منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کراس ریور بانک با امتیاز 3 میلیارد دلار و استراتژی اولین رمزارز از کوچک به قدرتمند در حال حرکت است.

کراس ریور بانک با امتیاز 3 میلیارد دلار و استراتژی اولین رمزارز از کوچک به قدرتمند در حال حرکت است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کراس ریور بانک با امتیاز 3 میلیارد دلار و استراتژی اولین رمزارز از کوچک به قدرتمند در حال حرکت است.

استارت‌آپ‌های فناوری مالی سال گذشته ۱۲۱.۶ میلیارد دلار جمع‌آوری کردند – ۱۵۳ درصد بیشتر از سال قبل در سرمایه‌گذاری خطرپذیر جهانی – و شامل طیف وسیعی از لباس‌ها، از شرکت‌های پرداخت گرفته تا بانک‌های دیجیتال و بازیگران مخارج شرکت‌ها هستند.

با این حال، شنیدن در مورد سرمایه‌گذاران خطرپذیر که میلیون‌ها دلار را به یک بانک سنتی می‌ریزند، برای ما عادی نیست. اما کراس ریور بانک امروز به TechCrunch گفت که 620 میلیون دلار بودجه در حدود 3 میلیارد دلار در شمال جمع آوری کرده است.

کراس ریور بانک هر بانکی نیست. موسسه در فورت لی، نیوجرسی همچنین یک ارائه‌دهنده زیرساخت فناوری است که به بسیاری از شرکت‌های فین‌تک که از سرمایه‌های خطرپذیر پیشرو نیز پشتیبانی می‌کنند، وام و پرداخت می‌دهد. و از آنجایی که فین تک در سال های اخیر منفجر شده است، تجارت کراس ریور بانک – و همچنین علاقه سرمایه گذاران.

شرکت سرمایه گذاری خصوصی الدریج و Andreessen Horowitz این بودجه را مدیریت می کند که شامل کمک های مالی و حساب های توصیه شده توسط T. Rowe Price Investment Management، Whale Rock و Hanaco Ventures و چندین شرکت دیگر می شود. (اگر بخواهیم از نظر فنی بدانیم، این پول در واقع توسط CRB Group، شرکت مادر بانک جمع آوری شده است.)

این یک جهش بزرگ از آخرین افزایش شرکت است – دور 30 ​​میلیون دلاری در اکتبر 2016، که شامل سرمایه از سرمایه گذاری باتری، آندریسن هوروویتز (a16z) و Ribit Capital. در آن زمان او در حال حرکت بود سرمایه گذاران در تعدادی از استارت آپ های فین تک در سیلیکون ولی نادر در نظر گرفته شد. اما از آنجایی که بزرگترین بازیگران فین‌تک شروع به تکیه بر کراس ریور بانک برای مواردی مانند پرداخت‌های تعبیه‌شده، کارت‌ها، وام‌ها و «راه‌حل‌های رمزنگاری» کرده‌اند، در سال 2022 احساس بسیار کمتری می‌شود.

دور آخر سومین باری است که a16z در کراس ریور بانک سرمایه گذاری می کند، اولین بار در اولین دور سازمانی شرکت که در اکتبر 2016 به پایان رسید. بودجه 28 میلیون دلاری که در نهایت به 30 میلیون دلار ختم شد و دیگران به آن اضافه کردند. قبل از این افزایش، این بانک در مجموع 82 میلیون دلار سرمایه در سه دور جمع آوری کرده بود.

طی این افزایش در سال 2016، کراس ریور به ما گفت که بیش از 2.4 میلیارد دلار به شرکت هایی مانند Affirm و Upstart در سال 2015 وام داده است.

دیوید جورج، شریک عمومی Growth گفت: “Cross River هر شرکتی را قادر می‌سازد تا به یک شرکت فین‌تک تبدیل شود، چشم‌اندازی که ما در a16z به آن متعهد هستیم و دلیل دیگری است که ما از روزهای اولیه شروع به کار با Cross River درگیر بوده‌ایم.” بنیاد در Andreessen Horowitz .

او ادامه داد که شرکت او سال‌ها پیش با یکی از شرکت‌های پرتفوی خود، کوین‌بیس، شاهد فعالیت کراس ریور بود.

جورج به TechCrunch گفت: زمانی که Coinbase برای اولین بار شروع به جستجوی یک بانک شریک کرد، بسیاری از موسسات مالی سنتی سیاست های مشترکی داشتند که مانع از مشارکت آنها در ارزهای دیجیتال می شد. کراس ریور، از سوی دیگر، آینده نگری برای حرکت به این مرز جدید و حمایت از Coinbase و بسیاری دیگر از شرکت های رمزنگاری پیشرو داشت که هنوز هم تا به امروز شرکای خوشحال هستند.

