منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کاپیتان Fresh از هند تخمین خود را در سه ماه بیش از دو برابر کرد و به 500 میلیون دلار رساند

کاپیتان Fresh از هند تخمین خود را در سه ماه بیش از دو برابر کرد و به 500 میلیون دلار رساند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کاپیتان Fresh از هند تخمین خود را در سه ماه بیش از دو برابر کرد و به 500 میلیون دلار رساند

Captain Fresh، یک پلتفرم خرده‌فروشی پروتئین حیوانی، تخمین خود را در عرض سه ماه به 500 میلیون دلار افزایش داده است زیرا استارت‌آپ هندی جایگاه خود را در بازار محلی عمیق‌تر کرده و شروع به گسترش در خارج از کشور کرده است.

اوتام گودا، بنیانگذار و مدیر عامل Captain Fresh در مصاحبه ای به TechCrunch گفت که حامیان موجود Prosus Ventures و Tiger Global استارت آپ 50 میلیون دلاری سری C را مدیریت کردند. سرمایه گذاران موجود از جمله Accel نیز در دور جدید شرکت کردند.

بازار غذاهای دریایی تجارت به تجارت که تاکنون بیش از 100 میلیون دلار جمع آوری کرده و در دور سری B خود که در ماه دسامبر رونمایی شد حدود 200 میلیون دلار ارزش گذاری شده است، در حال مذاکره برای افزودن 10 میلیون دلار دیگر به محصولات جدید است. یک نفر آشنا به این موضوع گفت. گودا از اظهار نظر در مورد تمدید دور سری C و ارزیابی استارت آپ خودداری کرد.

گودا، یک بانکدار سرمایه‌گذاری سابق، قبلاً سال‌ها به دنبال صنعت غذاهای دریایی بوده است. او در زمانی که در حال تحقیق برای عرضه عمومی بود به یکی از بزرگترین صادرکنندگان در این بخش کمک کرد. اگرچه این طرح تغییر کرد، اما به گودا کمک کرد تا نکات بازار را یاد بگیرد.

او گفت: «این یک بخش بسیار بزرگ است، اما همچنین یک بخش بسیار نامرتب است. من دیدگاه خوبی در مورد اینکه هند و همچنین بازارهای توسعه یافته چگونه به این مقوله نگاه می کنند به دست آوردم و این فرصت را داشتم که زمان زیادی را در زمینه تولید و خرید بگذرانم.

Captain Fresh که در سال 2019 تأسیس شد، از رویکردی متفاوت برای خدمت به کشاورزان و مشتریان استفاده می کند. هر بازیگر دیگری در این صنعت در تلاش است تا این موضوع را از دیدگاه برند یا از دیدگاه مشتری نهایی حل کند. ما معتقدیم مشکل اصلی در سازماندهی تحویل است. “این یک تجارت کالا است، اما صنعتی بدون عرضه.”

به نظر می رسد این شرط بندی نتیجه می دهد. او گفت که Captain Fresh امروز به کشاورزان و ماهیگیران کمک می کند تا روزانه نزدیک به 100 تن ماهی تازه و بیش از 32 نوع دیگر از غذاهای دریایی را بفروشند. این استارت آپ که بیش از 50 مرکز جمع آوری راه اندازی کرده است، به کشاورزان کمک می کند تا به بیش از 2500 کسب و کار در تقریباً هر ایالت ساحلی هند بفروشند.

امروزه، Captain Fresh در ایالات متحده، اسپانیا و خاورمیانه نیز فعالیت می کند و تجارت بین المللی که کمتر از سه ماه پیش آغاز شده است، اکنون 20 درصد از کل تجارت را تشکیل می دهد. اکثر برندهای بزرگ – از جمله برخی از خدمات تجارت الکترونیک و خرده فروشان آفلاین – در هند به مشتریان Captain Fresh تبدیل شده اند.

