منو سایت

کارآفرینی باشید که با شفافیت رهبری کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کارآفرینی باشید که با شفافیت رهبری کند

به عنوان یک بنیانگذار، با تپه ها و دره های زیادی روبرو خواهید شد که شرکت شما را توسعه می دهند. به همان اندازه که می خواهید اطلاعات مثبتی را به ذینفعان ارائه دهید، صادق بودن در زمانی که نتایج محصول و مالی انتظارات را برآورده نمی کند، به همان اندازه مهم است.

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار فرشته که استارت‌آپ‌های امیدوارکننده را تأمین مالی می‌کند، گاهی اوقات – و خوشبختانه این اتفاق نادر است – رفتار صادقانه‌تری کمتری دارم. نقطه‌ای که «جعل» به دروغ گفتن به سرمایه‌گذاران، مشتریان و خود ترجمه می‌شود، نقطه‌ای است که در آن «خود» و «واقعیت» با هم برخورد می‌کنند – و در برخی موارد خود برنده می‌شود.

یکی از مواردی که به طور گسترده منتشر شده است مربوط به الیزابت هولمز موسس Theranos است که به دلیل سرمایه گذاری در تقلب در شرکت تشخیصی خود محکوم شد. کمتر شناخته شده آدام روگاس است، مدیر عامل شرکت پیشگیری از کلاهبرداری سایبری NS8 که گفته می شود با استفاده از صورت های مالی که میلیون ها دلار درآمد و دارایی های موجود را نشان می دهد، 123 میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است.

این موارد و موارد به همان اندازه تکان دهنده، یک داستان هشدار برای کارآفرینان و سرمایه گذاران هستند: شفافیت یک گزینه نیست. این یک ضرورت است

بنیانگذار شرکتی که من مخفیانه در آن سرمایه گذاری کردم، دو مجموعه کتاب داشت: یکی با داده های مالی تاریخی دقیق و دیگری با ارقامی که بیش از 10 برابر واقعی بودند. فروش محصول و بهره وری کاهش یافته است. تصمیم او ارائه شاخص های مالی متورم به سرمایه گذاران بود.

بنیانگذار شرکتی که من مخفیانه در آن سرمایه گذاری کردم، دو مجموعه کتاب داشت: یکی با داده های مالی تاریخی دقیق و دیگری با ارقامی که بیش از 10 برابر واقعی بودند.

اما سرمایه گذاران همیشه هوشیار هستند و احساس می کنند چیزی اشتباه است. ما به سرعت مجموعه دوم کتاب ها را پس از کندوکاو در داده ها کشف کردیم. این موسس نتوانست سرمایه گذاری اضافی در شرکت خود تضمین کند و خود را با مشکل قانونی مواجه کرد.

البته، شما می خواهید اخبار مثبتی را نشان دهید، اما ارائه چالش ها به همان اندازه مهم است. اگر چالش ها را گزارش نکنید، می توانند به مشکلات بزرگتری تبدیل شوند. هرگز اجازه ندهید فشار سرمایه گذاران اخبار خوب شما را وسوسه کند که حقیقت را اغراق کنید یا شیرین کنید.

خوش بینی و واقعیت

به عنوان یک فلسفه، “جعل تا زمانی که موفق شوید” هرگز بازی حقیقت نبوده است. او پیشنهاد می کند که حتی زمانی که از موفقیت مطمئن نیستید، این نگرش را بپذیرید که موفق خواهید شد.

خوب است که یک دیدگاه خوش بینانه از وضعیت توسعه محصول و عملکرد مالی در آینده پیش بینی کنیم. اما ارائه واقعیت بسیار مهم است، نه واقعیتی که هستید میل هنگام در نظر گرفتن وضعیت فعلی توسعه محصول، مشتریان واقعی و نتایج مالی صحیح بودند.

هدایت شده توسط نفس بالا

یکی از ویژگی‌هایی که به بنیان‌گذاران اجازه می‌دهد ریسک‌های بزرگی را برای ایجاد و کار با چشم‌انداز خود بپذیرند، یعنی اعتماد به نفس و منیت فوق‌العاده، خود ویژگی است که می‌تواند باعث شود برخی از آنها احساس درستی و نادرستی خود را از دست بدهند. آنها با قطب‌نمای اخلاقی خود دچار توهم حرکت رو به جلو می‌شوند.

در موارد شدید، بنیانگذاران خود محور به فریب معتاد می شوند. آنها خود را به عنوان مدیر عامل اسب شاخ بعدی تصور می کنند. آنها جریانی از نادرست را آزاد می کنند که از واقعیت تخیلی آنها حمایت می کند. این افراد در فضایی خارق‌العاده گرفتار شده‌اند، غرق در تکبر. همانطور که با ظهور و انفجار Theranos دیدیم، فریب از کنترل خارج شد تا اینکه بنیانگذار به ناچار در یک دروغ گرفتار شد.

وسوسه با چیپس آبی