کراس ریور بانک اعتبار غیر متعارف با دور VC 28 میلیون دلاری دریافت می کند

در بیانیه ای کتبی تیodd Boehly، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Eldridge، کراس ریور را به عنوان یک شرکت فناوری با “تجربه بانکداری تثبیت شده” توصیف کرد.

کراس ریور علاوه بر کوین بیس، Affirm، Best Egg، Checkout.com، Coinbase، Divvy، Freedom Financial، Pay.com، Rocket Loans و Stripe را نیز در میان 80 مشتری خود به حساب می آورد.

انعطاف پذیری و مقیاس پذیری ما [API-based] هسته اصلی چیزی است که ما را عالی می کند، “او گفت ژیل گید که دارای عناوین موسس، رئیس و مدیر عامل بانک است. زمانی که شرکت‌ها رشد می‌کنند، به ما مراجعه می‌کنند زیرا می‌دانند که ما برای تامین مالی و زیرساخت‌های تعبیه‌شده ترجیح داریم.

در واقع، او همچنان شرکت خود را به عنوان “مرکز اکوسیستم فین تک” توصیف می کند.

گید گفت: «ما در آن به این معنا بزرگ شدیم که در بارداری او شرکت کردیم. «ما همیشه در قلب انقلاب بحران اعتباری بوده‌ایم برای افراد کم خدمت – همه اینها توسط فناوری مجاز است – با انطباق آشکار بسیار پایدار در اطراف آن.”

رکورد رشد

در مصاحبه با گید، متوجه شدم که کراس ریور کراس از جنبه دیگری نیز استثنایی است. از سال 2010 – دو سال پس از ایجاد آن – سودآور بوده است، به این معنی که پس از کسر مالیات سود خالص داشته است. در همین حال، طبق گفته گید، درآمد از خطوط بالا و پایین به طور متوسط ​​در طول سال 50 درصد افزایش یافته است.

او گفت: جزر و مد وجود داشت. برخی از سال‌ها سریع‌تر و برخی کندتر بودند، اما ما پیوسته در حال رشد بودیم.»

گید توضیح داد که تصمیم او برای گرفتن پایتخت جدید عمدتاً ناشی از تمایل به گسترش جهانی بود.

او به TechCrunch گفت: «تاکنون ما بسیار آمریکای شمالی بوده ایم. “اما یکی توسعه بین‌المللی برای ما بسیار مهم است و موضوع گنجاندن و دسترسی به اعتبار همچنان ادامه دارد.»

این شرکت همچنین قصد دارد به ساخت پرداخت‌های تعبیه‌شده، کارت‌ها، وام‌دهی و محصولات رمزنگاری، استخدام (البته) و ایجاد مشارکت‌های استراتژیک‌تر ادامه دهد. کراس ریور در حال حاضر بیش از 800 کارمند دارد و گید انتظار دارد تا پایان سال “شمال 1000” کارمند داشته باشد.

گید گفت، کراس ریور همچنین به دنبال خرید «جیب‌های فناوری» خواهد بود.

او افزود: «ما به شدت به همه شرکای خود برای توسعه بخش اصلی خود متکی هستیم، اما همچنان که به پیشرفت در تأمین مالی تعبیه شده ادامه می‌دهیم، قطعاً برخی از برنامه‌های آینده‌نگر وجود دارد که می‌خواهیم آن‌ها را خریداری کنیم و به طور بالقوه خودمان را توسعه دهیم».

در مورد تمرکز بلندمدت، بانک رمزنگاری / وب 3 را به عنوان “جلو و مرکز” قرار می دهد.

گید به TechCrunch گفت: «کریپتو برای هشت سال مورد علاقه کراس ریور بوده است. “این با رابطه ما با Coinbase به عنوان یک ارائه دهنده وفادار ادغام بانکی، کریپتو به فیات و فیات به کریپتو برای مشتریانشان شروع شد.”

هدف آن ارائه چارچوبی سازگار با مقررات و تایید شده به شرکای خود برای افزایش پیشنهادات رمزنگاری و گسترش دامنه دسترسی آنها است.

“ما می خواهیم شروع به ارائه چیزهای بیشتری کنیم [crypto-related] محصولات و خدماتی که تا به حال انجام داده‌ایم، اضافه کرد.» ما ابتدا روی استراتژی در کریپتو تمرکز می‌کنیم… ما برای مدت طولانی در این کار بوده‌ایم و نیازمندی‌های بازار، پویایی آن و اینکه بازار به کجا می‌رود را درک می‌کنیم. می‌خواهم در این زمینه منطقی عمل کنیم.»

خبرنامه هفتگی فین تک من به زودی راه اندازی می شود! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.