منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کریس دیکسون، مارک آندرسن 30 میلیون دلار صندوق را باز می گرداند که منحصراً در هنر NFT سرمایه گذاری می کند

کریس دیکسون، مارک آندرسن 30 میلیون دلار صندوق را باز می گرداند که منحصراً در هنر NFT سرمایه گذاری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کریس دیکسون، مارک آندرسن 30 میلیون دلار صندوق را باز می گرداند که منحصراً در هنر NFT سرمایه گذاری می کند

دنیای NFT هرگز خسته کننده نیست – تا زمانی که پول هرگز متوقف نشود. از آنجایی که سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار در این بخش ادامه می‌دهند، هرچند با سرعتی آهسته، خریداران ارزهای دیجیتال بیشتر و بیشتری برای حمایت از پلتفرم‌ها، پروژه‌ها و خود توکن‌های غیرقابل جایگزین NFT سرمایه جمع‌آوری می‌کنند.

در حالی که وجوه ویژه ای که صرفاً برای NFT به عنوان یک طبقه دارایی در نظر گرفته شده است شروع به ظهور کرده است، این هنوز یک فضای پرخطر برای شرکت های نهادی بزرگتر است. با این حال، این مانع از تبدیل شدن این سرمایه گذاران به LP در خود صندوق های NFT نمی شود. تعدادی از ارزهای دیجیتال برجسته سیلیکون ولی از صندوق جدید NFT به رهبری اندرو جیانگ و تاد گلدبرگ حمایت کرده اند.

صندوق 30 میلیون دلاری که Curated نام دارد به خرید و نگهداری آثار هنری NFT اختصاص دارد. این صندوق توسط برخی از سرمایه گذاران کریپتو با LP پشتیبانی می شود، از جمله بخش قابل توجهی از تیم سرمایه گذاری a16z (مارک اندریسن، کریس دیکسون، اندرو چن، آریانا سیمپسون و جان لای حامیان آن هستند)، و همچنین الکسیس اوهانیان، جاستین کان، آویچال گارگ. و کرتیس اسپنسر از Electric Capital و بسیاری از سرمایه گذاران و بنیانگذاران دیگر در این فضا.

این صندوق قصد دارد حدود نیمی از این صندوق را در به اصطلاح “NFT های بلو چیپ” سرمایه گذاری کند، از جمله پروژه های محبوبی مانند CryptoPunks، Art Blocks و Bored Apes و همچنین آثار هنرمندان محبوبی که آثار منحصر به فرد NFT را می فروشند. نیمی دیگر از این سرمایه به آنچه یان و گلدبرگ «مجموعه‌های با پتانسیل بالا» توسط هنرمندان بازارهای کوچک‌تر موجود می‌دانند اختصاص می‌یابد.

یک صندوق نه رقمی برای JPG؟

گلدبرگ در مصاحبه‌ای با TechCrunch گفت: «دارایی‌های NFT همان چیزی است که ما فکر می‌کنیم در دهه آینده بسیار بزرگ‌تر خواهد بود، مرتبه‌ای بزرگتر از امروز، زیرا NFT به ما یک روش دیجیتالی طبیعی برای سرمایه‌گذاری در فرهنگ آنلاین می‌دهد. “ما می خواهیم با سیگنال بسیار بالا به یک کلکسیونر تبدیل شویم که بهترین دارایی ها را به دست می آورد و همچنین برای سازندگان و سازندگان مفید است.”

گلدبرگ می‌گوید که این شرکت همچنین می‌تواند با مشارکت با برخی از هنرمندان موجود در مجموعه خود، ساخت NFT drops خود را نیز بررسی کند.

بازار NFT هنوز میلیاردها دلار به دست می آورد، اما به نظر می رسد سرعت سرمایه گذاری در هفته های اخیر کند شده است. بر اساس ابزار تجزیه و تحلیل بلاک چین DappRadar، طی 30 روز گذشته، پلتفرم OpenSea 2.3 میلیارد دلار تراکنش ایجاد کرده است که 40 درصد کمتر از دوره 30 روزه قبلی است.

گلدبرگ گفت: “بازار کف کرده است، اما ما در حال ورود به بازار نزولی هستیم که در واقع برای صندوق عالی است زیرا ما یک سرمایه دار بسیار صبور هستیم.” ما منتظر بهترین فرصت ها برای ورود به این پست ها خواهیم بود و سپس این موارد را برای مدت طولانی حفظ خواهیم کرد. سرمایه بلندمدت و صبور به نظر چیز مهمی نمی رسد، اما من فکر می کنم در این بازار، که در آن همه در کوتاه مدت بسیار متمرکز هستند، در واقع یک مزیت استراتژیک است.”

جیانگ که مدیر کل صندوق است، قبلاً استارت‌آپ سخت‌افزاری Sentio و همچنین موسسه غیرانتفاعی Bayes Impact تحت حمایت YC را تأسیس کرده بود. گلدبرگ، که یکی از بنیانگذاران استارتاپ فروش بلیت، Eventjoy است، در حال حاضر یک صندوق جداگانه دارد که در سهام استارت‌آپ سرمایه‌گذاری می‌کند، که او با موسس Superhuman، Rahul Vohra، آن را مدیریت می‌کند. بسیاری از بنیانگذاران پورتفولیوی صندوق از حامیان Curated هستند، از جمله Dapper Labs و بنیانگذاران استارتاپ NFT Manifold.

صندوق فرشته تاد و راهول یک صندوق جدید 24 میلیون دلاری را می بندد