منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کاروانا 2.2 میلیارد دلار در مزایده Adesa خریداری می کند تا فروش خودروهای دست دوم را آغاز کند.

کاروانا 2.2 میلیارد دلار در مزایده Adesa خریداری می کند تا فروش خودروهای دست دوم را آغاز کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

کاروانا، بازار آنلاین خودروهای دست دوم، با خرید شرکت حراج کار گلوبال آدسا در ایالات متحده به مبلغ 2.2 میلیارد دلار به صورت نقدی موافقت کرده است، خریدی که با هدف افزودن جریان درآمدی دیگر، و شبکه ای از سایت های فیزیکی که می تواند به تقویت عملیات کمک کند.

اعلام این خرید، که همراه با گزارش درآمد سه ماهه چهارم انجام شد، نشان دهنده تغییر یک تجارت آنلاین پاک به یک فروشنده خودروهای فیزیکی سنتی است.

امروزه مشتریان کاروانا می توانند از اپلیکیشن موبایل یا وب این شرکت برای خرید، خرید و تامین مالی خودروی خود استفاده کنند. این وسایل نقلیه را می توان از یکی از 30 دستگاه خودکار چند طبقه آن تحویل گرفت و یا مستقیماً به منزل مشتری تحویل داد. کاروانا همچنین دارای 15 مرکز بازرسی و تعمیر است که در آن وسایل نقلیه قبل از فروش ارزیابی و تعمیر می شوند. مشتریان همچنین می توانند وسایل نقلیه خود را به کاروانا بفروشند.

درآمد اضافی و ردپای فیزیکی ای که Adesa US ارائه می دهد بسیار اشتها آور به نظر می رسد و فرصتی بیش از حد برای کاروانا است که بتوان آن را نادیده گرفت. و در زمان مناسب می آید.

کاروانا 113016 دستگاه خودرو فروخت و 3.75 میلیارد دلار درآمد در سه ماهه چهارم به دست آورد که 57 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت. اما این رقم به صورت سالانه نشان دهنده کاهش رشد تا پایان سال 2021 است. در سه ماهه سوم، کاروانا فروخت 111949 خرده فروشی با 3.5 میلیارد دلار درآمد.

کاروانا هنوز به سوددهی GAAP نرسیده است. زیان آن در واقع به طور سالانه 182 میلیون دلار در سه ماهه چهارم از 154 میلیون دلار در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. با این حال، مجموع زیان آن در سال به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این شرکت در سال 2021 زیان خالص 287 میلیون دلاری را گزارش کرد که در سال گذشته 462 میلیون دلار بهبود یافته است.

Adesa دارای 56 سایت فیزیکی است که کاروانا همچنین می تواند از آنها برای بازرسی و تعمیر خودروهایی که به صورت آنلاین می فروشد استفاده کند. این شرکت در نامه‌ای به سهامداران اعلام کرد که کاروانا به مدیریت حراج‌های فیزیکی Adesa US ادامه می‌دهد و در عین حال سایت‌هایی را توسعه می‌دهد تا قابلیت‌های استاندارد بازرسی، تعمیر و لجستیک کاروانا را در بر بگیرد.

کاروانا گفت که عملیات بازیابی آدسا در ایالات متحده می تواند به افزایش ظرفیت تولید آن از 2 میلیون دستگاه به بیش از 3 میلیون دستگاه در سال کمک کند.

شبکه 56 سایت، همراه با زیرساخت های موجود کاروانا، 78 درصد از جمعیت ایالات متحده را در فاصله 100 مایلی مراکز بازرسی و تعمیر قرار می دهد.

این شرکت در نامه ای اعلام کرد که کاروانا همچنین فرصتی برای افزایش فرصت های مناقصه خود و شروع یا تعمیق “روابط خود با بازیگران بسیار بزرگ و مهم در صنعت خودروسازی” می بیند.

سپس فرصت‌های درآمدی وجود دارد که عامل مهمی برای شرکتی است که شاهد بازگشت فروش بالای خودروهای دست دوم به دلیل همه‌گیری بود. کسب و کار Adesa ایالات متحده آمریکا بیش از یک میلیون تراکنش را از طریق این سایت ها تسهیل کرد و در سال 2021 بیش از 800 میلیون دلار درآمد داشت.

البته، این پاداش بالقوه با این خطر همراه است که کاروانا شاهد افزایش هزینه های عملیاتی بیش از پتانسیل سود خود باشد.

کاروانا بخشی از 3.275 میلیارد دلاری را که از بانک جی پی مورگان چیس NA و سیتی دریافت کرده بود برای تامین مالی خرید استفاده کرد. او 1 میلیارد دلار باقیمانده را برای بهبود 56 سایت Adesa در ایالات متحده از طریق تامین مالی تعهد شده استفاده خواهد کرد.

تجارت عمده فروشی Adesa USA با نام تجاری موجود خود به فعالیت خود ادامه خواهد داد. جان هامر، رئیس آدسا ایالات متحده، به همراه سایر مدیران ارشد، پس از تکمیل قرارداد به کاروانا نقل مکان خواهند کرد.