منو سایت

چگونه درختان را بهتر کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چگونه درختان را بهتر کنیم

گزارش اخیر IPCC و گزارش تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد تصریح می کند: وقت آن رسیده است که روی چیزی برای مبارزه با CO کار کنید.2 در فضای ما صدها استارت آپ روی این «چیزی» کار می کنند.

برخی در حال کار بر روی فناوری های جذب مستقیم هوا هستند، مانند Climeworks که در آوریل 110 میلیون دلار جمع آوری کرد. این راه‌حل‌های مهندسی با استفاده از ماشین‌های گران‌قیمت و پیچیده، کربن را از اتمسفر حذف کرده و برای ذخیره‌سازی طولانی‌مدت آن را به زمین تزریق می‌کنند.

اما یک راه کارآمدتر برای جذب کربن وجود دارد که عمر طولانی تری داشته است: فتوسنتز. راه حل های مبتنی بر طبیعت معمولاً بر این رویکرد تمرکز می کنند. کاشت درخت یا احیای خاک را در نظر بگیرید. آنها توسط سازمان های غیرانتفاعی مانند The Nature Conservancy و American Forests حمایت می شوند.

در دنیای کاهش آب و هوا، راه‌حل‌های مبتنی بر طبیعت ارزان و فراوان هستند، اما به عنوان ترسیب کربن کوتاه‌مدت تلقی می‌شوند، زیرا اگر آتش‌سوزی در یک جنگل یا یک جنگل بسوزد، بیشتر کربن در معرض خطر آزاد شدن دوباره به جو است. شخص آن را قطع می کند.درختان. راه حل های مهندسی بسیار بادوام تر و قابل اندازه گیری هستند، اما گران هستند و کمبود دارند.

Living Carbon، یک استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو که در ماه مارس از حالت مخفی کاری خارج شد، در تقاطع طبیعت و راه حل های مهندسی تغییرات آب و هوا کار می کند. این شرکت در مهندسی ژنتیک درختان مشارکت دارد تا بتوانند کربن بیشتری را ذخیره کنند.

یومین تائو، مدیر ارشد تحقیقات در Living Carbon می‌گوید: «گیاهان قدرت منحصربه‌فردی برای جذب کربن از جو دارند: فتوسنتز.

این استارت آپ می خواهد این قدرت را با ایجاد درختانی با ظرفیت بالاتر برای فتوسنتز بهبود بخشد.

مدی هال، مدیرعامل این شرکت به شرکت خود گفت: ایده این است که “از این فرآیند طبیعی … با ذخیره سازی اضافی و دوام اضافی یک راه حل طراحی شده استفاده کنیم.”

تولید مثل و مهندسی گیاهان برای بزرگتر و قوی تر شدن چیز جدیدی نیست. این کاری است که دنیای غذا و کشاورزی مدت هاست انجام می دهد. حتی نوآوری علمی خاصی که کربن زنده از آن استفاده می کند – آنزیم هایی برای دور زدن مسیر بیولوژیکی ناکارآمد به نام تنفس نوری، که باعث می شود گیاهان CO کمی آزاد کنند.2 بازگشت به اتمسفر، از دست دادن بخشی از انرژی تولید شده توسط فتوسنتز – برای دهه ها زمینه مطالعه بوده است. اما به جای استفاده از این ابزارها برای تولید غذای بیشتر، آسان تر و ارزان تر، Living Carbon این نوآوری زیستی را به ترسیب کربن تبدیل می کند.

چگونه درختان را بهتر کنیم

اعتبار تصویر: توسط Living Carbon

هال گفت: “من مجذوب این ایده شدم، آیا می توانید روی بسیاری از کارهای بیوتکنولوژی گیاهان که به طور خاص برای تمرکز بر تامین مواد غذایی استفاده می شود، تمرکز کنید، آیا می توانید روی حل یک مشکل جدید تمرکز کنید: ترسیب کربن؟”

نوآوری واقعی Living Carbon استفاده از فرآیند سرکوب تنفس نوری مهندسی شده ژنتیکی بود که برای گیاهان تنباکو و قرار دادن آن در درختانی مانند صنوبر هیبریدی و کاج لوبلی ایجاد شد. به گفته تائو، Living Carbon ژن‌هایی را برای آنزیم‌های کدو تنبل و جلبک درختان تامین کرده است، به طوری که دی اکسید کربن در داخل کلروپلاست شکسته می‌شود و منجر به فرآیند کارآمدتر تبدیل CO می‌شود.2 در شکر با مقدار کمتری آزاد شده در جو. این فرآیند به طور طبیعی در برخی از گیاهان فتوسنتزی موثرتر به نام گیاهان C4، که شامل ذرت و سورگوم است، رخ می دهد.

