منو سایت

کاهش تاخیر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کاهش تاخیر

ما این هفته را با برخی از داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط افراد در Crunchbase شروع می‌کنیم، که بسیار مطابق با آنچه که ما در مورد Actuator گفته‌ایم، همخوانی دارد. چند سال اخیر برای رباتیک واقعا تحول آفرین بوده است. از آغاز همه‌گیری، صحبت‌هایی که من با استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌های مخاطره‌آمیز برای آینده‌ای خودکار داشته‌ام، به امروز منتقل شده است. یک ویروس بسیار قابل انتقال، همراه با یک بحران کارگری مداوم، راهی برای جابجایی کوه ها دارد.

با این حال، نیروهای خارجی خاصی و واقعیت های اجتناب ناپذیری برای سرمایه گذاری وجود دارد. همانطور که الکس و آنا در اواخر ماه گذشته در مقاله‌ای با عنوان «تأخیر در استارت‌آپ بر جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها با هر اندازه و بخش تأثیر می‌گذارد» اشاره کردند (TechCrunch + اشتراک لازم است):

ارزش سهام فناوری در پایان سال 2021 شروع به کاهش کرد، کاهشی که در سال 2022 ادامه یافت و بسیاری از فروشگاه‌های فناوری با تخفیف شدید تا آخرین قله‌های خود معامله کردند. با توجه به اینکه تخمین‌های دیرهنگام قابل مقایسه با شرکت‌های دولتی آسان‌تر است، انتظار می‌رفت که سرمایه‌گذاران در مرحله رشد مدل‌های قیمت‌گذاری خود را متزلزل کنند و شاید ریسک‌پذیری خود را کاهش دهند.

به نظر می رسد این نیروها تا حدودی بر روباتیک تأثیر گذاشته اند – اما با توجه به بادهای دم در چند سال گذشته، این بخش هنوز به خوبی کار می کند. اتوماسیون چیزی است که شرکت‌ها روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند تا برای روزهای تاریک سخت‌تر شوند – خواه مشکلات کارگری، بحران‌های زنجیره تامین، رقابت یا افزایش تقاضا باشد. لحظه حال یادآور این است که چقدر مهم است که برای مشکلات آینده آماده شوید.

کاهش تاخیر

اعتبار تصویر: کرانچ بیس

همه این عوامل توسط آخرین داده های Crunchbase برای این دسته تایید شده است

سال گذشته، بیش از 17 میلیارد دلار به استارت آپ های رباتیک با پشتیبانی VC سرازیر شد که تقریباً سه برابر سرمایه گذاری در سال 2020 است. امسال کمی از این سرعت عقب تر است، اما این بخش تاکنون بیش از 5 میلیارد دلار ورودی به استارت آپ ها داشته است. .

به طور حکایتی، می‌توانم بگویم که این مطابق با چیزی است که ما در سمت خود می‌بینیم: یک جهش بزرگ در سرمایه‌گذاری ناشی از بیماری همه‌گیر، و به دنبال آن یک کاهش جزئی. اما این تأخیر در مقایسه با مشکلات مالی گسترده‌تر پیش روی استارت‌آپ‌ها در حال حاضر چیزی نیست. مثل همیشه، برخی از زیرمجموعه‌ها در رباتیک به میانگین بازمی‌گردند، اما به نظر می‌رسد سهام/عملکرد، ساخت، agtech، دارو و غذا در اینجا موقعیت خوبی دارند.

اجزای کار

اعتبار تصویر: خاکستری-نارنجی

من متوجه هستم که حجم نمونه بسیار کوچک است، اما موج دیگری از فعالیت در این هفته نشان دهنده علاقه ثابت سرمایه گذاران است. اولین مورد از طریق GreyOrange که اخیراً با Walmart Canada شریک شده است به ما می رسد. اگرچه شرکت با حمایت میتریل کپیتال مدیریت و بلک راک به سمت تامین مالی کمتر سنتی در اینجا رفته است. افزایش 110 میلیون دلاری به دنبال شایعاتی است که در سال گذشته منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت مستقر در هند / دنور در حال برنامه ریزی برای عرضه اولیه سهام (که باز هم با توجه به شرایط فعلی بازار، ممکن است عاقلانه ترین حرکت نبوده باشد).

در این رابطه، سماعی کولی مدیرعامل به من می گوید:

به نظر می رسد موفقیت برای ما مانند حل چالش های عملکردی بزرگ برای هر چه بیشتر مشتریان ممکن در سراسر جهان است. ما کاملاً روی این موضوع متمرکز شده‌ایم که چگونه می‌توانیم تقاضای رو به رشد مشتریان خود را با بیشترین سرعت و کارآمدی ممکن برآورده کنیم. IPO مطمئناً یک گزینه مناسب برای این اتفاق در آینده است.

بنیانگذاران Flexxbotics

اعتبار تصویر: بنیانگذاران Flexxbotics

Haje جدیدترین Flexxbotics مستقر در بوستون را دارد که برای تولید سلول‌های فعال در فضای ابری کار می‌کند. این شرکت 2.9 میلیون دلار در راه حل های نرم افزاری سری A برای اتصال ربات ها به سایر ابزارهای تولیدی جمع آوری کرد.

