کادر فنی هفته سخت دیگری را با تعدیل در چند مرحله پیش رو دارند

کادر فنی هفته سخت دیگری را با تعدیل در چند مرحله پیش رو دارند

متأسفانه، هنوز چیزهایی وجود دارد که از هفته گذشته آمده است. پس از تعدیل‌های فراوان در فناوری در هفته گذشته، این هفته دوز دیگری از تعدیل در شرکت‌های فناوری رخ داد. این تأثیر در صنایع مختلف از آموزش گرفته تا امنیت، و همچنین مراحلی از راه اندازی پس از سری A تا کسب و کار اخیر SPAC’d احساس شده است.

در زیر آخرین شرکت‌هایی را که استعدادهای خود را در پاسخ به بازنشانی که در سرزمین تازه‌کار اتفاق می‌افتد، بیکار کرده‌اند، فهرست کرده‌ایم. به Layoffs.fyi، یک ردیاب که نکات، صفحات گسترده کارکنان آسیب دیده و سایر جزئیات مربوط به اخراج را در یک مکان جمع آوری می کند، تبریک می گوییم.

بخش 4

Section4، یک شرکت آموزشی استارت آپی که توسط یک استاد برجسته نیویورکی راه اندازی شد اسکات گالوویمنابع می گویند، یک چهارم کارکنان خود را کاهش داده است. اخراج‌هایی که هفته گذشته رخ داد، کارکنان را در تمام سطوح ارشد و تیم‌ها تحت تأثیر قرار داد، اما به طور خاص اکثریت تیم محصول را هدف قرار داد. این استارت آپ برای اولین بار در سال 2019 در صحنه ظاهر شد تا کیفیت دوره های مدرسه کسب و کار را به صورت در دسترس تر و کاملا مجازی گسترش دهد.

مدیر عامل گرگ شاو جزئیات اخراج TechCrunch را از طریق ایمیل تأیید کرد و گفت 32 نفر تحت تأثیر قرار گرفتند. مدیر اجرایی از ارائه جزئیات در مورد آنچه به کارمندان پیشنهاد شده است خودداری کرد، اما گفت که بسته غرامت “در بازار یا بهتر است”. شاو اضافه کرد که هیچ توقفی در استخدام وجود ندارد و این شرکت به استخدام افراد در زمینه مهندسی و تجارت ادامه خواهد داد. او اضافه می‌کند که بخشی از تمرکز بر استخدام این است که استارت‌آپ‌ها در خدمات تجاری سریع‌تر از مشتریان فردی حرکت می‌کنند، بنابراین استخدام منعکس‌کننده آن خواهد بود.

کاهش‌ها روشی چشمگیر برای تغییر استراتژی‌ها هستند، اما همچنین نشان می‌دهند که شرکت باید قبل از اینکه بتواند به طور کامل بچرخد، دفاعی بازی کند. همانطور که ماه‌ها گزارش کرده‌ایم، ادتک مصرف‌کننده برای جلوگیری از بی‌ثباتی درآمد (و قراردادهایی برای زمین‌های چسبنده) با فروش کسب‌وکارها معاشقه می‌کند.

استارت آپ edtech اسکات گالووی، Section4، یک چهارم کارکنان خود را اخراج می کند

کاروان

کاروانا، یک خرده فروش خودروهای دست دوم که در سال 2017 عمومی شد، 2500 کارمند خود را به عنوان بخشی از “برنامه های اعلام شده قبلی شرکت برای تطبیق بهتر کارکنان و سطوح هزینه با حجم فروش” اخراج کرد. طبق همین بیانیه، الکس ویلهلم گزارش می‌دهد، این شرکت به اخراج‌شدگان چهار هفته دستمزد به اضافه یک هفته اضافی برای هر سالی که در شرکت بوده‌اند، پیشنهاد می‌کند. این شرکت مدعی است که تیم اجرایی از حقوق باقی مانده سال خود صرف نظر می کند تا در جبران خسارت مشارکت کند.

راه اندازی تحرک و تجارت الکترونیک در روز پنجشنبه پس از رسیدن به پایین ترین سطح در دو سال گذشته افزایش یافت. حدس می‌زنم که واکنش بازار به افرادی که شغل خود را از دست می‌دهند، اینگونه است؟ فشار کوتاه؟

قفل کردن

Latch، یک شرکت SaaS شرکتی که سیستم‌های ورودی بدون کلید را تولید می‌کند، در چند ماه گذشته، از گذراندن یک کار دشوار SPAC تا جدایی از مدیر مالی خود، Garth Mitchell، با مشکل مواجه شده است. خب، به نظر می‌رسد که بی‌ثباتی کسب‌وکار در حال حاضر به کارمندان رسیده است، زیرا طبق یک ایمیل دریافتی از TechCrunch، طبق گزارش‌ها، شرکت دولتی 30 نفر یا 6 درصد از کل کارکنان خود را اخراج می‌کند.