تائو گفت: کربن ثابت بیشتر به معنای رشد سریعتر و گیاهان بزرگتر است. و از آنجایی که طبق تائو، حدود 50 درصد از زیست توده گیاه کربن است، گیاهان بزرگتر به معنای کربن کمتر در جو هستند.

در یک مقاله تحقیقاتی که هنوز توسط Living Carbon بررسی نشده است، آزمایشی در یک محیط کشت داخلی کنترل شده نشان داد که به مدت پنج ماه، درختانی که به طور ژنتیکی با فناوری Living Carbon مهندسی شده بودند، 53 درصد افزایش وزن بالای زمین را نسبت به گیاهان شاهد داشتند.

گام بعدی این است که Living Carbon درختان اصلاح شده ژنتیکی خود را آزمایش کند. او یک شراکت چهار ساله با دانشگاه ایالتی اورگان برای ادامه تحقیق در مورد درختانش دارد و در این ماه این شرکت با مالکان خصوصی در پنسیلوانیا، جورجیا و کالیفرنیا شروع به کاشت کرد.

کربن زنده در اقتصاد کربن پر رونق جدید کار می کند. با فروش درختان اصلاح شده ژنتیکی به صاحبان زمین درآمدی به دست نمی آورد، بلکه درختان را به صورت رایگان در اختیار می گذارد و حقوق اعتبارات کربن تولید شده توسط پروژه های کاشت را حفظ می کند. سپس می‌تواند این وام‌ها را به خریداران شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و Salesforce بفروشد که جاه‌طلبی برای شرکت‌های خود ندارند. صاحبان زمین نیز سهمی از درآمد فروش دریافت می کنند.

سازمان هایی مانند Verra و The Gold Standard برای تأیید، ارزیابی و ارائه اعتبار کربن به پروژه ها استفاده می شوند. با توجه به پیشرفت‌های ژنتیکی که درختان Living Carbon را بزرگ‌تر می‌کنند و در نتیجه کربن بیشتری دارند، اگر این امر ثابت بماند، اعتبار بیشتری نسبت به پروژه‌ای که از درختان معمولی استفاده می‌کند، دریافت خواهند کرد.

هال گفت: “صاحبان زمین اکنون می توانند درختانی بکارند که دارای ژنتیک نخبه هستند و سریعتر از درختان سنتی رشد می کنند.” برای حذف کربن رشد را افزایش می دهد.

کربن زنده همچنین برای کاهش CO کار می کند2 از سوی دیگر با یافتن ژن هایی که روند تجزیه را کند می کنند، انتشار می یابد. کربن ذخیره شده در درختان هرگز نمی تواند واقعاً ثابت باشد، زیرا درختان موجودات زنده ای هستند که در نهایت می میرند و همیشه در معرض خطر آتش سوزی های پیش بینی نشده جنگل خواهند بود، اما کاهش سرعت تجزیه راهی برای افزایش چرخه زندگی با کاهش CO است.2 در طی این فرآیند آزاد شده و میزان کیندلینگ بسیار قابل اشتعال در جنگل وجود دارد.

چگونه درختان را بهتر کنیم

اعتبار تصویر: توسط Living Carbon

پاتریک ملر، یکی از بنیان‌گذاران Living Carbon، می‌گوید: «وقتی سرعت تجزیه را در سطح جهانی کاهش می‌دهید، ذخایر کربن در خاک را نیز در سطح جهانی افزایش می‌دهید و آن کربن را برای مدت طولانی‌تری از جو خارج می‌کنید.

او همچنین در حال بررسی این موضوع است که آیا می‌تواند درختانی را برای رشد در زمین‌هایی ایجاد کند که قبلاً نمی‌توانستند از آن‌ها حمایت کنند، مانند مناطق قدیمی معدن، با ایجاد درختانی که تحمل بیشتری برای نیکل یا سایر فلزات سنگین دارند. به گفته Mellor، Living Carbon نشان می دهد که برخی از درختان مورد مطالعه آنها تحمل بیشتری نسبت به نیکل دارند و تجزیه کمتری دارند، اما این مطالعات هنوز در مرحله آزمایش رشد داخلی هستند.

درختان یکی از بزرگترین و محبوب ترین ابزار برای مبارزه با بحران آب و هوا هستند. استفاده از نوآوری های انسانی برای قدرتمندتر کردن آنها، 15 میلیون دلار در سری A برای این شرکت سه ساله به رهبری Lowercarbon Capital، Goat Capital، Prelude Ventures و دیگران جمع آوری کرده است.

هال گفت: «توانایی ما برای استفاده از طبیعت بسیار کارآمد زیست شناسی و انجام آن به گونه ای که قادر به انتشار کربن در تمام مدت باشد جام مقدس است.