تایلر بوچارد، مدیرعامل این شرکت به TechCrunch گفت: «Flexxbotics بر مأموریت خود برای کمک به شرکت‌های تولیدی منفرد برای تکمیل تحول دیجیتال متمرکز است. بوچارد می‌گوید: «این شرکت‌ها با چالش اتصال ERP، MES و دیگر سیستم‌های تجاری مدرن با تجهیزات تولید قدیمی در کارخانه دست و پنجه نرم کرده‌اند. چشم انداز ما تغییر این موضوع با ارائه یک جعبه ابزار کلید در دست برای اتصال یکپارچه ربات ها، ماشین های CNC، PLC ها و سایر صنایع به یکدیگر از طریق یک شبکه ارتباطی کارگاهی است.

چند خبر جالب از DeepMind نیز در این هفته. این شرکت که متعلق به آلفابت است، Gato را معرفی کرد، یک سیستم هوش مصنوعی همه منظوره که جهش های بسیار شگفت انگیزی داشت. این سیستم قادر به انجام طیف گسترده ای از وظایف مختلف، از شرح تصاویر گرفته تا چیدمان بلوک ها با بازوهای روباتیک است.

اسکات رید، یکی از نویسندگان این مقاله به TechCrunch گفت: “بیشتر سیستم های مدرن هوش مصنوعی در یک زمان بر روی یک وظیفه یا دامنه محدود کار می کنند.” «اهمیت این شغل اساساً یک عامل با یک است [model] می تواند صدها کار بسیار متفاوت را انجام دهد، از جمله کنترل یک ربات واقعی و ایجاد زیرنویس و چت.

به یک ربات با نام تجاری uber eats خدمت کنید

Serve Robotics با Uber Eats در یک پروژه آزمایشی برای تحویل خودکار در لس آنجلس شریک شده است. اعتبار تصویر: اوبر

Uber Eats این هفته یک جفت قرارداد آزمایشی آخرین مایل در منطقه لس آنجلس را اعلام کرد. شرکا، شرکت رانندگی خودکار Motional و Serve Robotics، شعبه ای از Uber هستند که ربات های تحویل پیاده رو تولید می کنند.

یکی از سخنگویان Uber Eats به TechCrunch گفت: «وقتی شروع به ادغام پلتفرم خود با شرکت‌های AV کنیم، می‌توانیم از هر دو خلبان یاد بگیریم که مشتریان واقعاً چه چیزی می‌خواهند، خرده‌فروشان واقعاً چه چیزی می‌خواهند، و چه فایده ای برای تحویل دارد. “امید این است که آنها موفق باشند و ما در ماه های آینده یاد بگیریم و سپس متوجه خواهیم شد که چگونه مقیاس کنیم.”

شرکت‌ها با تعداد معینی از خرده‌فروش‌ها شروع به کار خواهند کرد، با Serve که با سفرهای کوتاه‌تر به غرب هالیوود سروکار دارد، و Motional که به سانتا مونیکا سفر می‌کند، گرسنه و توخالی برای همه چیزهایی که گرفته‌اید.

برخی از اظهارات سرمایه گذاران در این هفته در مورد فضای ساخت و ساز و نقشی که رباتیک و اتوماسیون در شکل دادن به صنعت در آینده ایفا خواهند کرد. در اینجا مدیر عامل PSP Growth Momei Qu است:

در درازمدت (پنج تا ده سال) نوآوری‌های متحول کننده بازی در مورد مواد جدید، تکنیک‌های اتوماسیون و روباتیک وجود خواهد داشت که می‌تواند اساساً نحوه ساخت اشیاء را تغییر دهد و محیطی بهتر و ایمن‌تر را برای کسانی که در این صنعت هستند ایجاد کند. همچنین به کمبود نیروی کار کمک خواهد کرد. من اغلب از پنجره در کارگاه های ساختمانی نگاه می کنم و فکر می کنم، “مردم نباید این کار را انجام دهند.”

کاهش تاخیر

اعتبار تصویر: AMD

هفته گذشته، نحوه ورود کوالکام به فضای توسعه رباتیک را با شرکت هایی مانند Nvidia بحث کردیم. اکنون نوبت AMD است که کیت استارت جدید Kria KR260 Robotics را معرفی کند. مدیر ارشد Chetan Hona می‌گوید: «روباتیک اکنون می‌تواند در محیط توسعه پلتفرم استاندارد خود که تمام رابط‌ها و قابلیت‌های لازم برای شروع و اجرا در کمتر از یک ساعت را دارد، کار کند. کیت استارت KR260 یک پلت فرم ایده آل برای سرعت بخشیدن به نوآوری روباتیک و ارائه آسان ایده های تولید به مقیاس است.

این سیستم اکنون با قیمت 349 دلار در دسترس است.

کاهش تاخیر

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

برای اطلاعات بیشتر در مورد فراز و نشیب های سرمایه گذاری روباتیک، در Actuator مشترک شوید.