منو سایت

چگونه مهندسان بزرگ را در زمانی که تجربه فنی ندارید استخدام کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چگونه مهندسان بزرگ را در زمانی که تجربه فنی ندارید استخدام کنید

استخدام یک تیم مهندسی سودآور می تواند شرم آور باشد، به ویژه برای بنیانگذاران اولین بار و غیر فنی.

من برای بسیاری از استارت‌آپ‌ها و تأسیس شرکت‌های فناوری در سراسر جهان کار کرده‌ام و بیش از 100 مهندس را استخدام کرده‌ام. استخدام مهندسان بزرگ شامل چهار چالش اصلی است:

  • کشف.
  • نامزدی.
  • ارزیابی.
  • استخدام

پیدا کردن مهندسان خوب به خودی خود یک موضوع طولانی است و اطلاعات زیادی در مورد چگونگی ساختار پیشنهادها وجود دارد، بنابراین بیایید روی نحوه استخدام و ارزیابی نامزدهای عالی تمرکز کنیم.

من چند تاکتیک مخصوص استارت آپ را شناسایی کرده ام که می توانید بلافاصله از آنها استفاده کنید، حتی اگر تجربه فنی ندارید.

نامزدی

شما باید توجه نامزدهای خوب را به خود جلب کنید. بیایید از اصول اولیه بگذریم، مانند قرار ملاقات از طریق شبکه شما یا اجرای تبلیغات جذاب در LinkedIn و StackOverflow.

تمام مصاحبه ها را حداکثر ظرف دو هفته کامل کنید. این یکی از معدود مزایایی است که شما نسبت به استخدام کنندگان و شرکت های تاسیس شده دارید.

شما 25 درصد مهندسان برتر را هدف قرار می دهید که شما را در رقابت مستقیم با بهترین کارمندان صنعت قرار می دهد. از آنجایی که استخدام کنندگان دائماً به مهندسان مراجعه می کنند، نسبت به آنها محتاط شده اند. این به شما یک مزیت فوری به عنوان یک موسس یا مدیر استارت آپ می دهد.

پیام اولیه خود را به عنوان یک ایده در نظر بگیرید و آن را برای آنها جالب کنید: در مورد مقیاس مشکلی که حل می کنید و تأثیری که می تواند داشته باشد صحبت کنید. به آنها در مورد فناوری های مدرنی که استفاده می کنید بگویید و اینکه چگونه می توانند آینده شرکت را شکل دهند. زیاده روی نکنید، اما طوری انجام ندهید که انگار یک کابین را با کابین دیگر عوض می کنند.

اکثر افرادی که برای آنها درخواست می دهید احتمالاً به دنبال کار نیستند، بنابراین با یک تماس خشک برای درخواست، کپی و پیست، درخواست نکنید. نمایه‌های آن‌ها، جوامعی که به آن‌ها تعلق دارند، علایق، مهارت‌ها، پیشینه، افرادی که دنبال می‌کنند، نمایه‌های GitHub و غیره را ببینید.

ارائه خود را بر این اساس سفارشی کنید و به آنها بگویید که چرا برای شرکت شما عالی هستند – و بالعکس.

ارزیابی

انتخاب‌های ضعیف استخدام می‌تواند یک پروژه را به ماه‌ها – حتی برای همیشه – عقب ببرد و هزاران بدهی فنی ایجاد کند. مدیران مهندسی با تجربه احتمالاً با فناوری استخدام آشنا هستند، اما بنیانگذاران غیر فنی و بنیانگذاران فنی بدون تجربه مدیریت ابتدا باید دو قانون اساسی را یاد بگیرند:

  • سریع حرکت کن: حداکثر 48 ساعت پس از مصاحبه با داوطلبان تماس بگیرید و بلافاصله به سوالات پاسخ دهید و حداکثر ظرف مدت دو هفته تمام مصاحبه ها را تکمیل کنید. این یکی از معدود مزایایی است که شما نسبت به استخدام‌کنندگان و شرکت‌های مستقر دارید.
  • جالب باش: همانقدر برای شما ارزش قائل هستند که شما برای آنها ارزش قائل هستید. با شناخت بهتر آنها و ادامه فروش، عملکرد اولیه خود را ارتقا دهید.

شما همچنین می خواهید به دو سوال اصلی پاسخ دهید: