منو سایت

چگونه پاداش مشاور استارت آپ خود را به صورت استراتژیک مدیریت کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

بهترین بنیانگذاران اغلب موفقیت خود را مدیون وجود مرشدان و مشاوران عمیقی می دانند، اما بنیانگذاران چگونه این بخش های کلیدی شبکه خود را جبران می کنند؟

می‌بینم که از هزاران بنیان‌گذار خواسته می‌شود تا با پول سنگین غرامت را به اعضای شورا بپردازند، و بلافاصله از شنیدن اینکه آنها با مهربانی با این کار موافقت کردند، شوکه شدم. غرامت برای یک مشاور چیزی است که بنیانگذاران آن را بسیار دشوار می دانند و اغلب از من دو سنت می خواهند.

در مورد غرامت پولی، پاسخ اولیه من به موسسان این است که پول استارت آپ ها باید برای خدماتی مانند حقوقی، حسابداری، بازاریابی و سایر برون سپاری ها رزرو شود. با این حال، وقتی صحبت از حمایت و مشاوره بهتر به میان می‌آید، افرادی که به بنیان‌گذاران کمک می‌کنند نیاز به همسویی دقیق‌تری از مشوق‌ها در قالب غرامت مبتنی بر سهام دارند.

مازاد سرمایه در استارت‌آپ‌های دارای ریسک نیز خدمات مربیگری زیادی را در این منطقه جذب کرده است که بسیاری از آنها عالی هستند. با این حال، چندین عملیات وجود دارد که به دنبال افشای رشد استارت آپ های فناوری هستند. این مربیان اغلب به عنوان مشاور مدیران عامل هستند و علاوه بر گزینه های سهامداری شرکت، به غرامت یا پول قابل توجهی نیاز دارند.

برای مشاوران خوبی که واقعاً می‌خواهند دست خود را کثیف کنند و به مؤسسان کمک کنند تا موفق شوند، یک بسته مبتنی بر نتایج سودآور بسیار منطقی است.

برای ایجاد حس برابری بهتر، به بنیانگذاران توصیه می‌کنم که شرایط خاصی را معرفی کنند که طرفین برای باز کردن ارزش این سرمایه باید رعایت کنند. به عنوان مثال، بنیانگذاران ممکن است یک ساختار اکتساب را معرفی کنند که مشاوران را ملزم می کند تا شاخص های خاصی را در طول زمان برآورده کنند تا ارزش غرامت خود را باز کنند – گاهی اوقات برای چندین سال.

یک مثال خوب می تواند یک مشاور مشارکت باشد: اهدافی را در مورد تعداد مشارکت در شبکه خود تعیین کنید. اگر مشاور این اهداف را برآورده کند، واجد شرایط دریافت غرامت است. در غیر این صورت، بنیانگذار می تواند از توسعه این سهام محافظت شود. باز هم، این مربیان، مشاوران، مربیان یا هر عنوانی که می خواهند داشته باشند، نباید به صورت نقدی جبران شود. این به این دلیل نیست که پول مهمتر از حقوق صاحبان سهام است، بلکه به این دلیل است که ارتباط با نتایج پس از اعطای آن بسیار دشوارتر است.

در یکی از تاثیرگذارترین نمونه‌هایی که یک فرد خارجی از بنیان‌گذارانی که دیده‌ام استفاده می‌کند، یک مشاور پیشنهاد استخدام استعدادها برای یک استارت‌آپ را داد. او ادعا کرد که با کاهش 50 درصدی پول در مقایسه با نرخ های معمول خود، به این بنیانگذاران پیشنهاد داد و شرکت او برای جبران مابه التفاوت، سهام را پرداخت کرد.