منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • کمر درد؟ این برنامه از وب کم شما برای تشخیص وضعیت بد بدن استفاده می کند و می گوید جاسوسی نمی کند …

کمر درد؟ این برنامه از وب کم شما برای تشخیص وضعیت بد بدن استفاده می کند و می گوید جاسوسی نمی کند …

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
کمر درد؟ این برنامه از وب کم شما برای تشخیص وضعیت بد بدن استفاده می کند و می گوید جاسوسی نمی کند ...

آیا دوباره روی میز خود تکان می خورید؟ برنامه‌ای برای این کار وجود دارد… Zen از نرم‌افزار انعکاس وضعیت بدن برای کمک به کارکنان اطلاعاتی برای جلوگیری از خم شدن بر روی میز استفاده می‌کند – زمانی که تشخیص می‌دهد شما صاف ننشینید هشدار ارسال می‌کند تا بتوانید وضعیت خود را تنظیم کنید و امیدواریم برای تمام عمر از مشکلات کمر جلوگیری کنید. .

حقه؟ از وب کم شما برای بررسی وضعیت بدن شما استفاده می کند. بنابراین، اوه، شما باید با نرم افزار Zen که در حین کار از طریق لنز “نظارت” می کند راحت باشید.

با توجه به تعداد افرادی که به طور معمول وب کم خود را ضبط می کنند فقط تا مطمئن شوید – آیا می دانستید که NSA تماشا نمی کند – این سوال درستی است. بنابراین ما از دانیل جیمز، بنیانگذار و مدیر عامل Zen پرسیدیم که چگونه استارتاپ مستقر در سانفرانسیسکو روی این مسئله حریم خصوصی کار می کند.

علاوه بر ارائه این ابزار به طور مستقیم به مصرف کنندگان (در حال حاضر بیش از 1000 کاربر از خدمات اشتراک آن وجود دارد)، این استارتاپ نسخه ای از Zen را به کارفرمایان می فروشد و از زمان راه اندازی در اکتبر 2020 حدود 30 شرکت (از جمله بیش از ده ها شرکت) را ثبت کرده است. و با توجه به رشد سریع ابزارهای نظارت بر کارگران پس از رونق همه گیر در دورکاری، دلایل زیادی برای نگرانی در مورد محرمانه بودن وجود دارد.

به عنوان مثال، آیا کارفرمایی که در Zen ثبت نام کرده است، می تواند از این ابزار استفاده کند، اگر نه به معنای واقعی کلمه، برای جاسوسی از کارکنانی که پشت میزشان نشسته اند (که احتمالاً بسیار خسته کننده خواهد بود)، سپس ثبت کند که چند ساعت به صورت فیزیکی جلوی صفحه نشسته است. مثلاً – و از این نقاط داده برای تحت فشار قرار دادن کارمندان برای کاهش هر گونه استراحتی که می‌خواهند استفاده کنند، استفاده کنید؟

تصور استفاده ضد اتوپیایی از ابزارهای مبتنی بر وب کم دشوار نیست، زیرا چنین چیزهایی، متأسفانه، علمی تخیلی نیستند. راه اندازی دوربین های مجهز به هوش مصنوعی آمازون در ایالات متحده را در سال گذشته در وانت های تحویل پرایم خود در نظر بگیرید، که می گوید برای ارزیابی “ایمنی” راننده استفاده می شود – اما منتقدان بلافاصله آن را نظارت اورول نامیدند.

به طور خلاصه، هوش مصنوعی با چشم فقط می تواند احساس کند، اوه، کار می کند ترسناک.

Zen می‌گوید که رویکردی محرمانه برای ساخت این فناوری تصحیح وضعیت مبتنی بر وب‌کم اتخاذ کرده است – به این معنی که اقدامات خاصی را انجام داده است تا به کاربران اطمینان دهد که تحت نظارت نیست یا توسط شخص دیگری در حالی که هوش مصنوعی آنها را تماشا می‌کند.

اول، نرم افزار تصحیح وضعیت بدن او منبع باز است (کد در اینجا در Github است). جیمز در پاسخ به سوالی که از او پرسیده شد، گفت: «ما برای کل برنامه از نرم‌افزار متن‌باز استفاده می‌کنیم، به‌جز محتوای تمرینی و آموزشی خود که به سفارش می‌سازیم».

