منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • “کارآفرینان آب و هوا مستحق سرمایه سریع هستند”: Enduring Planet پلت فرم جدید فین تک را راه اندازی کرد

“کارآفرینان آب و هوا مستحق سرمایه سریع هستند”: Enduring Planet پلت فرم جدید فین تک را راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
"کارآفرینان آب و هوا مستحق سرمایه سریع هستند": Enduring Planet پلت فرم جدید فین تک را راه اندازی کرد

Enduring Planet، یک شرکت فین‌تک جدید که به طور انحصاری کارآفرینان آب و هوا را تامین مالی می‌کند، پس از تضمین 5 میلیون دلار بدهی و تامین مالی خود، روی اولین محصول خود کار می‌کند.

هدف این شرکت ارائه سرمایه بدهی سریع به شرکت‌های نوپا و کسب‌وکارهای کوچکی است که بر آب و هوا تمرکز می‌کنند، مانند کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای یا کمک به بشریت برای سازگاری با اثرات فاجعه‌بار سوزاندن سوخت‌های فسیلی. دیمیتری گرشنسون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، دیمیتری گرشنسون به TechCrunch گفت: «وقتی دنیا در آتش است، مهم است که سریع عمل کنید و شش ماه طول نکشید تا قرارداد امضا شود». که معیارهای خاصی را برآورده می کنند.

خارج از دروازه، Enduring Planet به شرکت هایی که بیش از 25000 دلار در ماه درآمد دارند، تأمین مالی مبتنی بر درآمد ارائه می دهد. در ازای آن، شرکت ها باید بخشی از درآمد ماهانه خود (تا 7٪) را به اضافه 3٪ بیشتر از بالا و 1٪ هزینه شروع تا زمان بازپرداخت وام به Enduring Planet انتقال دهند. او تاکنون دو استارت‌آپ را تامین مالی کرده است: New Sun Road که نرم‌افزاری برای شبکه‌های کوچک تجدیدپذیر می‌سازد و Aquaoso، یک شرکت داده‌های ریسک آب و هوا.

بسیاری از گزینه‌های تامین مالی مبتنی بر درآمد در سال‌های اخیر ظاهر شده‌اند، از جمله پیشنهاداتی از Stripe و Uncapped که داده‌های فروش را برای پیش‌بینی درآمد آینده ارائه می‌کنند. Enduring Planet نیز این کار را انجام می دهد و از مدل خود به عنوان جایگزین (یا مکمل) برای کاهش دلارهای پرخطر استفاده می کند.

در دنیای سرمایه گذاری خطرپذیر، بنیانگذاران بخشی از کنترل کسب و کار خود را به سرمایه گذاران خطرپذیر – و علاوه بر شرکای محدود خود که بسیاری از آنها در صنعت سوخت های فسیلی تثبیت شده اند، واگذار می کنند. در مقابل، Enduring Planet سهام یا وثیقه نمی‌گیرد، اما الزامات دیگری نیز وجود دارد، از جمله شرکت‌هایی که حاشیه سود ناخالص قابل توجهی (شمال 35٪) داشته باشند تا بتوانند پرداخت‌های ماهانه را تحمل کنند. این مدل با استارت‌آپ‌هایی با حاشیه‌های ناچیز، مانند استارت‌آپ‌های خودروهای برقی سازگار نیست، اما دارای انعطاف‌پذیری داخلی است: و اضافه می‌کند که Enduring Planet «در حال آزمایش ابزار دومی است که به ما امکان می‌دهد بدون تضعیف کارآفرینان، سرمایه ارائه کنیم». کسانی که واجد شرایط تامین مالی مبتنی بر درآمد نیستند.

افزایش 5 میلیون دلاری Enduring Planet شامل تقریباً 2.4 میلیون دلار سهام قبل از شارژ و 2.6 میلیون دلار بدهی است، دومی اولین وام های خود را قبل از افزایش های آینده تأمین مالی می کند. حامیان عبارتند از Climate Capital، Common Sense Fund، KD Venture Partners، Keiki Capital، Portland Seed Fund و Susquehanna Foundation.