منو سایت

چگونه Zenly کارت‌های اجتماعی را دوباره جذاب کرد – و چه چیزی در آینده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
چگونه Zenly کارت‌های اجتماعی را دوباره جذاب کرد - و چه چیزی در آینده است

Zenly همیشه شبیه یک برنامه اجتماعی کوچک است که می تواند به برنامه بزرگ بعدی تبدیل شود. اما معلوم می شود که Zenly بی سر و صدا در حال تبدیل شدن به یک غول اجتماعی بدون توجه زیادی است – حداقل تاکنون.

این اپلیکیشن که در ابتدا در پاریس طراحی شده بود، در سال 2017 توسط اسنپ خریداری شد. اما این خرید تنها آغاز داستان دیوانه وار رشد Zenly بود. طبق اطلاعات داخلی این شرکت، این اپلیکیشن تاکنون به 35 میلیون کاربر فعال در ماه رسیده است.

امروز، تیم Zenly بزرگترین طراحی مجدد خود را تا به امروز منتشر می کند. از آنجایی که آپدیت در اپ استور و پلی استور توزیع می شود، آنتوان مارتین، بنیانگذار و مدیرعامل Zenly از این مرحله برای ترک شرکت در تنها چند هفته استفاده کرد.

قبل از اینکه همه اینها را باز کنم، بیایید نگاهی به ظاهر اصلی Zenly داشته باشیم. من برای اولین بار Zenly را در سال 2016 مشاهده کردم. وقتی برنامه را باز کردید، نقشه ای به شما نشان داده شد که مکان شما و موقعیت دوستانتان را نشان می دهد.

“این یک برنامه پیام رسان دیگری نیست. این یک شبکه اجتماعی نیست. این یک ابزار مفید نیست. این چیزی است که بین همه این مناطق قرار دارد. و من برنامه را باز می کنم، “آن موقع نوشتم.

این دیدگاه تغییر چندانی نکرده است. Zenly همچنان می خواهد آخرین اپلیکیشن کارت اجتماعی را بسازد. این یک شرط بندی غیر سنتی است که سالهاست ایجاد شده است. و Zenly کاملاً جدید می تواند موج جدیدی از مصرف کنندگان را به ارمغان بیاورد.

مردم و مکان ها

وقتی به عملکرد نگاه می کنید، زنلی بهتر از همیشه کار می کند. در مارس 2022، طبق data.ai (که قبلا App Annie نام داشت)، Zenly دهمین برنامه اجتماعی پر بارگیری در جهان بود. هنوز ۹ اپلیکیشن جلوتر از Zenly هستند. اما برنامه های اجتماعی محبوب مانند Discord و Twitter به سرعت Zenly رشد نمی کنند.

دلیلی وجود دارد که Zenly اینقدر خوب عمل می کند همین الان. آنتوان مارتین به من گفت: «وقتی قوانین مسدود کردن برداشته شد، وقتی مردم دوباره بیرون آمدند، به Zenly نیاز دارند.

“این هنوز محصولی است که بسیار شخصی، بسیار متنی و بسیار اجتماعی است.” آنتوان مارتین

اما این شرکت نمی خواهد ثابت بماند. من یک هفته است که از برنامه به روز شده استفاده می کنم. طراحی مجدد در ابتدا باعث سردرگمی است، اما مبنایی امیدوارکننده برای آینده است. این شبیه به Zenly نیست، زیرا زبان طراحی کاملاً متفاوت است. برخی از ویژگی های جدید وجود دارد، در حالی که برخی از ویژگی های موجود بهبود یافته اند.

Zenly قدیمی شامل بسیاری از رنگ های رنگین کمان، ایموجی های متحرک و عناصر طراحی بازیگوش بود. هم زیبا و هم سرگرم کننده بود، اما حس تماشای راهروی آب نبات در سوپرمارکت را نیز داشت.

زمانی که اسنپ آن را در سال 2017 خریداری کرد، زنلی چگونه به نظر می رسد:

تصاویری از Zenly در سال 2017

اعتبار تصویر: زنلی

وقتی برنامه بازطراحی شده Zenly را باز می‌کنید، احساس جدی‌تری می‌کنید. صفحه‌های حساب و مکالمه اکنون پس‌زمینه سیاهی دارند. دکمه های اصلی در پایین صفحه مانند تابلوهای نئونی در یک رستوران مدرن به نظر می رسند.

