منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کارمندان Better.com وقتی چک های حقوق و دستمزد در برنامه حقوق و دستمزد ظاهر شد، درباره اخراج کارکنان مطلع شدند

کارمندان Better.com وقتی چک های حقوق و دستمزد در برنامه حقوق و دستمزد ظاهر شد، درباره اخراج کارکنان مطلع شدند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کارمندان Better.com وقتی چک های حقوق و دستمزد در برنامه حقوق و دستمزد ظاهر شد، درباره اخراج کارکنان مطلع شدند

بر اساس گزارش‌ها، اخراج‌های گسترده در وام‌دهنده دیجیتال Better.com آغاز شده است، به گفته کارمندان و سایر منابع در شرکت، و کارگران متأثر با دیدن چک اخراج در حساب روز کاری خود – برنامه حقوق و دستمزد شرکت – متوجه می‌شوند.

این اخراج ها قرار بود در 9 مارس توسط شرکت اعلام شود، اما یکی از کارمندان – که از ترس عواقب آن می خواست ناشناس بماند – به TechCrunch گفت که آنها به طور تصادفی فیش های غرامت را خیلی زود منتشر کردند.» گزارش شده است که مدیران Better.com این کاهش ها را برای 8 مارس برنامه ریزی کرده بودند، اما زمانی که اخبار مربوط به تاریخ اصلی به بیرون درز کرد، تاریخ را به 9 مارس منتقل کردند.

ظاهراً وقتی مدیران متوجه اشتباه خود شدند، چک ها را از برخی حساب های روز کاری حذف کردند. به گفته این کارمند، چک های پرداخت بدون ارتباط اضافی از سوی شرکت رسیده است.

منشی به من گفت:

برش های بهتر شروع شده است. انتشار در برنامه روز کاری ما (که یک لیست حقوق و دستمزد است) در ساعت 12 صبح در مناطق زمانی مربوطه نمایش داده می شود. نه ایمیلی، نه تماسی، نه چیزی. با این رفتار زننده ای شد.

این کارمند که مشکوک به اخراج قریب الوقوع است، افزود: «مدیریت کاملاً سکوت کرد و هرگز چیزی در مورد اخراج ها اعتراف نکرد. آنها هنوز نیستند.”

تقریباً 3000 نفر از 8000 کارمند این شرکت اخراج شده اند. TechCrunch شنیده است که 4000 یا نیمی از شرکت تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

ویشال گارگ، مدیر اجرایی، پس از اخراج 900 کارمند در اوایل دسامبر در جلسه Zoom واکنش جدی نشان داده است، به گونه ای که بسیاری آن را سرد و بی احساس می دانند. این ویدئو در سراسر جهان منتشر شد و گارگ نه تنها به دلیل نحوه اطلاع رسانی به کارمندان، بلکه به دلیل آنچه کارمندان آن را به عنوان توهین کلامی توصیف کردند مورد انتقاد قرار گرفت.

به گفته مقامات این شرکت، قرار بود صبح روز 9 مارس ایمیلی به کارکنان اطلاع دهد که “شرایط فعلی بازار” منجر به “اخراج انبوه کارکنان” در Better.com شده است. سپس، اواخر همان صبح، ایمیل‌های مدیران آسیب‌دیده برای «مدیران امن» ارسال می‌شود تا بتوانند مدیریت سایر اعضای تیم را بر عهده بگیرند. سپس کارمندان تحت تأثیر از طریق ایمیل مطلع خواهند شد. اندکی بعد، یک جلسه مشترک برای کسانی که از اخراج فرار کرده بودند برنامه ریزی شد.

هر کسی که اخراج می شود باید ایمیل هایی حاوی دستورالعمل های شخصی با دستورالعمل هایی در مورد نحوه بازگرداندن اموال Better دریافت کند.

ادعا می شود که اکثر کارکنان تحت تاثیر در فروش و عملیات هستند. به ویژه، اکثر تیم های تامین مالی مجدد معاف شده اند. کارمندان به TechCrunch گفتند که فهرستی از نامزدهای بالقوه برای اخراج در هفته‌های اخیر منتشر شده است، اما کارمندان خاص تنها در چند روز گذشته نهایی شده‌اند که عمدتا بر اساس «نیازهای تجاری و عملکرد از نوامبر تا ژانویه» است.

مزایا 60 روز حقوق گزارش شده است.

توهمات مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Garg – که شامل توهین به کارکنان و سرمایه گذاران و همانطور که در بالا ذکر شد، سابقه سوء استفاده کلامی گزارش شده است – احتمالاً در تصمیم اخیر نقش داشته است. همانطور که بازار نرخ بهره به طور چشمگیری تغییر کرد، Better.com مجبور شد به یک تجارت “خریدار” یا کسب و کاری که به مردم با وام های جدید کمک می کند تغییر وضعیت دهد. بدیهی است که ضربه به شهرت او Better.com را برای جذب مشتریان جدید چالش برانگیزتر کرده است.

عوامل کلان اقتصادی نیز بر کسب و کار شرکت تأثیر منفی داشته است. نرخ های بهره بالاتر که منجر به کاهش شدید تقاضا برای تامین مالی مجدد شد، منجر به کاهش اولیه در دسامبر شد. نرخ بهره همچنان در حال افزایش است. افزایش تورم کمکی نمی کند.

این موضوع روز دوشنبه توسط TechCrunch اعلام شد بریدگی ها می آمدند این هفته بعد از اینکه شنیدم آنها هستند در کارها در اواسط فوریه

نحوه رسیدگی به اخراج های اولیه در دسامبر منجر به یک سری رویدادها برای شرکت شد، از جمله استعفا از جانب پاتریک لنیهان، معاون ارتباطات شرکت؛ تانیا گیلوگلی، رئیس روابط عمومی؛ و رئیس بازاریابی، ملانی هان. خروج آنها اولین بار بود خروج اجرایی که در چند ماه آینده اتفاق خواهد افتاد. گارگ سپس قبل از یک ماه مرخصی عذرخواهی کرد.

این شرکت از زمان آغاز به کار خود در سال 2016، کمی بیش از 900 میلیون دلار جمع آوری کرده است که 500 میلیون دلار آن از سوی SoftBank در دور آوریل 2021، که Better.com حدود 6 میلیارد دلار تخمین زده است. درست قبل از اعلام دور اول اخراج کارکنان، کوین رایان، مدیر مالی مالی، در یک ایمیل داخلی در 30 نوامبر 2021 گفت که Better.com تا پایان هفته 1 میلیارد دلار در ترازنامه خود خواهد داشت.

به گفته منابع، Better.com قصد دارد حدود 4000 نفر را در این هفته اخراج کند