کاسبوش را تکان دهید؟ Bosch یک صندوق VC جدید 295 میلیون دلاری دارد

کاسبوش را تکان دهید؟ Bosch یک صندوق VC جدید 295 میلیون دلاری دارد

Bosch Risk به تازگی پنجمین صندوق خود را اعلام کرده است و می گوید به دنبال استارت آپ هایی با “پتانسیل بهبود کیفیت زندگی و حفظ منابع طبیعی” است.

ابزار سرمایه گذاری جدید 295 میلیون دلاری (250 میلیون یورو) سهام صندوق قبلی بوش VC را حدود 53 میلیون دلار افزایش می دهد، اما تمرکز جهانی این شرکت آلمانی بر روی فناوری های عمیق تقریباً یکسان است. برای Bosch VC، این دسته سحابی شامل همه چیز از وسایل نقلیه خودران گرفته تا پلتفرم‌های IoT می‌شود.

مدیر عامل اینگو رامسول به TechCrunch گفت: فناوری آب و هوا نیز در رادار این شرکت است – از جمله انرژی خورشیدی، جذب کربن و سوخت های جایگزین. به طور معمول، Bosch VC از استارت آپ های سری A یا B با سرمایه گذاری تا حدود 27 میلیون دلار به صورت نقدی (25 میلیون یورو) پشتیبانی می کند.

Bosch VC در مقایسه با شرکت مادر آلمانی، یک شرکت 135 ساله، توسط تیم نسبتا کوچکی متشکل از 22 مدیر سرمایه گذاری اداره می شود. به گفته Ramesohl، انتظار می رود این تعداد با راه اندازی آتی دفتر جدید ایالات متحده در بوستون افزایش یابد. رامسول افزود، دفتر ساحل شرقی “بسیار به زودی، معمولاً هفته آینده” وارد بازار می شود. در کنار دفتر Bosch VC در Sunnyvale، کالیفرنیا وجود خواهد داشت.

بوش علاوه بر حمایت از استارت‌آپ‌ها در زمینه فناوری آب و هوا، اخیراً اعلام کرد که از این کار منصرف خواهد شد 3.5 میلیارد دلار برای توسعه فناوری “خنثی از آب و هوا”، از جمله برقی کردن وسایل نقلیه، الکترولیزهای هیدروژنی و پمپ های حرارتی.