منو سایت

کدام یک هزینه بیشتری دارد: تک شاخ ها یا بزرگترین شرکت های فناوری آمریکا؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

داده های جدید جمع آوری شده توسط Crunchbase News نشان می دهد که ارزش تک شاخ های جهانی از 4 تریلیون دلار فراتر رفته است. مرحله نهایی ارزیابی نه تنها به دلیل مقیاس بلکه به دلیل اندازه نسبی آن قابل توجه است.

در مقایسه با چی؟ ارزش شرکت های بزرگ فناوری در غرب، یعنی پنج بزرگ ایالات متحده. آنها زمانی با نام های گوگل، مایکروسافت، اپل، آمازون و فیس بوک شناخته می شدند. امروزه این گروه با نام‌های آلفابت، مایکروسافت، اپل، آمازون و متا شناخته می‌شود و دو شرکت جوان از این گروه پنج‌گانه در سال‌های اخیر تغییر نام داده‌اند.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


از برندسازی شرکتی که بگذریم، در اوایل سال 2017، ارزش این پنج شرکت به 3 تریلیون دلار رسید. در آن زمان تکان دهنده بود که کمتر از نیم دوجین شرکت می توانستند تا این اندازه هزینه کنند. یک سال بعد، در اواسط سال 2018، گروه مرز 4 تریلیون دلار را شکست.

اما همانطور که می توانید تصور کنید سال 2018 اوج نبود. این پنج شرکت در واقع توانستند ارزش خود را دو برابر کنند و به بیش از 8 تریلیون دلار در اواخر سال 2021 افزایش دهند. بر اساس گزارش Wolfram Alpha، از آن زمان، کل از زمان بسته شدن جمعه گذشته به 7.2 تریلیون دلار کاهش یافته است.

Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شودتک‌شاخ‌ها نرخ مشابهی از انبساط را مشاهده کرده‌اند، البته چندین سال جبران شده است. به عنوان مثال، Crunchbase News تابستان گذشته نیز نوشت که ارزش کل تک شاخ های جهانی به 3 تریلیون دلار در مقایسه با 2 تریلیون دلار در سال گذشته رسیده است. به هر حال، این نتیجه همه دورهای سرمایه گذاری در سال گذشته است که به نظر می رسید استارتاپ های بیشتری را به باشگاه 1 میلیارد دلاری سوق دهد و چیزی را برای آنها به ارمغان آورد که در عامیانه به عنوان وضعیت یونیکورن شناخته می شود، اصطلاحی که در TechCrunch اختراع شد. در سال 2013.

بالا و پایین

مقایسه بین پنج شرکت با ارزش‌ترین شرکت فناوری آمریکایی و گروه‌بندی ضعیف استارت‌آپ‌های با ارزش بالا در سراسر جهان ممکن است کمی نادرست به نظر برسد. چرا این دو عدد را با هم مقایسه کنیم، مگر اینکه از یک بازی با ارقام بسیار بزرگ لذت ببریم؟

پس از سال‌ها افزایش یکپارچه، احتمالاً شاهد اختلاف در دو جهت ارزیابی آنها هستیم. بزرگ‌ترین شرکت‌های فن‌آوری، به‌ویژه قیمت‌های متا را کاهش می‌دهند. در مقابل، نسل بعدی رهبران فنی در حال افزایش پول و ایجاد ارزش در بازار خصوصی هستند.

داده‌های Crunchbase News نشان‌دهنده کاهش سرعت انباشته شدن ارزش غیر نقدی تک‌شاخ‌ها نیست. ما انتظار داریم ارزش یونیکورن های جهانی امسال افزایش یابد، شاید با سرعت کمتری – در صورتی که داستان “چیزهای کند در سرزمین ریسک” تایید شود و بیش از امید سرمایه گذاران ریسک به قیمت های اولیه پایین تر باشد – اما همچنان تا حدودی با ارزش پنج شرکت فناوری آمریکایی که هر کسی می‌تواند نامش را ببرد، مخالف است.

معمولاً در این مرحله، در مورد استارت‌آپ‌های گران‌قیمت چیزی گستاخانه می‌گوییم، و می‌پرسیم که واقعاً چقدر ارزش یک مجموعه تک‌شاخ است که بیشتر شبیه یک گروه گروهی است تا یک گروه. ولی! امروز نه. در عوض، ما تعجب می‌کنیم که آیا ارزش تک‌شاخ‌های جهانی در مقایسه با ارزش بازار شرکت‌های فناوری بزرگ، نسبت سرگرم‌کننده است یا معیاری برای زمان. اگر بازارهای خصوصی ارزش زیادی ایجاد می کنند، پس شاید باید شاهد ارزش تک شاخ ها بیشتر از بازارهای بزرگ باشیم؟ حداقل از نقطه نظر مقررات ضد تراست، این امر دلگرم کننده خواهد بود.

البته هشدارهای بزرگی در هر مقایسه ای وجود دارد. نرخ نقدینگی تک‌شاخ‌ها بر این نسبت تأثیر می‌گذارد، به این معنی که یک بازار ضعیف برای تک‌شاخ‌ها، ارزش بازار خصوصی را بهتر حفظ می‌کند و باعث می‌شود تک‌شاخ‌ها بهتر از آنچه واقعاً می‌توانستند به نظر برسند. در عین حال، خروج آهسته از بازار تک شاخ در تئوری باید به ارزش این شرکت ها آسیب برساند، بنابراین برای هر روش خاصی که می خواهیم مقایسه را صاف کنیم، عوارض جانبی وجود دارد.

با این وجود، ارزش اسب شاخدار بالاتر از همیشه است. که نشان دهنده نیاز به یک آبشار احتمالی نقدینگی برای شرکت هایی است که توسط متریک نشان داده می شوند.

بیایید به اعداد و ارقام شیرجه بزنیم و در مورد تک شاخ ها فکر کنیم که اکنون مجموعاً بیش از 4,200,000,000,000 دلار قیمت دارند.