منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کلاس فناوری را از اولین شرکت edtech بنیانگذار خود به قیمت 210 میلیون دلار خریداری می کند

کلاس فناوری را از اولین شرکت edtech بنیانگذار خود به قیمت 210 میلیون دلار خریداری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کلاس فناوری را از اولین شرکت edtech بنیانگذار خود به قیمت 210 میلیون دلار خریداری می کند

قبل از راه اندازی Class، یک ابزار یادگیری مجازی سازگار با زوم، مایکل چیس بنیانگذار تخته سیاه، یکی از اولین راه حل های آموزش ابری در بازار بود. اگرچه Class نکاتی از کنسرت قبلی Chasen دارد – مانند توانایی ادغام سیستم‌های CMS مستقیماً در ابزار کلاس درس – امروز یکپارچگی بسیار نزدیک‌تر را اعلام می‌کند.

Class به TechCrunch می گوید که Collaborate، ابزار کلاس مجازی تخته سیاه را با قیمتی نامشخص خریداری کرده است. با این حال، یکی از سرمایه گذاران نزدیک به معامله گفت که این معامله به قیمت 210 میلیون دلار بسته شده است. آنها همچنین تأیید کردند که کلاس صرفاً برای تأمین مالی این معامله یک دور سرمایه جمع‌آوری کرده است، اما شرایط خاصی را به اشتراک نمی‌گذارند، به جز اینکه این یک دور افزایشی بود. آخرین جمع آوری کمک مالی کلاس یک دور 105 میلیون دلاری توسط SoftBank Vision Fund II بود که ارزش آن 804 دلار پس از پول بود، بنابراین می توانیم فرض کنیم که حداقل کمی (یا یک تکه قابل توجه) بیشتر از آن رقم فاش شده است.

جابجایی کلاس زمانی اتفاق می‌افتد که بازار استارت‌آپ، به‌ویژه edtech، در دنیای عمومی و خصوصی ضربه خورده است. این واقعیت که استارت‌آپ نه تنها استارت‌آپ‌ها را می‌خرد، بلکه برای کسب رتبه بالاتر پول جمع‌آوری می‌کند، بیش از سال گذشته خودنمایی می‌کند.

Class، یک کلاس مجازی فقط با زوم، پس از بررسی SoftBank به وضعیت تک شاخ نزدیک می شود

Chaseon از تایید این جزئیات مالی خودداری کرد، اما گفت که حدود 50 تا 60 نفر از Collaborate به شرکت او می پیوندند.

چیس در مصاحبه ای با TechCrunch گفت: «این یک لحظه دور کامل و یک فرصت غیرمنتظره برای متحد کردن دوباره کل خانواده است. او بعداً اضافه کرد که “مطمئناً هرگز یک برنامه بلندمدت نبوده است”، اما این یک همکاری عالی است.

محصول اصلی تخته سیاه که بیشتر با آن شناخته شده است، سیستم مدیریت یادگیری آن است. Collaborate بیشتر شبیه Zoom یا Google Meet است و به طور سنتی یک افزونه است که با قراردادهای LMS ارائه می شود. بیش از 13000 موسسه در سراسر جهان از این پورتال مبتنی بر وب استفاده کرده اند. در همین حال، کلاس در قلب بیماری همه گیر به عنوان یک ابزار تعاملی تر برای جلسات با تمرکز بر آموزش آغاز شد. این استارت‌آپ که به وضعیت تک‌شاخ نزدیک می‌شود، جسورانه روی ساختن فقط در زوم شرط‌بندی کرد و عمدتاً در پلتفرمی که قبلاً روی رایانه همه بود، ادغام می‌شود.

اکنون با Collaborate، Class می تواند وارد فصل جدیدی شود. پس از تکمیل تراکنش، مشتریان کلاس می توانند از مشتری Class Zoom یا محصول مستقل Collaborate استفاده کنند. این پشتیبانی پیشرفته می تواند برای دسترسی عالی باشد و به حذف ریسک راه اندازی به طور کامل در یک پلت فرم کمک کند. با این حال، Chason گفت که Zoom هنوز هم بازی “درازمدت” این شرکت است زیرا پشت آن به خوبی با اهداف مقیاس بندی خود کار می کند.

بدون در نظر گرفتن انحصاری بودن مقیاس، خرید جدید کلاس واقعاً نوعی مشارکت کلیدی را به آن می دهد که باید توسط مؤسسات ریسک پذیر جدی تر گرفته شود. Chasen گفت که این شرکت در حال حاضر از 350 مشتری خود درآمد قابل توجهی ایجاد می کند و اکنون با Collaborate به 1750 مشتری گسترش خواهد یافت.

تخته سیاه در اکتبر 2021 توسط Anthology خریداری شد، ادغام مقیاس بزرگ edtech که به مدیریت Blackboard به عنوان یک شرکت آموزشی مستقل پایان داد. فروش امروز – استارت آپی که بخشی از اسب آبی را می خرد – به نظر می رسد یک فرود نرم برای تخته سیاه باشد، اما چیس می گوید که دقیقا برعکس است. او می گوید که Blackboard بیشتر روی ابزار LMS Learn سرمایه گذاری می کند، بنابراین علاقه مند است ابزار کلاس مجازی خود را بفروشد.

آیا از دانشگاه زوم خسته شده اید؟ در مورد edtech هم همینطور است

اولین سرمایه گذاران زوم، میلیون ها دلار روی Zoom بهتر برای مدارس شرط بندی کرده اند