منو سایت

کت و شلوار جنگی راه راه و چهارخانه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کت و شلوار جنگی راه راه و چهارخانه

آخرین اخبار در مورد محصولات Stripe و Plaid نشان می‌دهد که این دو شرکت خصوصی برای یکدیگر می‌جنگند، زیرا بازار فناوری‌های مالی B2B بالغ می‌شود، گسترش می‌یابد و بازیکنان فردی به طور فزاینده همپوشانی دارند.

ممکن است احمقانه به نظر برسد که Stripe، که بیشتر به خاطر فناوری پرداختش شناخته می شود، و Plaid، که بیشتر به خاطر API خود معروف است، که حساب های بانکی مشتریان را به خدمات شخص ثالث مرتبط می کند، با هم رقابت می کنند. اینطور نیست.

نقل قول “همه نرم افزارها از نظر مالی طعم مرغ می دهند” هم خنده دار است و هم درست. این تا حد زیادی برای شرکت‌های فین‌تک صادق است، اما به دلیلی منحصر به فرد در فضا: استارت‌آپ‌های فین‌تک، تک‌شاخ‌ها و حتی شرکت‌های عمومی تمایل دارند قابلیت‌های خود را در طول زمان گسترش دهند و شایستگی‌های بیشتری را اضافه کنند.

هر دو استارت آپ B2B و B2C انگیزه های مشابهی دارند. جذب مشتری (تبلیغات، نصب و راه اندازی و غیره) پرهزینه و رقابتی است، بنابراین هنگامی که فین تک کاربر یا مشتری را جذب کرد، بهترین کار این است که بیشترین ارزش را از آنها بگیرید. به همین دلیل است که شرکت‌هایی مانند Plaid و Stripe برای پاسخگویی به نیازهای بیشتر و بیشتر مشتریان خود، می‌سازند و خرید می‌کنند – تا زمانی که خودشان را در آستانه یکدیگر بیابند.

بعد از انجام آنها چه اتفاقی می افتد؟ ما هنوز برای پیدا کردن.

مبارزات اخیر از جنگ بزرگ فین تک

در ژانویه 2022، Plaid اعلام کرد که Cognito را خریداری می کند، راه حلی که TechCrunch نوشت که بخشی از یک حرکت “فراتر از اتصال ساده حساب ها” است. در اصل، Cognito ابزارهای دانش مشتری (KYC) و ابزارهای ضد کلاهبرداری خود را به لیست ویژگی های Plaid اضافه کرده است. به این ترتیب او می تواند به مشتریان خود بسیار بیشتر از پیوند دادن حساب ها ارائه دهد.

در سال 2021، Plaid شرکتی به نام Flannel را خریداری کرد که بر پرداخت تمرکز دارد. با پیوندهای حساب، ابزارهای امنیتی و فناوری های پرداخت، Plaid در حال ساخت و خرید راه خود به سمت یک بازار هدف مشترک بالقوه بزرگتر بود – بازاری که قبلاً توسط سایر شرکت های فین تک خصوصی مورد حمله قرار گرفته است.

بدیهی است که Stripe دامنه عملکردهای خود را به دور از قدرت اصلی خود گسترش داده است. این شرکت خدمات زیادی دارد که منوهای موجود در سایت آن بیشتر به یک کاتالوگ تبدیل می شود تا یک ابزار سازمانی. سپس دیدن این شرکت که چیز جدیدی را در اینجا منتشر می کند غیر معمول نیست.

اما در اوایل ماه مه، زمانی که Stripe Financial Connections را اعلام کرد، سرویسی که به گفته TechCrunch به مشتریانش امکان می‌دهد مستقیماً به حساب‌های بانکی مشتریان خود متصل شوند تا به داده‌های مالی برای سرعت بخشیدن یا اجرای انواع خاصی از تراکنش‌ها دسترسی داشته باشند.

اعلام محصول، Stripe با تجارت اصلی Plaid در تضاد بود، حتی اگر بازی جوانمردانه بود – شرکت دوم قبلاً به بازار گفته بود که پرداخت‌ها از طریق معامله Flannel در سال 2021 در ذهنش بوده است.

با این حال، Plaid ظاهراً با آنچه که رهبران آن به عنوان ابزاری شرور برای کسب اطلاعات و عدم شفافیت از سوی Stripe با توجه به شراکت و تاریخچه آنها اشاره کردند، استثنا قائل شد.

پس از اینکه این دو شرکت در توییتر با یکدیگر درگیر شدند، مشخص شد که دستکش‌ها، تا جایی که در دنیای API ممکن است، حذف شده‌اند.