منو سایت

کلوسال 60 میلیون دلار در سری A برای یک پروژه عظیم عکاسی از ماه می گیرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کلوسال 60 میلیون دلار در سری A برای یک پروژه عظیم عکاسی از ماه می گیرد

Colossal، شرکتی که به خاطر مأموریت خود برای احیای یک ماموت پشمالو (یا حداقل یک فیل با ویژگی‌های بسیار شبیه ماموت) شناخته شده است، با سرمایه 60 میلیون دلاری سری A بازگشته است.

Colossal توسط جورج چرچ، یکی از بنیانگذاران پروژه ژنوم و ژنتیک انسان در هاروارد و موسسه فناوری ماساچوست ایجاد شد. کلیسا هم در زمینه موفقیت علمی و هم با ایده های بیرونی تجربه دارد. به عنوان مثال، در حالی که بقیه دنیای علمی از ابزار ویرایش ژنتیکی CRISPR برای مقابله با یک یا دو ژن به طور همزمان استفاده می‌کنند، این ابزار با سرسختی در ویرایش چندین ژن برای اهدافی مانند ویرایش جنین خوک برای ایجاد اندام‌های زنده برای پیوند انسان فرو رفته است.

آزمایشگاه چرچ همچنین حداقل از سال 2017 در تلاش برای احیای یک ماموت پشمالو بوده است، با این نظریه که با ترکیب صحیح تنظیم ژنتیکی و فناوری تولید مثل، این مگافون آشنا می‌تواند دوباره زنده شود.

عظیم الجثه عمدتاً بر روی دستیابی به شلیک عظیم قمری ساخته شده است. یک توافقنامه تحقیقاتی حمایت شده با آزمایشگاه کلیسا وجود دارد. اما ماموت ها احتمالا نقطه فروش اصلی سرمایه گذاران علاقه مند به Colossal نیستند. همانطور که بن لام یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت TechCrunch گفت، فناوری ای که این شرکت در راه رسیدن به این ماموت ایجاد می کند واقعاً پولی است. این فناوری از رحم مصنوعی گرفته تا سلول های بنیادی و نرم افزارهای زیست شناسی محاسباتی را شامل می شود.

او به TechCrunch گفت: “هدف تجاری در حالی که ما به سمت غول پیش می رویم، توسعه فناوری هایی است که معتقدیم کاربردهای بیشتری در سلامت انسان دارند.” هدف در اینجا جداسازی چندین فناوری برای تحریک منابع جدید درآمد و متعادل کردن هزینه‌ها از سایر بخش‌های آزمایش عظیم است.

دشوار است که از نظر بیولوژیکی چقدر سخت است که یک ماموت را از بین ببرید، حتی زمانی که هر قسمت کوچکی از آن را بشکنید. تاکنون پیشرفت علمی کمی در زمینه گزارش دهی صورت گرفته است.

اولین بخش کلیدی “انقراض” وجود یک ژنوم کامل برای موجود مورد نظر است. ما این ژنوم ماموت را داریم که با DNA نرم حاوی بیت هایی که هنوز دست نخورده باقی مانده اند، حفظ شده است. این DNA شروع خوبی است، اما کمی بیشتر از یک راهنما است.

از آنجا، آنها باید سلول های فیل آسیایی را بگیرند، از CRISPR برای تنظیم ژن به ژن آنها استفاده کنند، در حالی که شبیه به هیبرید فیل و ماموت آسیایی هستند. آزمایشگاه چرچ در این زمینه پیشرفت هایی داشته است: در سال 2017، تیم اعلام کرد که 45 ژن را در سلول های فیل آسیایی تغییر داده است.

کلوسال 60 میلیون دلار در سری A برای یک پروژه عظیم عکاسی از ماه می گیرد

جورج چرچ در The New Yorker TechFest در سال 2016 اعتبار تصویر: کریگ باریت / گتی ایماژ

کاری که Colossal باید انجام دهد این است که تقریباً تمام ابزارهای مورد نیاز برای انجام این تنظیم مقیاس را اختراع کند و در واقع فیل هیبرید را به موقع حمل کند. این اختراعات بسیار دور هستند.

به گفته لام، ابتدا، این شرکت مجموعه‌ای از سلول‌های بنیادی پرتوان مشتق شده از فیل آفریقایی (IPSCs) را توسعه داده است که می‌توانند در هر سلولی در بدن برنامه‌ریزی شوند. لام همچنین گفت که این شرکت قصد دارد داده‌های مربوط به این موضوع را «طی چند ماه آینده» منتشر کند، اما هیچ یک از آن‌ها در حال حاضر در مالکیت عمومی نیست.

اما برای ایجاد یک ماموت، این شرکت باید همین کار را برای فیل های آسیایی انجام دهد که هنوز اتفاق نیفتاده است. او گفت: “ما نسل قبلی IPSC را برای فیل های آسیایی توسعه دادیم و بسیار نزدیک هستیم.”

