منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کارمندان سابق متا 200 میلیون دلار از a16z، تایگر، مولتی کوین جمع آوری کردند تا به رویاهای رمزنگاری فیس بوک تحقق بخشند.

کارمندان سابق متا 200 میلیون دلار از a16z، تایگر، مولتی کوین جمع آوری کردند تا به رویاهای رمزنگاری فیس بوک تحقق بخشند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کارمندان سابق متا 200 میلیون دلار از a16z، تایگر، مولتی کوین جمع آوری کردند تا به رویاهای رمزنگاری فیس بوک تحقق بخشند.

تلاش جسورانه فیس‌بوک برای راه‌اندازی یک شبکه پرداخت ارز دیجیتال در اوایل سال جاری بدون تشریفات اتفاق افتاد، زمانی که Silvergate Capital دارایی‌های فناوری Diem را به مبلغ 182 میلیون دلار خریداری کرد. این معامله نشان داد که چگونه فیس‌بوک، اکنون متا، با چندین مسیر پربرکت نظارتی در پیش رو دارد تا به یک بازیگر مرکزی در اکوسیستم بلاک چین تبدیل شود، تحققی که استعدادهای زیادی از جمله دیوید مارکوس، رئیس رمزارزها را نیز به همراه داشت.

برخی از کارمندان سابق متا در تلاشی برای تحقق بخشیدن به چشم انداز شبکه غیرمتمرکز که برای خدمت به میلیاردها کاربر طراحی شده و برای خدمت به مشتریان شرکت های بزرگ در مراحل اولیه طراحی شده است، شروع به پذیرفتن پوشش منبع باز بلاک چین Diem کرده اند. . بر. یکی از این تلاش‌ها، به نام Aptos – که توسط کارمندان سابق متا که تنها در دسامبر شرکت را ترک کردند، رهبری می‌شد – قبلاً بودجه تک‌شاخ را از Andreessen Horowitz و ده‌ها سرمایه‌گذار برتر وب۳ دیگر تامین کرده است.

ما خالقان، محققین، طراحان و سازندگان اصلی Diem هستیم، زنجیره بلوکی که اولین بار برای خدمت به این هدف ایجاد شد. مو شاک، مدیر عامل آپتوس، ماه گذشته در یک پست وبلاگی نوشت، اگرچه جهان هرگز نتوانسته آنچه را که ما ساخته‌ایم ببیند، کار ما هنوز به پایان نرسیده است.

فیس بوک با فروش دارایی به Silvergate استیبل کوین Diem را کنار می گذارد

این استارت‌آپ به TechCrunch می‌گوید که سرمایه‌گذاری 200 میلیون دلاری «استراتژیک» به رهبری a16z شامل Tiger Global، Katie Haun، Multicoin Capital، 3 Arrows Capital، FTX Ventures و Coinbase Ventures را بسته است. یکی دیگر از سرمایه‌گذاران قابل‌توجه در دور اول، Silvergate Capital است، اگرچه تیم Aptos سوگند یاد می‌کند که هیچ یک از IP Diem‌هایی را که Silvergate در اختیار دارد در حین ساخت زنجیره بلوکی خود مجوز یا استفاده نخواهد کرد.

بنیانگذاران این ارزیابی را فاش نکردند، اما گفتند که “در قلمرو تک شاخ خوب هستند”. (بر اساس یادداشت سرمایه گذار دریافت شده از TechCrunch، ارزش خالص تخمینی دایره 1 میلیارد دلار است، اما زمانی که توکن ها در نظر گرفته شوند، به طور قابل توجهی بیشتر از این است. تیم Aptos از ارائه ارقام دقیق خودداری کرد.)

بلاک چین Aptos به اصطلاح سیستم سطح 1 خواهد بود، به این معنی که برای قرار گرفتن بر روی بلاک چین های موجود مانند اتریوم یا سولانا طراحی نمی شود، بلکه در عوض شبکه غیرمتمرکز خود را می سازد. همراه با اخبار مربوط به تامین مالی این شرکت، Aptos همچنین گفت که به طور رسمی “devnet” خود را راه اندازی کرده است، که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قبل از انتشار عمومی، بلاک چین Aptos را آزمایش کرده و ارتقا دهند، که تیم امیدوار است در سه ماهه سوم رخ دهد.

تیم Aptos گفت تعدادی از شرکت‌ها از جمله Anchorage، Binance، Coinbase، Livepeer، Moonclave، Paxos، Paymagic، Rarible و Streaming Fast، قبلاً متعهد به راه‌اندازی، ارائه بازخورد و مشارکت در کد devnet هستند.

Aptos به دنبال ساخت یک بلاک چین مقیاس‌پذیرتر با تراکنش‌های سریع‌تر و کارمزد کمتری نسبت به شبکه‌های انبوه امروزی است. امید بنیانگذاران این است که بتوانند شبکه ای طراحی کنند که برای مشتریان بزرگی که علاقه مند به پذیرش بلاک چین هستند قابل اعتمادتر و قابل پیش بینی تر باشد.

راه های زیادی برای مقیاس بندی بلاک چین وجود دارد. برای مثال، طرفداران اتریوم و راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری آن، بر استفاده از جمع‌آوری و شاردینگ تکیه می‌کنند، تکنیک‌هایی که زنجیره‌های بلوکی را به قطعات کوچک‌تر می‌شکنند و سپس دوباره آنها را به مقیاس متصل می‌کنند.

اما برخی دیگر از بازیکنان معتقدند رویکرد بهتری برای مقابله با این چالش وجود دارد.

اوری چینگ، مدیر ارشد فناوری Aptos در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: “بلاک چین های فعلی به سادگی به اندازه ریل های مالی موجود قابل اعتماد نیستند، ما شاهد خرابی ها و وقفه هایی بوده ایم که ساعت ها طول می کشد.”