با این ظاهر و احساس جدید، Zenly می‌خواهد در بین مصرف‌کنندگان وسیع‌تری مورد پسند قرار گیرد. آنتوان مارتین خلاصه کرد: “امروز چه چیزی برای دانش آموزان در سراسر جهان جذاب است؟”

به جای فونت های پررنگ و گرد، Zenly اکنون به فونت های نازک و براق متکی است. همچنین بلافاصله متوجه همپوشانی ثابت کارت در سایه های مختلف زرد و نارنجی خواهید شد. مانند بازی های ویدیویی استراتژی، اثر انگشت شما را نشان می دهد – نشان می دهد کجا بوده اید و کجا نبوده اید.

اینجا یک بار دیگر است:

اسکرین شات هایی از Zenly کاملاً جدید

اعتبار تصویر: زنلی

“از پایان سال گذشته، ما در حال کار بر روی طراحی مجدد جهانی کل برنامه هستیم. این بزرگترین طراحی مجددی است که تا به حال برای اهداف مختلف انجام داده ایم. مارتین گفت: ابتدا، ما Zenly را به یک برنامه کارت تبدیل می کنیم.

در حال حاضر سه دکمه در پایین صفحه وجود دارد. عملکرد پیام در جلو و در مرکز است. هنگامی که روی آن ضربه می‌زنید، لیست تماس‌های اخیر از پایین صفحه نمایش اسلاید می‌شود.

در گوشه سمت راست پایین، دکمه به شما امکان می دهد نقشه را در مرکز قرار دهید یا نقاط برجسته اخیر را ببینید. به این ترتیب می توانید ببینید در چند روز گذشته کجا بوده اید، تمرکز خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و موارد دیگر.

مارتین گفت: «این هنوز هم محصولی است که بسیار شخصی، بسیار متنی و بسیار اجتماعی است.

در نهایت، یک نماد ذره بین در گوشه سمت چپ پایین وجود دارد. فقط این دکمه پتانسیل زیادی دارد.

“مهم اضافه شدن صندلی ها است. مارتین گفت: “ما فکر می کنیم می توانیم چیزی بهتر از هر کس دیگری بسازیم.” “Zenly این توانایی منحصر به فرد را برای اجرای مداوم در پس زمینه دارد. ما در حال حذف اصطکاک مرتبط با بازرسی هستیم.»

وی افزود: مکان ها و جابجایی ها بهترین راه برای شخصی تر کردن نقشه هستند.

در صفحه جستجو، می توانید به دنبال یک دوست بگردید تا ببینید او چه کار می کند. وقتی روی یک نمایه ضربه می‌زنید، می‌بینید که آن‌ها کجا هستند، چه مدت در اینجا بوده‌اند و با چه کسانی هستند. همچنین می توانید نکات برجسته اخیر را ببینید، مکالمه ای را شروع کنید و روی دکمه What’s Up ضربه بزنید.

این ویژگی مدتی است که وجود داشته و بسیار محبوب شده است. او درخواستی را برای یکی از دوستانش ارسال می کند و از او می خواهد آنچه را که در حال حاضر اتفاق می افتد بنویسد و به اشتراک بگذارد.

از صفحه جستجو، اکنون می توانید مکان هایی مانند بارها و رستوران ها را جستجو کنید. جستجو به خودی خود بسیار عالی است، زیرا با هر زدن کلید جدید، فهرست در کسری از ثانیه تازه می شود.

هر کارت مکان دارای اطلاعات اولیه مانند آدرس و شماره تلفن است. اما Zenly همچنین اطلاعات متنی را اضافه می کند تا نکاتی را در مورد آن مکان خاص به شما ارائه دهد. به عنوان مثال، می‌توانید ببینید که آیا اینجا مکانی راحت برای یک خدمه بزرگ است، آیا بهترین دوستان مایل به حضور در آنجا هستند یا اینکه بازدیدکنندگان وفادار زیادی وجود دارد.

قفل دنیای من را باز کن

با به‌روزرسانی امروز، Zenly می‌خواهد به‌صورت غیرفعال گرافیکی را در سایت بسازد. کاربران مجبور نیستند وقتی به نوار مورد علاقه خود می روند، برنامه را باز کرده و ثبت نام کنند. در عوض، شرکت می خواهد از عادات شما بیاموزد و بر این اطلاعات به شما و دوستانتان تاکید دارد.

در هر صفحه نمایه یک بخش جدید به نام دنیای من وجود دارد. می توانید آن را لمس کنید تا بهترین شهر و بهترین مکان برای کسی را ببینید. همچنین می‌توانید مکان‌های اخیر را ببینید تا ایده بهتری از سبک زندگی آن‌ها پیدا کنید.

اما می توانید از این ویژگی برای پیمایش نقشه و مرور مکان ها نیز استفاده کنید. این یک راه خوب برای کشف مکان های جدید یا بازدید مجدد از مکان های مورد علاقه قدیمی است.