هوش مصنوعی همچنین داده‌ها را به صورت محلی روی دستگاه پردازش می‌کند – به این معنی که برای عملکرد نیازی به اتصال به اینترنت نیست – بنابراین می‌گوید کاربران می‌توانند خودشان بررسی کنند که با آزمایش وای فای، هیچ داده‌ای را در فضای ابری آپلود یا پخش نمی‌کنند. / اتصال به اینترنت غیرفعال است.

وی گفت: نرم افزار اصلاح وضعیت بدن به صورت آفلاین، بدون اینترنت، بدون ضبط یا ذخیره تصاویر بصری کار می کند. «از آنجایی که داده‌هایی مانند عکس‌ها یا ویدیوها را نمی‌توان در فضای ابری بدون اتصال به اینترنت منتقل کرد، که تنها راهی است که کارفرمایان می‌توانند از کارمندان جاسوسی کنند، از نظر فنی برای ما (Zen) یا کارفرمایان غیرممکن است که هر چیزی بصری را ضبط یا ذخیره کنیم. تصاویر و در نهایت جاسوسی از مردم انجام می شود.”

او همچنین تأیید می‌کند که کارفرمایانی که از نرم‌افزار Zen استفاده می‌کنند، فقط اطلاعات «مجموع» (در سطح شرکت) و «ناشناس» (بدون نام افراد) درباره تعداد کارمندانی که در برنامه ثبت‌نام می‌کنند و میزان استفاده از آن به صورت هفتگی دریافت می‌کنند.

او افزود: «با این دو نقطه داده، آن‌ها می‌توانند ببینند که آیا کارمندان به ذن متعهد هستند یا نه، که معمولاً زمانی که تصمیم به تمدید قرارداد خود با ما می‌گیرند برای آنها عامل تعیین‌کننده است».

بنابراین – برای روشن بودن – ادعای Zen این است که هیچ یک از کارفرمایان که هزینه نرم افزار را پرداخت می کنند (یا خود Zen) نمی توانند به کانال های دوربین کاربران برای ضبط یا ذخیره تصاویر بصری دسترسی داشته باشند.

جیمز می‌گوید: «ویژگی تنظیم پایه برنامه، که تنها قابلیتی است که به دوربین‌های افراد دسترسی دارد، در فضای ابری کار نمی‌کند، که از نظر فنی به این معنی است که هیچ‌کس نمی‌تواند برنامه را لمس کند و به داده‌ها، از جمله تصاویر بصری دسترسی داشته باشد.» . “در کمال تعجب، هیچ کارفرمایی هرگز اطلاعات جاسوسی را درخواست نکرده است. آنها واقعاً فقط می خواهند بدانند که آیا کارمندان از راه حلی که برای آن پول پرداخت می کنند استفاده می کنند یا خیر.”

با این حال، کارمندانی که از حریم خصوصی اداره مراقبت می کنند هنوز هم می توانند دوست ندارد ایده نشستن تمام روز در مقابل لنز دوربین برهنه.

از این گذشته، فناوری کمی وجود دارد که دور از چشم، دور از ذهن، مانند وب‌کمی که برچسبی محکم روی آن چسبانده شده باشد، چنین سعادتمند باشد.

بررسی وضعیت بدن

در این رابطه، جیمز پیشنهاد می‌کند که کاربران Zen راه خود را برای احساس راحتی با این ابزار ابداع کرده‌اند، زیرا به گفته او تمایل دارند از این برنامه برای بررسی مختصر روی پایه استفاده کنند – مثلاً برای 30 دقیقه یا یک ساعت با عملکرد فعال. ، چندین بار در روز – به جای اینکه آن را همیشه روشن نگه دارید.

توسعه دهندگان هوشمندانه روی این تمرکز کرده اند – آنها به کاربران توصیه می کنند فقط یک بررسی مختصر روزانه برای نظارت بر وضعیت بدن انجام دهند.

