منو سایت

چگونه لیدیا می خواهد پرداخت ها را شخصی و اجتماعی تر کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چگونه لیدیا می خواهد پرداخت ها را شخصی و اجتماعی تر کند

دیروز استارت‌آپ فین‌تک لیدیا طرحی کاملاً جدید را برای برنامه فوق‌العاده مالی خود ارائه کرد. و این یک نگرش مطمئن به پرداخت های تلفن همراه است – نه فقط یک لایه رنگ جدید. من با بنیانگذاران شرکت نشستم تا در مورد تفکر و دیدگاه لیدیا برای آینده صحبت کنم.

از بسیاری جهات، لیدیا ثابت نمی‌ماند و به کشف مجدد خود ادامه می‌دهد. این شرکت به عنوان یک برنامه کاربردی برای پرداخت های برابر برای بازار فرانسه راه اندازی شد. برای اولین بار، مردم می‌توانند فوراً از تلفن هوشمند خود پول ارسال و دریافت کنند.

این نرم افزار در چند سال اخیر به طور چشمگیری توسعه یافته است. این شرکت اخیراً به وضعیت تک شاخ رسیده است و تیم در حال به روز رسانی خدمات و ویژگی های بیشتری است.

به ویژه، اکنون می توانید از حساب لیدیا خود به عنوان جایگزینی برای یک حساب بانکی معمولی استفاده کنید. کاربران می‌توانند کارت نقدی سفارش دهند و از طریق آی‌بان منحصربه‌فرد پول ارسال و دریافت کنند. مصرف کنندگان همچنین می توانند ارزهای دیجیتال، سهام، فلزات گرانبها و ETF ها را معامله کنند.

با این طراحی جدید، این شرکت کاربرد خود را با تقسیم بندی واضح بین کسب و کار، حساب های کاربری، کارت ها و کسب و کار شما ساده می کند. مهمتر از آن، این شرکت برنامه موبایل خود را به عنوان یک محصول اجتماعی، نه به عنوان یک محصول فین تک، قرار می دهد.

چگونه لیدیا می خواهد پرداخت ها را شخصی و اجتماعی تر کند

اعتبار تصویر: لیدیا

پایه و اساس را برای 10 سال آینده بسازید

هنگامی که من با کریل سیش و آنتوان پورت بنیانگذاران لیدیا ملاقات کردم، هر دو مقاله اخیر من در Zenly، یکی دیگر از برنامه های اجتماعی محبوب طراحی شده در پاریس را خوانده بودند. و آنها شباهت هایی بین لیدیای جدید و زنلی جدید پیدا کردند.

آنتوان پورت، یکی از بنیانگذاران و مدیر تولید، به من گفت: «ما به تازگی یک خبرنامه به پایگاه مشتریان خود ارسال کرده ایم که فصل جدیدی را برای لیدیا باز می کند و برنامه 10 سال آینده را ترسیم می کند – درست مانند Zenly.

کار می کند، اما هرگز برای انسان طراحی نشده است. سیریل چیچه

این یک مرحله تصادفی نیست. لیدیا نه سال پیش اولین نسخه اپلیکیشن خود را منتشر کرد. پورت گفت: “اگر دوره بارداری را بشمارم، 10 سال است.”

این شرکت موفق به جذب 5.5 میلیون کاربر شده است. و تعداد کمی از آنها قبلاً تصمیم گرفته اند از لیدیا به عنوان حساب اصلی خود استفاده کنند.

سیریل سیس، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، به من گفت: «هرچه بیشتر در خدمات مالی و بانکی پیشرفت کنیم، بیشتر تلاش می کنیم تا دلیل عدم علاقه مردم به بانکشان را روشن کنیم.

“همانطور که بیشتر حفاری می کنید، متوجه می شوید که بانک ها چگونه از فناوری استفاده می کنند. آنها یک سیستم زیبا برای فعالیت های بین بانکی ساختند. شما می توانید پول را از یک سر جهان به آن سر دیگر منتقل کنید. کار می کند، اما هرگز برای مردم طراحی نشده است.