My World به دلایل حفظ حریم خصوصی به طور پیش فرض قفل شده است. پس از نصب به روز رسانی، کاربران می توانند انتخاب کنند که این ویژگی در حساب کاربری فعال شود، به این معنی که شما برخی از اطلاعات را به صورت عمومی به اشتراک خواهید گذاشت. به عنوان مثال، هر مکان دارای رتبه بندی افرادی است که اغلب به آنجا می روند.

جالب اینجاست که Zenly در حال ایجاد یک رویداد توزیع جهانی حول این ویژگی است. وقتی انتخاب می‌کنید در دنیای من شرکت کنید، قفل کارت شما بلافاصله باز نمی‌شود، زیرا Zenly می‌خواهد کارت را با برخی از مکان‌های مورد علاقه‌تان پر کند.

در عوض، افرادی که این ویژگی را امروز فعال می کنند، شمارش معکوس دریافت خواهند کرد. سه روز بعد، شما قادر خواهید بود دنیای خود را کشف کنید و به افراد دیگر اجازه دهید دنیای شما را کشف کنند. این ویژگی در حال حاضر کمی ناامید کننده است زیرا کاربران بتا زیادی وجود ندارد. من نمی توانم صبر کنم تا داده های میلیون ها کاربر این شرکت را ببینم.

100 میلیون

وقتی نسخه بتای Zenly را روی گوشی خود نصب کردم، مجبور شدم “100 میلیون” را تایپ کنم تا قفل آن باز شود. در Zenly، همه چیز منطقی است. و این رقم سنگ بنای شرکت برای کاربران فعال ماهانه است.

Zenly زمانی که اسنپ آن را خریداری کرد، یک اپلیکیشن کاملا متفاوت بود. این شرکت تنها 120000 کاربر فعال در روز داشت. مارتین گفت: “Zenly در حال حاضر بزرگترین برنامه اجتماعی اروپایی تا به امروز است.”

ما پنج سال پیش به اسنپ پیوستیم و یازده سال پیش کار روی Zenly را شروع کردیم. آنتوان مارتین

با این حال، اگر در ایالات متحده زندگی می کنید، احتمالاً نام Zenly را نشنیده اید. مارتین گفت: «ما امروز در ایالات متحده واقعا کوچک هستیم، اما از زمانی که به اسنپ پیوستیم هرگز سعی نکرده ایم در آنجا رشد کنیم.

این برنامه به ویژه در ژاپن، آسیای جنوب شرقی و اروپای شرقی محبوب است. همچنین افراد زیادی در برزیل و هند ثبت نام می کنند. واضح است که هنوز پتانسیل های دست نخورده زیادی وجود دارد. اما این کار آنتوان مارتین نخواهد بود.

«ما پنج سال پیش به اسنپ پیوستیم و یازده سال پیش کار روی Zenly را شروع کردیم. من می خواهم ادامه دهم. مارتین گفت و من این فرصت را نداشته ام که مرخصی پدری طولانی بگیرم.

او به من نگفت که قصد دارد در آینده چه کاری انجام دهد. ابتدا چند ماه مرخصی خواهد گرفت. سپس می تواند یک شرکت جدید راه اندازی کند.

در آینده، مدیر عامل اسنپ، ایوان اشپیگل، مدیریت Zenly (علاوه بر بقیه اسنپ) را بر عهده خواهد گرفت. این ممکن است نشان دهنده هم افزایی بین تیم های Zenly و Snap باشد، زیرا تیم Zenly پس از خرید مستقل باقی می ماند.

می‌خواهم از آنتوان برای رهبری زنلی در طول سال‌ها و دوستی‌اش تشکر کنم. ایوان اشپیگل در بیانیه ای گفت: “من از دیدگاه او الهام گرفته ام و برای او بهترین ها را در آینده آرزو می کنم.” ما به حمایت از Zenly و تضمین موفقیت آن ادامه خواهیم داد و من مطمئن هستم که باعث می‌شویم آنتوان به مدیریت محصول و چشم‌انداز Zenly افتخار کند.

در طول ملاقات من با آنتوان مارتین، او مدام تکرار می کرد که زنلی به دور کامل رفته است – “la boucle bouclée استهمانطور که او در فرانسه می گوید. از او پرسیدم چرا این عبارت را مدام به کار می برد.

او گفت: «ما دایره را چرخانده ایم زیرا به چشم انداز اصلی دست یافته ایم.

Zenly ثابت می کند که اشتراک گذاری مکان مرده نیست