منو سایت

کد منبع سامسونگ به سرقت رفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کد منبع سامسونگ به سرقت رفت

کد منبع سامسونگ به سرقت رفت

مجرمان سایبری شبکه یک شرکت کره ای به نام سامسونگ را هک کردند و کدهای منبع مختلفی را از این شرکت سرقت کردند.

کد منبع فاش شده در این حادثه مربوط به عملکرد دستگاه های گلکسی این شرکت است.

سامسونگ در انتشار خبری در وب سایت SamMobile این حمله را تایید کرد. این شرکت گفت که به محض اطلاع از نقض امنیتی اخیر که شامل برخی از اطلاعات داخلی سامسونگ می شود، اقداماتی را برای تقویت امنیت خود انجام داده است.

اگرچه سامسونگ میزان کامل نقض را مشخص نکرد، اما گفت هیچ مدرکی دال بر افشای اطلاعات شخصی کارکنان یا مشتریان در این حمله وجود ندارد.

سامسونگ گفته است که حملات سایبری و داده های سرقت شده بعید است که کسب و کار این شرکت را مختل کند یا عواقب مستقیمی برای مشتریانش داشته باشد.

سرقت رمزهای عبور مشتری و ایجاد اختلال در تجارت

به گفته سامسونگ: «ما اخیراً در مورد یک نقض امنیتی در برخی از داده های داخلی خود مطلع شدیم. به محض اطلاع از این حادثه، سیستم امنیتی خود را تقویت کردیم».

«طبق تجزیه و تحلیل اولیه ما، این تخلف حاوی کد منبع مربوط به عملکرد دستگاه‌های سامسونگ است، اما خوشبختانه شامل اطلاعات شخصی کارمندان یا مشتریان ما نمی‌شود. ما در حال حاضر پیش‌بینی می‌کنیم که این حادثه بر تجارت و مشتریان ما تأثیری نخواهد گذاشت.»

سامسونگ اعلام کرده است که راه حل هایی را برای جلوگیری از حوادث مشابه در آینده اجرا خواهد کرد و به ارائه خدمات بدون وقفه به مشتریان خود ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، گروه هکر Lapsus $ در اوایل مارس 2022 ادعا کرد که به شبکه سامسونگ نفوذ کرده است. سپس این گروه 190 گیگابایت اطلاعات طبقه بندی شده منتشر کرد. Lapsus $ ادعا می کند که این اطلاعات را از شبکه سامسونگ استخراج کرده است.

این گزارش شامل کدهای منبع و الگوریتم هایی برای قفل کردن دستگاه با فناوری بیومتریک و همچنین تعدادی از منابع متعلق به شرکت آمریکایی کوالکام است.

شرکت آمریکایی Nvidia یکی از شرکت هایی است که Lapsus $ اخیراً ادعا کرده است که در آن نفوذ کرده است. این گروه ادعا می‌کند که یک ترابایت از داده‌های انویدیا، شامل تمام فایل‌های دارای چیپ‌ست کامپیوتر، کارت‌های گرافیک و سیلیکون، همه جی‌پی‌اس‌های جدید انویدیا را دریافت کرده است.

انویدیا اخیرا تایید کرده است که هدف یک حمله سایبری بوده است که در آن بخشی از اطلاعات خود شرکت به همراه اعتبار کارمندان به سرقت رفته است.

اخبار امنیت اطلاعات را در فراست دنبال کنید.

 

منبع: infosecurity-magazine