این زبان طراحی لیدیا را به خوبی خلاصه می کند. این تیم می خواهد برنامه ای ایجاد کند که “برای افراد طراحی شده باشد”. به عنوان مثال، شخصی که قبلاً از یک برنامه بانکی استفاده نکرده است، باید قبل از ارسال پول برای یکی از اعضای خانواده، در مورد نقل و انتقالات SEPA و IBAN اطلاعات کسب کند.

هنگامی که نسخه به روز شده لیدیا را باز می کنید، تب اصلی به شدت پاک می شود. این در حال حاضر یک فید فعالیت با آخرین تراکنش‌های شماست. در بالای صفحه دو دکمه وجود دارد – دریافت و پرداخت.

در پایین صفحه یک نوار جدید با برگه هایی با دکمه هایی وجود دارد که به وضوح مشخص شده اند. دیگر لازم نیست حدس بزنید کدام دکمه چه کاری را انجام می دهد.

بخش دوم حساب های شما را نشان می دهد – حساب اصلی لیدیا، حساب های فرعی و حساب های بانکی شما، که در برنامه خلاصه کرده اید. حساب های شخصی و حساب های مشترک اکنون به دو بخش تقسیم می شوند.

بخش سوم به شما امکان می دهد از آنجا به نقشه های خود دسترسی داشته باشید و آنها را کنترل کنید. اکنون Trade بخش مخصوص به خود را دارد، جدا از بقیه برنامه. اگر به ندرت Lydia را باز می کنید، اکنون بسیار ساده تر است که بفهمید کجا را لمس کنید تا به آنچه می خواهید دسترسی پیدا کنید.

پول چیست

بنیانگذاران لیدیا به عنوان کارآفرینان فرانسوی که زیاده روی می کنند، همچنان به تعریف اصطلاحاتی که استفاده می کنند باز می گردند. پورت گفت: «ما دلیل وجود پول را فراموش کرده ایم زیرا پول را یک ابزار حسابداری می بینیم.

“موضوعات مالی. این یا یک پروژه است یا یک خاطره، “عمو بعداً در گفتگو اضافه کرد.

با این حال، زمانی که مردم برنامه بانکی خود را باز می کنند، احساس می کنند در حال باز کردن یک صفحه گسترده اکسل هستند. بدتر این است که اغلب افکار منفی زیادی ایجاد می کند.

“حساب شما فقط یک بار اعتبار داده شده است و هر چیز دیگری یک تراکنش منفی است. عمو گفت: “وقتی به صورت حساب خود نگاه می کنید، احساس می کنید گیج شده اید.”

پول کاری است که با آن انجام می دهید. آنتوان پورت

به گفته بنیانگذاران، ایرادات بانکی بسیار زیاد است. به همین دلیل است که وقتی لیدیا را باز می کنید دیگر موجودی حساب خود را نمی بینید. برای دیدن آن باید روی تب دوم ضربه بزنید. به همین دلیل است که علامت € را در کنار هر تراکنش نمی بینید. شرکت نمی خواهد بر جنبه حسابداری معاملات شما تاکید کند.

سیس گفت: «بدترین چیز نئوبانک‌هایی است که نموداری از تراز شما را در طول زمان به شما نشان می‌دهند.

«ما به تعریف جدیدی از پول نیاز داریم. پول دیگر سکه، اسکناس یا چیزهای فیزیکی نیست. پورت گفت: “این می تواند فرصتی باشد برای بازگشت به اصل – پول کاری است که با آن انجام می دهید.”

اپلیکیشن فین تک یا اپلیکیشن اجتماعی

هر تراکنش در لیدیا را می توان به عنوان یک رویداد در نظر گرفت. می توانید کارت تراکنش را باز کنید، نام را تغییر دهید و ایموجی ها را اضافه کنید تا برای شما معنی داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید نام کودک خود را در صورتحساب مهد کودک قرار دهید.