کایل سامانی، شریک مدیریت Multicoin Capital، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که به عنوان یکی از حامیان اولیه چندین بلاک چین از جمله سولانا شناخته می شود، استدلال می کند که رویکرد فوق الذکر تأخیر، پیچیدگی فنی را برای توسعه دهندگان افزایش می دهد، برنامه های زنجیره ای متقاطع را «ذاتا شکننده» و ترکیب می کند. قطع می شود.

«صنعت کریپتو این بحث را به روشی نسبتاً دودویی طرح می‌کند. اما یک تفاوت ظریف وجود دارد. این رویکردها متقابل نیستند. در حالی که بیشتر در صنعت به طور سنتی به نفع تقسیم ایالت به بخش‌های مختلف استدلال می‌کردند، ما به نفع بهینه‌سازی عملکرد با یک قطعه واحد برای بهینه‌سازی UX، DX و به حداکثر رساندن فضای طراحی برای برنامه‌های کریپتو مرکب بحث کرده‌ایم. او در یک پست وبلاگی نوشت، این اعتقاد ما را به سه برابر کردن سولانا در سال‌های 2019 و 2020 و افزایش شدید در سال 2021 رساند.

در حالی که معتقدان به دیم مانند آندریسن هوروویتز ممکن است در اطراف تیمی متحد شوند که تلاش می‌کند لباسی را که فیس‌بوک در تلاش بود با دیم و لیبرا بسازد، بگیرد، دیگران در دنیای رمزنگاری نسبت به تحقق چشم‌اندازی برای web3 که در ابتدا توسط فیس‌بوک طراحی شده بود، تردید بیشتری دارند.

شیخ در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: «برای روشن شدن، ما هیچ رابطه رسمی با فیس بوک و سرمایه گذاری از سوی آنها نداریم.

ما مطمئناً در مورد دیدگاه مشترک دنیای وب 3 هیجان زده هستیم. خوبی خارجی بودن این است که اکنون می توانیم روی همه تمرکز کنیم، لازم نیست فقط روی متا تمرکز کنیم. هدف ما همکاری با برخی از بزرگ‌ترین برندها و شرکت‌های فناوری جهان برای ساختن یک اکوسیستم وب 3 برای توده‌ها است.»

چالش / فرصت دیگر برای Aptos این است که چقدر سریع می تواند توسعه دهندگان را جذب کند. این شرکت امیدوار است با استفاده از Move، یک زبان برنامه نویسی متن باز توسعه یافته توسط Meta، توسعه دهندگان را تا حدی به خود جلب کند. چینگ با اشاره به اینکه این زبان برای فرآیندهای ممیزی و راستی آزمایی دقیق مناسب است، گفت: «Move برای مدیریت ایمن منابع طراحی شده است، تعیین و اندازه‌گیری می‌شود.

دوم، تیم ما پروتکل بیزانسی خوش‌بینانه را برای تحمل خطا با کمترین تأخیر ایجاد کرده است، که ما سال‌ها آزمایش‌ها و ممیزی‌های گسترده‌ای را بر روی آن انجام داده‌ایم. ما در واقع در چهارمین تکرار این پروتکل هستیم و به‌روزرسانی‌هایی را برای پروتکل اعمال کرده‌ایم و مدعی شد که هنگام آزمایش یک شبکه خصوصی در طول سال‌ها، پروتکل ثابت نشده است.

سامانی از Multicoin Capital در بیانیه‌ای به TechCrunch افزود: زبان برنامه‌نویسی Move کاملاً آزمایش شده است و یک محیط عالی برای ایجاد قراردادهای ایمن و در کلاس تولید است که می‌تواند به میلیاردها نفر خدمت کند. ما کاملاً انتظار داریم که Aptos روی زمین قدم بگذارد و بلافاصله به یک رقیب قابل دوام در نبرد برای لایه 1 تبدیل شود.”

برای جذاب‌تر کردن کارها برای توسعه‌دهندگان، Aptos راه‌های مختلفی را برای پشتیبانی از اتریوم و Solidity در شبکه خود در نظر گرفته است.

“من رابطه بسیار نزدیکی با انجمن اتریوم دارم. واضح است که این یک دنیای چند زنجیره ای است: مردم پل هایی ساخته اند، راه حل هایی که یا در مورد مقیاس پذیری تصمیم می گیرند یا می توانند از یک L1 به دیگری برای دنبال کردن بازارهای بزرگتر حرکت کنند. نمونه کارها متا جدید.

“ما می خواهیم بخشی از این اکوسیستم باشیم. ما لزوماً برای رقابت اینجا نیستیم. می خواهیم اضافه کنیم [them] و چالش‌ها – چه چیزی شبیه به رویداد کرم‌چاله‌ای باشد که اتفاق افتاده است – به ما نشان می‌دهد که چیزها باید از همان ابتدا مسئولانه ساخته شوند، “شیخ افزود.

“بازخوردی که از توسعه دهندگان Solidity و Ethereum شنیده ایم این است که آنها با محدودیت هایی روبرو هستند، آنها با چالش هایی روبرو هستند که در آن شما باید ساعت ها را صرف حسابرسی قراردادهای هوشمند خود کنید. امروزه ظرفیت بسیار زیادی وجود دارد که حسابرسان قراردادهای هوشمند دارند. این چیزها همچنان به نقطه درد تبدیل می شوند. آنها به‌جای حمل دارایی‌ها یا عبور از پل‌ها، به دنبال L1های دیگری هستند که به طور طبیعی بر روی آنها بسازند، زیرا این اغلب امنیت را به خطر می‌اندازد.”

فیسبوک ارز دیجیتال لیبرا را معرفی کرد: هر آنچه که باید بدانید