منو سایت

کاخ سفید در حال صدور فرمان اجرایی خود در مورد ارزهای دیجیتال است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کاخ سفید در حال صدور فرمان اجرایی خود در مورد ارزهای دیجیتال است

کاخ سفید بایدن روز چهارشنبه از یک فرمان اجرایی جدید در مورد مقررات ارزهای دیجیتال رونمایی کرد. این دستور اساساً استراتژی گسترده ای را برای نحوه برنامه ریزی دولت برای ایجاد تعادل در حمایت از مصرف کننده تعیین می کند و در عین حال تضمین می کند که ایالات متحده همچنان فضایی برای نوآوری در این بخش باشد.

برای کسانی که در بخش کریپتو نگران مداخله تهاجمی دولت هستند، به نظر می‌رسد زبان دستور نشان می‌دهد که کاخ سفید بایدن به اصلاحات کوتاه‌مدت در مقیاس بزرگ علاقه‌ای ندارد و در عوض فقط بر اطمینان از اینکه آژانس‌ها در یک صفحه هستند تمرکز می‌کند. و نظارت بر پیامدهای امنیت ملی صنعت کریپتو.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: «افزایش دارایی های دیجیتال فرصت هایی را برای تقویت رهبری ایالات متحده در سیستم مالی جهانی و مرزهای فناوری ارائه می دهد، اما همچنین پیامدهای مهمی برای حمایت از مصرف کننده، ثبات مالی، امنیت ملی و خطرات آب و هوایی دارد.

بیانیه مطبوعاتی هفت هدف اصلی دستور اجرایی را با جزئیات بیشتر مشخص می کند.

  • از مصرف کنندگان، سرمایه گذاران و مشاغل در ایالات متحده محافظت کنید
  • از ثبات مالی آمریکا و جهان محافظت کنید و ریسک سیستمی را کاهش دهید
  • کاهش خطرات مالی غیرقانونی و امنیت ملی ناشی از استفاده غیرقانونی از دارایی های دیجیتال
  • ارتقای رهبری فناوری ایالات متحده و رقابت اقتصادی برای تقویت رهبری ایالات متحده در سیستم مالی جهانی
  • ترویج دسترسی عادلانه به خدمات مالی ایمن و مقرون به صرفه
  • از پیشرفت فناوری حمایت کنید و از توسعه و استفاده مسئولانه از دارایی های دیجیتال اطمینان حاصل کنید
  • ارز دیجیتال فدرال رزرو ایالات متحده (CBDC) را کاوش کنید

در حالی که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به طور کلی ممکن است آهی بکشند، قانونگذاران همکار مانند الیزابت وارن، که به شدت از فضای کریپتو انتقاد کرده اند، ممکن است کمتر خشنود باشند. در ماه‌های اخیر، وارن این صنعت را مورد انتقاد قرار داده است و بر تأثیر آن بر محیط‌زیست یا ارزهای دیجیتال و خطرات سرمایه‌گذاران مرتبط با مقررات ضعیف ناشران به اصطلاح پایدار سکه و سایر بازیگران در اکوسیستم دی‌فای تمرکز کرده است.

به نظر می رسد که ارتباطات کاخ سفید در مورد اتحادیه اروپا تا حد زیادی از درخواست سکه ها یا پروژه های خاص اجتناب می کند، به جز توجه به نوسانات قیمت بیت کوین. هیچ اشاره ای به عمودی های خاصی مانند DeFi یا NFT نشده است.

نگرانی خاصی برای برخی در صنعت کریپتو این بود که استفاده بالقوه نخبگان ثروتمند روسیه از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها منجر به سرکوب می‌شود، اما یک مقام ارشد ناشناس در گفتگوی پیش‌زمینه با مطبوعات به نظر می‌رسید که این احتمال را کم‌اهمیت جلوه دهد: به روسیه بگویید – به خصوص استفاده از ارز دیجیتال، که ما معتقدیم راه حل مناسبی برای مجموعه تحریم های مالی که بر کل اقتصاد روسیه و به ویژه بانک مرکزی آن اعمال کرده ایم نیست.

تمرکز اصلی این قرارداد، هدف قرار دادن رسمی چندین سازمان دولتی برای شروع مطالعه توسعه ارز دیجیتال با حمایت دولتی – ارز دیجیتال فدرال رزرو ایالات متحده (CBDC) است. یک مقام ارشد کاخ سفید گفت: «این مطالعه، همراه با چارچوبی که برای تعامل و رقابت بین‌المللی ایجاد خواهیم کرد، به ما کمک می‌کند تا نقش حیاتی ایالات متحده را در سیستم مالی جهانی حفظ کنیم.»

کاخ سفید اعلام کرد رئیس جمهور بایدن فرمان اجرایی را امروز امضا خواهد کرد.