بازار پروتئین حیوانی بسیار پراکنده است. از لحاظ تاریخی، کشاورزان ماهی و سایر غذاهای دریایی را از طریق حراج خریداری کرده و محصولات خود را به بازارهای مرطوب آورده اند. اما این رویکرد مملو از ناکارآمدی است. از یک سو، اگر عرضه به موقع به بازارهای مرطوب نرسد، چندین بازیگر ابزاری برای تضمین تولید ندارند.

“ما قابلیت اطمینان را به ارمغان می آوریم، که معنای آن همین است [businesses] آنها می توانند با ما سفارش دهند، ما سفارش آنها را تایید می کنیم و روز بعد محصول را ساعت 6 صبح تحویل می دهیم. به این ترتیب، آنها می توانند به جای نگرانی در مورد سفارشات و چیزهای دیگر، کل پهنای باند خود را صرف بازاریابی و فروش محصول کنند.

ما در مورد کیفیت نیز تصمیم می گیریم. به عنوان مثال، در زنجیره تامین ما کیفیت را با تعداد لمس هایی که ماهی انجام داده است اندازه گیری می کنیم. هرچه تعداد لمس بیشتر باشد، کیفیت بدتر خواهد بود. وی گفت: از لحظه صید ماهی تا محل فروش در کمتر از 5 یا 4 بار موفق شدیم به نقاط تماس برسیم در حالی که در زنجیره تامین سنتی بیش از 25 تا 30 لمس مشاهده شده است.

رویکرد کاپیتان Fresh به او اجازه داد تا مدت زمان ماندگاری ماهی و سایر غذاهای دریایی را یک روز و نیم افزایش دهد. او گفت: «در رده‌ای که موجودی انبار سه روز ماندگاری دارد، یک روز و نیم مانع مهمی برای هر کسی است که به ما متصل است، زیرا پنجره‌ای که آنها برای فروش دارند تا 40 درصد افزایش می‌یابد.

این استارت آپ فرصت های مشابهی را در بازارهای بین المللی می بیند که در آن زنجیره تامین با چالش های مشابهی مواجه است. گودا که به زوم در ایالات متحده پیوسته است، گفت: «اکنون می‌توانم بگویم که خرده‌فروشی گوشت ایالات متحده چندان توسعه‌یافته نیست و ما کارهای زیادی برای افزودن ارزش حتی به بازارهای توسعه‌یافته داریم.

کاپیتان Fresh قصد دارد بودجه جدیدی را برای گسترش در چندین منطقه جغرافیایی دیگر، از جمله برخی در جنوب شرقی آسیا و آفریقا، مستقر کند. او گفت که او همچنین شاهد رشد غیر آلی از طریق خرید است.

این استارتاپ همچنین در حال آزمایش مدل بازاریابی اجتماعی برای کمک به کشاورزان برای فروش بیشتر است. Captain Fresh در برنامه امروز خود توصیه و محتوایی را به این کشاورزان ارائه می دهد. و “اگر ماهیگیر هستید، می توانید داده های موجودی خود را در پلتفرم ما آپلود کنید و ما آن را در زمان واقعی می فروشیم. سپس اجرای ما کار را به دست می گیرد.

او گفت که ایده تجارت اجتماعی کمک به ماهیگیران برای بازتولید موثرتر تجربه آفلاین پلت فرم دیجیتال است.

آشوتوش شارما، مدیر سرمایه گذاری در Prosus Ventures در هند گفت: “در سمت عرضه، از بازار غذاهای دریایی، Captain Fresh اکنون وارد صنعت بزرگتر پروتئین حیوانی می شود.”

از نظر تقاضا، آنها با افزودن بازارهای صادراتی جدید تمرکز خود را گسترش داده اند. همه اینها از همان زیرساخت های تکنولوژیکی اساسی امکان پذیر است که بر پتانسیل پلت فرم تأکید می کند. کاپیتان تازه به عملکرد بسیار خوب و با سرعتی سریع ادامه می دهد. ما مشتاقانه منتظر حمایت از ماموریت و شریک در رشد آنها هستیم.»