DataRobot

در سال 2019، DataRobot فقط 206 میلیون دلار در دور سری E از Sapphire Ventures، Tiger Global Management و تعدادی شرکت دیگر جمع آوری کرد. سپس، تنها چند هفته پس از ورود COVID-19 به ایالات متحده، شرکت یادگیری ماشینی مستقر در بوستون به دلیل “عدم اطمینان” اخراج شد. به سرعت تا به امروز، DataRobot 7 درصد دیگر از نیروی کار خود را در این هفته اخراج کرده است. با حدود 1000 کارمند، این تعدیل ها حدود 70 نفر تخمین زده می شود. دن رایت، مدیر عامل شرکت اطلاعات، در ایمیلی به کارکنان The Information گفت که اخراج ها پاسخی به تغییر شرایط بازار پس از استخدام شدید در سال گذشته است (روندی که در هفته گذشته شاهد اخراج کارکنان بودیم).

او در ایمیلی گفت: «این سطح از سرمایه‌گذاری دیگر برای کسب‌وکار ما پایدار نیست، به‌ویژه در شرایط تغییرات گسترده‌تر بازار، و سرمایه‌گذاران اکنون توجه بیشتری به کارایی و هزینه دارند».

استخدام متا، توییتر و اوبر در حال انجماد است

اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد… پس از گزارش های تلخ سود سه ماهه اول، برخی از شرکت های بزرگ فناوری با مشکل مواجه شدند.

بیایید با متا، متولد فیس بوک شروع کنیم. مارک زاکربرگ پس از افتتاح اولین فروشگاه معمولی خود در ساخت متاورس مشارکت دارد. او همچنین به تازگی نشان داده است که هدفون های بعدی این شرکت به نام “پروژه کامبریا” که شامل هدفون های واقعیت ترکیبی است، چیست. اما تنها در سه ماهه اول، آزمایشگاه‌های واقعیت متا، تیم واقعیت مجازی و واقعیت افزوده آن، با زیان 2.96 میلیارد دلاری کار می‌کردند و سال گذشته آزمایشگاه‌های واقعیت بیش از 10 میلیارد دلار ضرر کردند. در این میان، رشد کاربران فیس بوک نسبتاً راکد است.

هفته گذشته، Insider گزارش داد که دیوید ونر، مدیر مالی فیس بوک در یادداشتی نوشت که استخدام توسط اکثر تیم های مهندسی تا پایان سال متوقف می شود و دلیل آن “رکود در صنعت” است. سپس، این هفته، رویترز گزارش داد که متا در حال تدارک اخراج کارکنان در Reality Labs است، که این نوید بدی برای … تجارت پر رونق متاورس آن است. بر اساس یک پست ویروسی در لینکدین، برخی از جویندگان کار متا پیشنهادات خود را لغو کرده اند.

مقامات توییتر نیز در انتظار تصاحب ایلان ماسک در آینده با یک لحظه عدم اطمینان روبرو هستند. دیروز، مدیرعامل پاراگ آگراوال – که انتظار می‌رود پس از تسویه خرید ماسک جایگزین شود – از دو مدیر کلیدی درخواست کرد که این شرکت را ترک کنند. این شرکت همچنین در معرض توقف اجاره است که پس از ادغام و ادغام غیر معمول نیست.

«از این هفته، ما اکثر استخدام‌ها و استخدام‌ها را متوقف می‌کنیم، به استثنای نقش‌های مهم تجاری. سخنگوی توییتر به TechCrunch گفت: ما همچنین هزینه های غیر کارگری را کاهش می دهیم تا مطمئن شویم که مسئولیت پذیر و کارآمد هستیم.

و سپس این ما را به Uber می رساند، که اکنون ارزش آن کمتر از اواسط سال 2019 است.

دارا خسروشاهی مدیرعامل این شرکت نوشت: مشخص است که بازار در حال تغییر لرزه‌ای است و باید بر اساس آن واکنش نشان دهیم. وی افزود: ما استخدام را به عنوان یک امتیاز تلقی می کنیم و تصمیم می گیریم چه زمانی و کجا نیرو اضافه کنیم. ما حتی در مورد هزینه ها در همه زمینه ها سخت تر خواهیم بود.”

به عنوان شرکتی که از رانندگان و مسافران می‌خواهد در یک ماشین کنار هم بنشینند، نمی‌توان از همه‌گیری عبور کرد. اما یادداشت خسروشاهی علاقه سرمایه گذاران به محصولاتی مانند Uber Eats را برجسته می کند که آنها را از رقبایی مانند Lyft متمایز می کند. با این حال، تحویل غذا نیز سودآورترین تجارت نیست.

متأسفانه معمولاً این کارگران هستند که در این مواقع باتوم می شوند، چه کادر فنی و چه کارگران قراردادی.

خسروشاهی یادداشت خود را با تلاشی برای خوش بینی (؟) در روزهای پرتلاطم به پایان رساند.

گفت: برو و بگیر!

تعدیل فنی برای شرکت ها اتفاق نمی افتد، بلکه برای مردم اتفاق می افتد

مدیران ارشد توییتر، از جمله مدیران درآمد و محصولات مصرفی، پس از قرارداد ماسک ظاهر می شوند