“ما متوجه شده ایم که اکثر مشتریان ما در تمام طول روز Zen را ترک نمی کنند. در عوض، آنها یک جلسه ژست کوتاه 30 تا 60 دقیقه ای را در اولین جلسه کاری خود در صبح و دیگری را حوالی ظهر یا ساعت 4 بعد از ظهر انجام می دهند. جیمز به TechCrunch گفت که این با نحوه مدیتیشن بیشتر مردم ارتباط دارد. “آنها زمان کوتاهی را صرف درک فعالانه افکار خود می کنند، که باعث تقویت هوشیاری منفعل آنها در طول روز می شود. این برای استند نیز کار می کند.

«انجام جلسات کوتاه کوتاه هر روز در نهایت آگاهی از وضعیت بدن و تغییرات در رفتار شما را افزایش می دهد. علاوه بر این، در مصاحبه با کاربران، مردم اغلب به ما می گویند که «به نظر می رسد ذن در پشت سر من است، حتی زمانی که روی دسکتاپ نیستم. خودم را در حال تعظیم به میز شام می بینم و به طور طبیعی متوجه آن می شوم و به حالت عمودی برمی گردم. بر اساس این داده‌های تحلیلی و حکایتی، ما تصمیم گرفتیم به مردم توصیه کنیم که در طول آنچه ما “چالش وضعیت بدنی 7 روزه” می‌نامیم، فقط سی دقیقه در روز از این برنامه استفاده کنند و مردم نتایج شگفت‌انگیزی را هم در آگاهی مشاهده کنند. برای کاهش درد کمر و مفاصل.»

“ما متوجه شدیم که مردم وقتی متوجه می شوند که ذن نباید در تمام روز گنجانده شود، چندان نگران حریم خصوصی نیستند. می‌توانید هر طور که می‌خواهید آن را روشن و خاموش کنید.»

جیمز همچنین می‌گوید که کاربران اغلب استفاده از نظارت بر وضعیت بدن را با استفاده از سایر برنامه‌هایی که نیاز به روشن شدن وب‌کم دارند، ترکیب می‌کنند، مانند هنگام برقراری تماس ویدئو کنفرانس.

او می‌گوید: «آنها می‌توانند در طول تماس‌های ویدیویی خود آگاهی از وضعیت بدنی و اعتماد به نفس خود را نشان دهند و دوربین Zoom و G Meets را به‌طور مستقل روشن کنند، بنابراین لازم نیست نگران هرگونه دخالت در حریم خصوصی باشند».

Zen با گردش کار کلی کامپیوتر کاربر ادغام می‌شود – در پس‌زمینه اجرا می‌شود و وضعیت کاربر را با نماد چوب نشان داده شده در نوار منو منعکس می‌کند، که به کاربران اجازه می‌دهد تا پارتیشن‌های مجزا را بدون وقفه در پیام‌های هشدار حفظ کنند. آبی و صاف خوب است. خمیده و قرمز بد است. (جیمز می‌گوید که هرگز پیام‌های حواس‌پرتی/پاپ‌آپ ارسال نمی‌کند؛ اما کاربران می‌توانند از بین چندین گزینه انتخاب کنند که چگونه می‌خواهند به آنها هشدار داده شود.)

برنامه تصحیح وضعیت بدن ذن

چگونه Zen به کاربران در مورد وضعیت نامناسب هشدار می دهد: گرافیک های بزرگتر را می توان به صفحه نمایش متصل کرد (با عملکرد زنگ هشدار اضافی) یا کاربران می توانند به تماشای یک چوب مجزا در نوار منو تکیه کنند (اعتبار: Zen)

هوش مصنوعی برای تنظیم وضعیت بر اساس تعریف شده توسط کاربر کار می کند، به این معنی که کاربر باید حالت ایستاده خود را هنگام تنظیم نشان دهد. سپس برنامه از آن برای ساخت یک مدل خاص کاربر ساخته شده از بردارها استفاده می کند که نقاط کلیدی / شاخص های وضعیت بدن (مفاصل، بینی، گوش ها و غیره) را ثبت می کند تا هوش مصنوعی بتواند تغییرات در وضعیت بدن را در زمان واقعی تشخیص دهد (یعنی وقتی مانیتورینگ دوربین فعال است) و تعیین کنید که آیا فرد خمیده است یا خیر.