لام می گوید که از آنجا، Colossal روی یک محصول نرم افزاری داخلی کار می کند. جزئیات این موضوع بسیار کمیاب است، اما او این نرم افزار را به عنوان یک “سکوی زیست شناسی بدون کد” توصیف کرد. لام محصول را مبهم توصیف کرد. اما به نظر می رسد که این یک نمونه اولیه است که باید “جستجوی ژنوتیپ برای فنوتیپ” را آسان تر کند. در تئوری، باید به انجام زیست‌شناسی محاسباتی مورد نیاز برای اتصال ژن‌های خاص به صفات خاص کمک کند، قطعه‌ای از پازل ضروری برای حذف انقراض.

کلوسال 60 میلیون دلار در سری A برای یک پروژه عظیم عکاسی از ماه می گیرد

لاشه ماموت توسط یخ حفظ شده است. در مسکو نشان داده شده است. اعتبار تصویر: Cyclonaut / Wikimedia Commons

اما باز هم لام می گوید این نرم افزار فقط یک نمونه اولیه است. او معتقد است که این شرکت تا سه ماهه سوم سال 2022 چیزی برای نشان دادن به مردم خواهد داشت.

در نهایت این هم قطعه پازل رحم مصنوعی. استخدام در این جبهه زیاد بود، اما علم زیادی نداشت. لام می گوید که این شرکت ساخت تیمی از جنین شناسان و جنین شناسان خارج رحمی را آغاز کرده است.

او گفت: «ما با جنین یا تحلیل عملکردی اتاق‌های خبر یا هر چیز دیگری سروکار نداریم. اما این شرکت همچنان بر این باور است که به هر حال 15 مورد از 45 اصلاح ژنتیکی مورد نظر خود را انجام می دهد.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که امسال 15 مورد از آنها را به پایان خواهیم رساند و در مسیر انجام آن هستیم.

اگر این ابزارهای علمی محقق شوند – و این اگر بزرگ است – قطعاً به آنها نیاز دارند. بر اساس گزارش قابل توجه سازمان ملل در مورد تنوع زیستی که در سال 2019 منتشر شد، در حال حاضر یک میلیون گونه گیاهی و جانوری در حال انقراض وجود دارد. ایجاد ابزاری نه تنها برای گونه‌های مرده «منقرض»، بلکه برای احیای گونه‌هایی که هنوز زنده هستند. می تواند در آینده بسیار قدرتمند باشد.

لام اذعان داشت که Colossal علاقه مند به استفاده از ابزارهای خود (پس از ایجاد) برای این حیوانات بود. لام می گوید که این شرکت کار روی زیست شناسی محاسباتی روی گونه ثانویه کرگدن سفید شمالی را آغاز کرده است. امروزه تنها دو کرگدن سفید شمالی ماده وجود دارد.

او گفت: “ما در حال بررسی دقیق کرگدن های سفید شمالی به عنوان جزئی از آن هستیم، و شروع به انجام برخی کارهای زیست شناسی محاسباتی و توالی یابی روی کرگدن ها کرده ایم.” “من فکر می کنم این به همان اندازه مهم است که جنبه های پایان کار ما اهمیت دارد. من آنقدر خودخواهانه فکر می کنم که سرمایه کافی داریم و سرمایه گذاران مناسبی پشت آن هستیم تا از این امر به عنوان بخشی از ماموریت ما حمایت کنند.»

اما این پروژه عظیم همچنان ستاره شمالی غول آسا است.

در حال حاضر، دستاوردهای ملموس تر Colossal بر ایجاد زیرساخت های تجاری و قدرت مغز متمرکز شده است. این شرکت یک مدیر عملیات حیوانی منصوب کرد و شروع به ساخت تیمی برای جنین شناسی و توسعه بیرونی کرد. لام گفت که این شرکت 48 کارمند دارد.

کلوسال همچنین پروژه های ساخت آزمایشگاه ها را تسریع بخشید. این شرکت دارای سه آزمایشگاه فعال از جمله چرچ است و در حال ساخت چهارمین آزمایشگاه است. این آزمایشگاه در دالاس مستقر خواهد شد و بر زیست شناسی سلول های بنیادی و ویرایش ژن تمرکز خواهد کرد.

این دور از سری A شامل سرمایه‌گذاری‌هایی از توماس تول و At One Ventures با بازی Untamed Planet، Animoca Brands، Breyer Capital، Animal Capital، بنیانگذار Arch Ventures، رابرت نلسون، پاریس هیلتون، Bold Capital، First Light Capital Group، Boost VC است. ، Jazz Ventures، Builders VC، Green Sands Equity، Draper Associates، Charles Hoskinson و دیگران. به این ترتیب کل سرمایه این شرکت به 75 میلیون دلار می رسد.

شاید این 75 میلیون دلار و کارمندان جدید منجر به گام های علمی بزرگی شود. لام گفت که این بودجه باید مسیر کافی را برای رساندن شرکت به مرحله جنینی قابل دوام فراهم کند. اما در حال حاضر، ماموت مانند همیشه گریزان و در نهایت مرده باقی مانده است.