امروز این شرکت یک گام دیگر رو به جلو برداشته است. کاربران می توانند به هر تراکنش یک عکس اضافه کنند. این در ابتدا کمی عجیب به نظر می رسد، اما لیدیا واقعاً معتقد است که شانس ایجاد بهترین برنامه خاطرات اجتماعی را دارد.

چگونه لیدیا می خواهد پرداخت ها را شخصی و اجتماعی تر کند

اعتبار تصویر: لیدیا

ممکن است فکر کنید که یادداشت روزانه متعلق به گذشته است. اما نسلی از کاربران گوشی های هوشمند هر روز بدون اینکه متوجه شوند، خاطرات روزانه خود را نگه می دارند.

خود مجله تکامل یافته است. مردم به جای خرید یک نوت بوک شیک و صرف 15 دقیقه در روز برای نوشتن روز جاری، با گوشی خود عکس می گیرند. رول دوربین به چیزی شبیه به یک دفترچه خاطرات بی دردسر در همه جا تبدیل شده است.

لیدیا آنقدر ساده و سریع است که همیشه به عنوان یک اپلیکیشن مفید در نظر گرفته شده است. اما همیشه یک برنامه اجتماعی بوده است. آنتوان پورت

لیدیا قصد دارد با بزرگ‌کردن رول دوربین از این مزیت استفاده کند. اول، تراکنش های مالی گذشته شما یک ساختار است. دوم، افزودن یک عکس، معامله را بسیار شخصی تر می کند. پورت گفت: “اگر نمی دانید از چه نوع عکسی استفاده کنید، احتمالاً به این معنی است که هزینه غیر ضروری است.”

سوم، هر تراکنش را به یک پست اجتماعی بالقوه تبدیل می کند. شما می توانید از طریق تراکنش های خود مانند یک آلبوم عکس اسلاید شوید. اگر این هزینه مشترک باشد، سایر کاربران عکس را خواهند دید. این همچنین عاملی برای ویروسی شدن ایجاد می‌کند، زیرا ممکن است مردم بپرسند چرا عکس می‌گیرید. می توانید ویژگی را تصور کنید که به شما امکان می دهد تراکنش را در برنامه های دیگر به اشتراک بگذارید.

مهمتر از آن، احتمالات زیادی را باز می کند. تراکنش کارت نیز در مکان و زمان خاصی انجام می شود. لیدیا می تواند صفحه تراکنش را با اطلاعات بیشتر درباره مکانی که بازدید کرده اید پر کند. به محض اینکه Foursquare check-in را اختراع کرد، مردم شروع به صحبت در مورد خستگی هنگام چک کردن کردند. شاید قوی ترین چک ها، پرداخت های کارتی شما باشد.

این ما را به سوال اصلی می رساند. لیدیا یک اپلیکیشن فین تک است یا یک اپلیکیشن اجتماعی؟

لیدیا آنقدر ساده و سریع است که همیشه به عنوان یک اپلیکیشن مفید در نظر گرفته شده است. پورت به من گفت، اما همیشه یک برنامه اجتماعی بوده است.

فکر نمی کنم به این سادگی باشد. برخی از کاربران همچنان چندین بار در ماه از لیدیا برای ارسال و دریافت پول استفاده می کنند. اما یک بخش کوچک و بسیار درگیر از پایگاه مصرف کننده می تواند پتانسیل اجتماعی لیدیا را ببیند.

در حال حاضر نیازی به پاسخ نهایی نداریم، زیرا طراحی مجدد نسبت به نسخه قبلی برنامه پیشرفت واضحی دارد. پورت گفت: “مردم به ما می گویند که رقبای ما Revolut هستند، اما آنها بانکدار هستند.”

او افزود: «ما می‌خواهیم واتس‌اپ را برای پول ایجاد کنیم.

چگونه Zenly کارت‌های اجتماعی را دوباره جذاب کرد – و چه چیزی در آینده است