منو سایت

چگونه باکس از دام رشد SaaS فرار کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چگونه باکس از دام رشد SaaS فرار کرد؟

شرکت باکس عملکرد شرکتی اوایل این هفته نتایج را برای سه ماهه اول سال مالی 2023 خود گزارش کرد، سه ماهه منتهی به 30 آوریل. باکس موفق شد از انتظارات سود فراتر رود، اگرچه سود تعدیل شده هر سهم را از دست داد. سهام این شرکت در ابتدا موقعیت متوسطی را از دست داد.

می توانید پاراگراف بالا را بخوانید و تعجب کنید که چرا ما در حال بررسی یک شرکت SaaS هستیم که یک چهارم آن از نظر نتایج تا حدودی مختلط و از نظر سرمایه گذار تا حد زیادی خنثی به نظر می رسید. دلیل آن این است که Box از دوره ای که سرمایه گذاران خارجی به دلیل شکایت از کند شدن رشد به دنبال رهبری آن بودند، سرعت می گیرد. این شرکت توانست خواسته‌های سرمایه‌گذاران فعالان را دفع کند و اکنون در حالی که در وال استریت بود، نتایج کار خود را درو می‌کند.

رشد درآمد باکس به یک درصد کاهش یافت. از زمانی که Box تحت فشار فعالان قرار گرفت، شاهد بودیم که سایر شرکت های نرم افزاری عمومی با نرخ رشد مشابه تحت فشار خارجی قرار گرفتند. این همان چیزی است که ما آن را تله رشد SaaS می نامیم، زمانی که رشد درآمد شرکت کند شده است، اما سودآوری آن به اندازه کافی مقیاس نیست که سرمایه گذاران را از عملکرد خود راضی نگه دارد.


TechCrunch + برای روز یادبود فروش دارد. شما می توانید 50٪ در اشتراک های سالانه برای مدت زمان محدود صرفه جویی کنید.


شرکت‌های نرم‌افزاری عمومی که به دام افتاده‌اند باید راهی برای شعله‌ور کردن رشد بدون کاهش سود بیابند. این مشابه موقعیتی است که بسیاری از استارت‌آپ‌های امروزی در آن قرار دارند و انتظارات رشد همچنان بالاست زیرا سرمایه‌گذاران بازار خصوصی کمتر به مدل‌های احتراق بالا علاقه‌مند هستند. استارت‌آپ‌ها باید در عین توجه مضاعف به ساختار هزینه‌شان، رشد خود را حفظ کنند. مسیر جاده سخت است.

باکس این کار را کرد، اگرچه زمان برد. درآمد 238 میلیون دلاری شرکت از Q1’F23 نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد کرد، نرخ رشدی که در سه ماهه قبل از آن 17 درصد گذشت و نرخ رشد 14 درصد، 12 درصد و 10 درصد بود. در طول سه ماهه منتهی به سه ماهه اول مالی 2022 گزارش شده است. به سیر صعودی توجه کنید – این مهم است.

پس چگونه Box توانست تله رشد را بشکند و حواشی ناخالص، درآمد عملیاتی و سود خالص خود را در سه ماهه آخر افزایش دهد؟ بیایید در مورد آن صحبت کنیم. بله، این درسی برای شرکت‌های دولتی است، اما همچنین درسی است که استارت‌آپ‌ها می‌خواهند آن را درک کنند، زیرا در مراحل اولیه به سمت بازار سرمایه‌گذاری پیچیده‌تر و پر تقاضا برای سهام فناوری حرکت می‌کنند.