او توضیح می‌دهد: «این نقاط ایستاده به یک مدل ریاضی داده می‌شوند که دائماً موقعیت ایستاده فعلی شما را با موقعیت اولیه موقعیت پایه که به عنوان موقعیت «عمودی» خود تعیین کرده‌اید مقایسه می‌کند. “علاوه بر این، این برنامه فرمول های هندسی را برای بردارهایی که از وضعیت ایستاده فعلی و وضعیت عمودی اولیه شما تشکیل شده اند اعمال می کند تا مشخص کند که آیا خم شده اید یا خیر.”

جیمز دلیل شخصی برای ایستادن روی پای خود دارد، زیرا او یک دانشجوی کالج بخش 1 NCAA در دانشگاه ییل «بسیار فعال» بود که بعداً در ادوبی در سانفرانسیسکو مشغول به کار شد – و یک سبک زندگی شرکتی کم تحرک معمولی داشت. بیش از هشت ساعت در روز جلوی رایانه نشسته است – که در نهایت منجر به درد شدید او در ناحیه کمر و تونل کارپال شد.

او در توضیح دلایل تاسیس Zen گفت: “Adobe منابع ارگونومیک عالی مانند مشاوره رایگان ارگونومیک و میز صاف کننده را ارائه داد و من دستگاه های مختلفی را خریداری کردم که ادعا می کردند به وضعیت بدن کمک می کنند، اما درد من بدتر می شد.”

همچنین یک اعتصاب خوشحال کننده وجود داشت: یکی از بنیانگذاران آن، الکس سکارا – که در آن زمان هم اتاقی او بود و اکنون مدیر فنی Zen است – قبلاً نرم افزار تنظیم وضعیت بدن خود را در کالج توسعه داده بود تا به بیماری های مربوط به ستون فقرات کمک کند. دارای (کیفوز)، که پس از ساعت های طولانی کدگذاری در طول دوره های کارآموزی فنی نیز بدتر شد.

جیمز می‌افزاید: «در پایان، ما تصمیم گرفتیم نیروهای خود را برای ساخت Zen با بهترین ارگونومیک و فیزیوتراپیست‌ها متحد کنیم.

Zen از 3.5 میلیون دلار پیش فاینانس جمع آوری شده توسط سرمایه گذاران، از جمله Y Combinator، Valor Equity Partners، Goodwater Capital، Samsung Next، Softbank و دیگران رونمایی کرد که می گوید از آن برای سرمایه گذاری در گسترش تیم رشد و توسعه محصول خود استفاده خواهد کرد – با برنامه هایی. در حال انجام برای ادغام های کلیدی روز کاری (Slack، G Cal، تیم های مایکروسافت) و برای نسخه های نرم افزار برای دستگاه ها / سیستم عامل های مختلف (دستگاه های تلفن همراه، تبلت ها، و غیره).

این استارت‌آپ همچنین به ما می‌گوید که در حال بررسی مشارکت با شرکت‌های بزرگ‌تر و «اثبات بیشتر راه‌حل‌های ما از طریق آزمایش‌های بالینی» است. (مشتریان شرکتی فعلی عبارتند از Brex، Alation و Cedar.)

Zen همچنین قصد دارد محصول مصرفی را به نسخه رایگان تغییر دهد و گفت که قصد دارد مدلی مشابه برنامه مدیتیشن Calm با ویژگی‌های پولی ممتاز داشته باشد.

به گفته جیمز، که می‌گوید او همچنین به دنبال این است که ببیند آیا می‌تواند از سخت‌افزار حسگر حرکتی موجود در دستگاه‌هایی مانند بالاتر استفاده کند، افزایش فروش محصولات فیزیکی (صندلی‌های ارگونومیک‌تر، موس، صفحه‌کلید و غیره) نیز در نقشه راه او است. هدست‌ها، پوشیدنی‌ها و تلفن‌های همراه را پایان می‌دهند تا ببینند آیا می‌توانند این سیگنال‌ها را تغییر دهند تا مشخص شود آیا فرد خم شده است یا خیر.

اگر او بتواند مدل‌های هوش مصنوعی را برای درک این موضوع توسعه دهد، ممکن است برای کاربران امکان داشته باشد که در زمان واقعی و بدون نیاز به روشن کردن دوربین، نکات مربوط به آینه‌سازی وضعیت را دریافت کنند. سعادت!

Calm شرکت فناوری سلامت Ripple Health Group را خریداری کرد