزیابی هزینه های حقوقی فعلی خود، باید در نظر بگیرید که آیا شرکت شما به اندازه کافی در موارد قانونی مانند قراردادها، مالکیت معنوی و سیاست های استخدامی سرمایه گذاری نکرده است یا خیر. ممکن است کارهای حقوقی بیشتر از آنچه فکر می کنید وجود داشته باشد – فقط به تعویق می افتد و یک وکیل داخلی باید مسائل را روشن کند.